Alva Naturkosmetik - certyfikowane kosmetyki naturalne

Autor: kosmetyki maya
Drukuj artykuł
<b>Firma Alva Naturkosmetik została założona w 1988 roku w Osnabrück w Niemczech przez Martina Plassonke.</b> Jej założyciel już wcześniej był zaangażowany w działania proekologiczne. Chcąc propagować ekologię postanowił produkować i sprzedawać profesjonalne ekologiczne kosmetyki najwyższej jakości. Aby spełnić najwyższe wymogi jakości surowców Plassonke kupił w 1995 roku ekologiczną plantację drzew herbacianych w Australii.

<b>Dzisiaj Alva oferuje sprzedawcom detalicznym i konsumentom szeroki asortyment produktów:</b> kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, dermokosmetyki, olejki, kosmetyki kolorowe a nawet suplementy diety. Firma obecnie posiada rozbudowaną sieć sprzedaży ponad 10 000 firmowych sklepów i jest obecna w 30 krajach, na 4 kontynentach. Produkty Alva można najczęściej spotkać w sklepach ze zdrową, naturalną żywnością, ekologicznych supermarketach oraz w perfumeriach.

Obok produkcji i sprzedaży wysokiej jakości ekologicznych produktów, firma kładzie ogromny nacisk na propagowanie ochrony środowiska. Jest obecna w specjalistycznych sklepach i na targach konsumenckich, gdzie służy profesjonalnym doradztwem. Dzięki proekologicznemu PR'owi udaje się pozyskiwać coraz większą ilość zwolenników ochrony środowiska.

<b>Od wielu lat Alva Naturkosmetik ma aktywny wkład w ochronę środowiska:</b> jej celem jest produkcja kosmetyków najwyższej jakości, z naturalnych, najcenniejszych składników, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i środowisko.

W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, wytwarzanych na szeroką skalę ze składników syntetycznych, Alva Naturkosmetik <b>wykorzystuje naturalne składniki, głównie surowce, których cudowne właściwości są znane od tysięcy lat.</b> Wszystkie składniki są przetwarzane w taki sposób, aby zachować ich naturalną postać i wartości.

<b>Na przykład jak najmniej oczyszcza oleje roślinne, ponieważ proces rafinacji pozbawia ich wielu ważnych składników.</b>

Naturalne surowce, używane przez Alva Naturkosmetik wykraczają daleko poza pielęgnację skóry: w efekcie połączenia odpowiednich, cennych składników, produkty mają wręcz działanie dermatologiczne. Składniki używane do produkcji kosmetyków są bardzo dobrze wchłaniane przez skórę i dlatego dobrze na nią wpływają i skutecznie działają.

<b>Parafina</b> - główny składnik standardowych kremów i lotionów, który pochodzi w przetwórstwa ropy naftowej, jest biologicznie martwy i nie jest w stanie dostarczyć skórze witamin, kwasów tłuszczowych i naturalnych pierwiastków śladowych, ponieważ ich nie zawiera. Skóra nie wchłania parafiny, a zatem blokuje ona pory.

Skóra, której dostarcza się naturalnych surowców, jest w stanie prawidłowo funkcjonować i dobrze się regenerować. Im wyższa jest jakość składników, tym bardziej skuteczne jest ich działanie.

<b>Składniki produktów Alva pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych lub z roślin dziko rosnących.</b> Wszystkie składniki są starannie dobierane i wnikliwie testowane. Aby móc zaoferować najwyższą jakość produktów, do produkcji kosmetyków Alva stosuje się tylko najlepsze składniki.

<b>Jako bazę kremów i balsamów, Alva stosuje głównie olej jojoba.</b> Jest on o wiele droższym składnikiem niż parafina czy olej słonecznikowy, używa również naturalną witaminę E, która jest także dużo bardziej kosztowna niż syntetyczna witamina E.

<b>Produkty Alva NIE ZAWIERAJĄ następujących substancji:</b>

- mineralny olej i parafina, ponieważ blokują pory skóry,
- parabeny (konserwanty), ponieważ powodują reakcje alergiczne i podrażnienia skóry,
-środki powierzchniowo czynne: Laureth i Lauryl Sulphate, ponieważ naruszają one zawartość tłuszczu w skórze (wysuszają skórę) i sprawiają, że staje się ona podatna na łuszczenie, swędzenie i inne choroby,
- syntetyczne perfumowane utrwalacze oraz związki piżma, ponieważ mogą one spowodować poważne uszkodzenia skóry.

Wobec badań, rozwoju i produkcji kosmetyków Alva <b>stosuje się rygorystyczne wymogi aby były one przyjazne dla środowiska</b>. Każdy produkt przechodzi liczne, długotrwałe badania, w celu osiągnięcia najlepszej efektywności pod każdym względem - tolerancji przez skórę i komfortu użytkowania. Zespół odpowiedzialny za rozwój, ściśle współpracuje z naukowcami i doświadczonymi lekarzami. Od pomysłu, poprzez badania, aż do seryjnej produkcji, zespół badawczy opracowuje produkty pod kontrolą akademickich ekspertów.

W procesie produkcji używane są <b>naturalne substancje</b>, które są znane i stosowane przez ludzi od zarania dziejów. Efekty działania tych "skarbów natury", w przeciwieństwie do substancji syntetycznych, są zatem sprawdzone i doskonale znane jako dobre i skuteczne. Na przykład, w przypadku formaldehydu, który bardzo długo używano do produkcji kosmetyków, dopiero po 30 latach ustalono, że stosowanie go przez dłuższy czas jest szkodliwe zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

Kosmetyki naturalne to nie tylko same kosmetyki, to również filozofia, która towarzyszy ich produkcji. <b>Kosmetyki firmy ALVA produkowane są z kontrolowanych biologicznie czystych upraw, bez parafiny i z dodatkiem naturalnych olejków.</b> ALVA jest prawdziwym naturalnym, ekologicznym kosmetykiem! Produkty bazują na surowcach pochodzenia roślinnego. Używane surowce pochodzą, o ile to możliwe z kontrolowanych czysto biologicznych upraw lub dziko rosnących roślin. ALVA bazuje zawsze na naturalnych olejkach roślinnych, całkowicie rezygnując z używania mineralnych olei jak parafina czy wazelina, a także z parabenów, powiązanych z sulfattensydów (np. Ammonium Lauryt Sulfat).

<b>Kosmetyki ALVA nie są testowane na zwierzętach</b> (wpisane są do rejestru "Pozytywna lista kosmetyków" deutschen Tierhilfswerk e.V - nie testowane na zwierzetach) i nie zawierają substancji zwierzęcych typu kolagen.

<b>Serie kosmetyczne alva:</b>

Sanddorn Cosmetics (z rokitnika pospolitego) dla kobiet po 30 roku życia
Rahsoul dla cery trądzikowej
kosmetyki do stóp
dezodoranty
For Him - dla mężczyzny
olejki do ciała
olejki herbaciane
aromaterapia
mydła vegańskie