Sielsko, anielsko

Autor: Zyskaj piękno
Drukuj artykuł

Wakacje na wsi, dziś niemalże relikt przeszłości, były niegdyś powszechnym sposobem na letni wypoczynek. Być może, wraz z trendem vintage oraz wszechobecną modę na życie eko, znów zyskają na popularności, stając się uroczą alternatywą dla zagranicznych wycieczek.

W dobie tanich linii lotniczych i przystępnych cen urlopów zagranicznych wolimy nie ryzykować wakacji w Polsce. Choć to tu właśnie możemy podziwiać najbardziej urokliwe plaże bałtyckie, urzekające jeziora mazurskie i zapierające dech w piersiach szlaki górskie, nigdy nie możemy być pewni, że czas pięknego bezchmurnego nieba przypadnie akurat na dni naszego urlopu. To zrozumiałe, że mając do dyspozycji niedługi czas odpoczynku, chętniej, niż do małych nadmorskich miejscowości zdążamy na lotnisko.

A jednak, pomimo tej aury pogodowej niepewności, leniwe wakacje na polskiej prowincji mają swój absolutnie niepowtarzalny urok.

Śniadanie spożywane niespiesznie pod rzucającą cień na cały ogród jabłonią, drzemka w leżaku pod wydmami, wieczór z przyjaciółmi przy grillu i migotliwym świetle szklanych latarenek to momenty, których nie sposób przecenić. Rozpostarty między brzozami bawełniany hamak, meble z surowego drewna i dzbanek z domową lemoniadą są prawdziwą kwintesencją relaksu na prowincji.

By zadbać o estetyczną sferę romantycznych wakacji na wsi odwiedź Cavado.pl.

Więcej na http://www.calvado.pl/.