Masaż - naturalny sposób na cellulit i doskonałe samopoczucie!

Autor: Anna Moczulewska
Drukuj artykuł

Już czujemy wiosnę w powietrzu, a jednak ciągle nasze samopoczucie odbiega od ideału. Nie tryskamy jeszcze energią, najchętniej schowałybyśmy się pod koc i przeczekały pod nim do prawdziwej wiosny. Tabliczka czekolady samopoczucie poprawi na chwilę, a zbędne centymetry pozostaną na biodrach być może już na zawsze? Dlatego też proponuje skorzystać z dobrodziejstw, jakie dają nam masaże manualne. W jednym z wywiadów Kora powiedziała, iż tylko masaże wykonywane przez sprawnego specjalistę chronią ją od wczesnowiosennej chandry. Dzięki masażom możemy nie tylko pozbyć się apatii, ale również poprawić wygląd swojego ciała. A który wybrać? Oto kilka słów o tych, które polecam najbardziej:
- masaż odchudzający to jedna z podstawowych metod używanych w walce z nadwagą. Masaż odchudzający stosowany jest w okolicach ud, pośladków i bioder, gdzie skutecznie likwiduje zbędną tkankę tłuszczową, wspomagając tym samym, terapię odchudzającą. Wykonywane podczas jego trwania czynności takie jak: oklepywanie, uciskanie i ugniatanie, mają za zadanie rozbicie komórek tłuszczowych znajdujących się w tkance podskórnej. Te intensywne czynności umożliwiają szybsze spalenie tłuszczu w organizmie, a co za tym idzie, utratę nadwagi oraz redukcję cellulitu. Ten rodzaj masażu doskonale poprawia również wygląd skóry.
- masaż kosmetyczny - stosowany jest w różnych celach (profilaktyczno-pielęgnacyjnych, regenerujących) mających za zadanie podtrzymanie elastyczności skóry, zapobiegając m.in. powstawaniu zmarszczek. Do prawidłowego wykonania masażu niezbędne są różnorodne kremy, żele, koncentraty, itd. Właściwie przeprowadzony masaż kosmetyczny pobudza krążenie limfy, a co za tym idzie, różnych gruczołów, ułatwiając tym samym, przemianę materii i oczyszczenie organizmu z toksyn.
- masaż relaksacyjny - pobudza skórę i mięśnie. Do tej formy masażu stosuje się zazwyczaj wszelkiego rodzaju aromatyczne zapachy (świece, kadzidełka, itd.) oraz odprężającą muzykę. Spokojny i rytmicznie wykonany masaż niweluje stres i daje poczucie ogólnego odprężenia.

Wybrałyście już coś dla siebie? Zatem do dzieła! Poproście o masaż swojego męża, chłopaka lub przyjaciółkę lub odwiedźcie specjalistę.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę doskonałego samopoczucia.
Magda Radziszewska, certyfikowany technik-masażysta