Absolute Organic kosmetyki absolutnie organiczne!

Autor: kosmetyki maya
Drukuj artykuł

<b>Absolute Organic to linia certyfikowanych kosmetyków organicznych, w której każdy produkt zawiera 60-90% składników organicznych.</b> Ilość procentowa organicznych składników zawartych w tych produktach jest znacznie wyższa niż standard ECOCERT, który jest gwarantem organiczności produktów. Wszystkie produkty tej linii posiadają certyfikat ECOCERT.

Kosmetyki Absolute Organic są marką produkowaną przez izraelską firmę B.4.U. (Be For You) Ltd. Company. B.4.U. to rodzinna firma założona w 1999 roku, zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków wielu linii, opartych w na składnikach naturalnych.

Kosmetyki Absolute Organic są najlepszym <b>rozwiązaniem dla osób szukających najlepszego stosunku jakości do ceny</b> - w średniej kategorii cenowej produktów wyższej jakości.

Produkty Absolute Organic <b>wzbogacone są w Szałwię</b> - bogate źródło roślinne kwasów OMEGA 3 i OMEGA 6, będące naturalnym składnikiem wzmacniającym strukturę skóry i regulującym niedobór odżywczy cery.

Zawierają także aktywny składnik <b>Nectapure</b>, który jest znaną mieszanką ekstraktów z roślin pochodzących z Alp Szwajcarskich, starannie dobranych ze względu na ich właściwości przeciwdziałające szkodliwemu efektowi zanieczyszczenia skóry oraz chroniące ją przed stresem tlenowym.

Znakomite połączenie aktywnych składników: kwasy OMEGA 3 i OMEGA 6 oraz znanych ekstraktów z roślin pochodzących z Alp Szwajcarskich jest prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry:

<b>Szałwia:</b> organiczne źródło roślinne OMEGA 3 i OMEGA 6

Szałwia jest "panaceum" znanym od 3000 lat na całym świecie. Znajduje ona zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Zawiera ona zbalansowaną ilość kwasów OMEGA 3 i OMEGA 6, dzięki czemu działa jako antyoksydant, środek nawilżający, wygładzający skórę, opóźniający pojawienie się zmarszczek a także chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

<b>Co to jest OMEGA 3 i OMEGA 6 oraz jaki mają korzystny wpływ?</b>

OMEGA 3 i OMEGA 6 są kwasami tłuszczowymi, których ludzkie ciało nie jest w stanie syntetyzować i dlatego też należy dostarczać je poprzez inne źródła. Zawarte w kosmetyku, wchłaniane są praktycznie przez wszystkie komórki ciała, wpływając korzystnie na wiele sposobów: OMEGA 6 jest niezbędnym składnikiem ceramidów. Zapobiega on również suchości skóry, szkodliwym promieniom UV i stanom zapalnym. OMEGA 3 hamuje procesy zapalne, inicjuje aktywność antyoksydacyjną i chroni skórę przed utratą kolagenu.

<b>NECTAPURE</b> - naturalna ochrona przeciw codziennemu miejskiemu stresowi

<b>Buddleja Davidii</b> (Budleja Dawida) i Thymus Vulgaris (tymianek właściwy) starannie dobiera się ze względu na ich właściwości przeciwdziałania szkodliwym efektom zanieczyszczenia skóry.

<b>Buddleja Davidii</b>, znany również, jako "Butterfly Bush" dzięki swoim właściwościom jest w stanie przyciągnąć wszystkie rodzaje motyli, dostarczając im delikatnego nektaru. W Alpach, Thymus Vulgaris jest pożywieniem Ptilocephala pyrenaella - rzadkiego motyla występującego jedynie w kilku alpejskich dolinach.

<b>Nectapure</b> - synergistyczna mieszanka tych dwóch roślin, wykazuje wysoką aktywność podczas testu ochrony ozonu. Ozon jest najsilniejszym oksydantem, reaktywną formą tlenu, produkowaną podczas reakcji fotochemicznych i palenia papierosów, które znacznie zwiększają "stres tlenowy" ludzkiej skóry i powodują jej przedwczesne starzenie się. Kosmetyki zawierające składniki chroniące przed ozonem, takie jak Necapture zapobiegają zmarszczkom, utracie elastyczności i witalności skóry.

<b>Testy skuteczności:</b> skuteczność antyoksydacyjną Nectapure potwierdzono testem in-vitro. Badania dowiodły, że Nectapure ma doskonałe właściwości nawilżające, dzięki czemu jest stosowany we wszystkich rodzajach produktów Absolute Organic.

<u>Inne aktywne składniki znajdujące się w serii produktów Absolute Organic:</u>

<b>ORGANICZNY EKSTRAKT ALOE VERA</b> - znany ze swoich unikalnych właściwości łagodzenia i nawilżania suchej, podrażnione i uszkodzonej skóry. Ta magiczna roślina działa na wiele sposobów: jako antyoksydant i środek przeciwzapalny. Usuwa ona również martwe komórki, pomagając odbudować fakturę skóry i zmniejszyć ilość blizn, plam, pryszczy i innych znamion.

<b>ORGANICZNE MASŁO SHEA</b> - znakomity składnik do zastosowań kosmetycznych. Przenika ono głęboko w skórę, odnawia zniszczone komórki i przywraca skórze elastyczność. Chroni również przed promieniowaniem UV, dostarcza skórze niezbędnego nawilżenia, odświeżając ją.

<b>ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK</b> - bogata w witaminę E, prowitaminę A i Retinol, które wygładzają, chronią i poprawiają fakturę skóry. Pomaga utrzymać elastyczność skóry, odżywia ją i wspiera jej odnowę. Szczególnie pomocna dla bardzo suchej skóry.

<b>ORGANICZNY OLEJEK JOJOBA</b> - zwany "wielkim skarbem dla skóry", ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Jest to naturalny środek zmiękczający, dzięki któremu skóra jest delikatna, czysta i zdrowa. Jest to również wspaniały środek nawilżający, który chroni skórę i pomaga likwidować blizny.

<b>ORGANICZNY OLEJEK MAKADAMIA</b> - ma lekką konsystencję, która szybko wchłania się w powierzchnię skóry. Tonizuje suchą skórę, pozostawiając ją delikatnie wypielęgnowaną. Ma on również zastosowanie, jako leczniczy olejek na blizny, poparzenia, niewielkie rany i inne podrażnienia.

<b>ORGANICZNY SKWALEN ROŚLINNY</b> - dzięki naturalnemu podobieństwu do skóry, skwalen pomaga jej pozbyć się wielu trudnych problemów. Łatwo się rozprowadza i wchłania w powierzchnię skóry. Pomaga zapobiegać utracie wilgotności oraz przywraca jej giętkość i sprężystość. Skwalen odgrywa ważną rolę w likwidowaniu bakterii i ochronie przed promieniowaniem słonecznym.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją znajdującą się na opakowaniu lub w pudełku kosmetyku. Nie połykać. Unikać kontaktu z oczami. Chronić przed dziećmi. Chronić przed źródłami zapłonu i przed słońcem. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.