Pierwsza angielska wioska w Polsce. Nowy Jork, Londyn, Dublin nad Bugiem

Autor: Bądź piękna
Drukuj artykuł

Nad Bugiem powstała pierwsza Angielska Wioska w Polsce. Miejsce gromadzi native speakerów z całego świata i zaprasza gości z Polski do zamieszkania w anglojęzycznym środowisku przez tydzień. W czasie pobytu w "wiosce" uczestnicy programu mogą poprawić swój angielski, przełamać bariery w mówieniu i nabrać pewności siebie w kontaktach w tym języku.

W Angloville, bo tak brzmi nazwa pierwszej Angielskiej Wioski w Polsce, oficjalnym i jedynym językiem jest język angielski.

- Zasady są proste. Przyjeżdżasz, mieszkasz w "wiosce" przez 6 dni i odbywasz ponad 70 godzin konwersacji w formule 1 na 1 z native speakerami. Dzięki temu polscy uczestnicy programu usłyszą i użyją więcej angielskiego niż podczas 400 godzin tradycyjnych zajęć - mówią założyciele Angloville Michał Kelles-Krauz i Michał Żak.

Angloville to nie tylko możliwość poprawy języka angielskiego, to także wymiana kulturowa oraz szansa na nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Specjalnie na ten program przyjeżdżają do Polski z różnych stron anglojęzycznego świata ciekawe i ambitne osoby. Wśród aplikantów Angloville znaleźli się między innymi: dyrektor teatru z Londynu, pisarka z Dublinu, przedsiębiorca z Nowego Jorku, profesor akademicki z Manchesteru, czy podróżująca dookoła świata australijska studentka z Sydney. Program jest promowany we wszystkich krajach anglosaskich, co oznacza również promocję Polski na świecie.

Projekt Angielskiej Wioski zrodził się z prostej obserwacji: wielu polskich profesjonalistów pobiera długoletnie lekcje języka w tradycyjnej formule, a mimo to nie jest w stanie komunikować się w języku angielskim w sposób naturalny. Biegłość w angielskim jest dziś wymagana na wielu stanowiskach, ponieważ firmy działają na globalnym rynku, przez co ich językiem wewnętrznym jest często angielski. W związku z tym, brak swobody w komunikacji w tym języku ogranicza szanse na awans, pracę w międzynarodowym zespole czy zagraniczne kontakty biznesowe.

Angloville, to bardziej efektywna alternatywa w stosunku do kursów językowych czy wyjazdów zagranicznych. Każdy gość z Polski ma zawsze przy sobie jednego native speakera. Taka formuła umożliwia maksymalnie intensywne przyswojenie języka. W wiosce znajduje się nie więcej niż 12 native speakerów i 12 gości z Polski. Dzisiaj nie trzeba ruszać się z domu, teraz to Londyn, Nowy Jork czy Dublin przyjeżdżają do Polski.

Program Angloville odbywa się w luksusowych warunkach - środowisku SPA udostępnianym przez Dwór Zabuże SPA & Wellness, który na czas trwania programu staje się angielską enklawą w Polsce. Nie ma lepszego sposobu na produktywne spędzenie tygodnia wakacji 2011.

Więcej informacji na temat projektu Angielska Wioska na www.angielskawioska.pl