Upiększanie na każdą kieszeń

Autor: Anna Knowska
Drukuj artykuł

Wykonują je profesjonaliści, zalecają doświadczeni dermatolodzy i są dostępne dla każdego ? zabiegi medycyny estetycznej, które nie tylko zatroszczą się o Twoją skórę i ciało, ale przede wszystkim pomogą rozwiązać ich problemy. Na co i za ile możesz sobie pozwolić?


Wartość portfela: 500 zł
O tej porze roku każda skóra, bez wyjątków, potrzebuje oczyszczenia i rewitalizacji. Takie zadanie wzorowo spełni terapia łączona JetPeel wraz z maską peptydową. Zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej pozwoli pozbyć się starych, zrogowaciałych warstw naskórka, jak również pobudzić procesy regeneracyjne. Maska, którą lekarz indywidualnie dobierze do Twoich potrzeb dodatkowo odżywi skórę. Koszt takiej terapii nie nadwyręży portfela - wyniesie ok. 250 zł.

- Co poleca dermatolog?
dr Edyta Engländer, Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm
? Osobom, które cierpią na trądzik, bądź chciałyby pozbyć się przebarwień pomogą peelingi chemiczne. To jeden z najbardziej wszechstronnych zabiegów wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej, którego koszt na pewno nie przekroczy założonego budżetu. Peelingi nie tylko pomogą zlikwidować przebarwienia skóry, ale też ujednolicą koloryt i nawilżą ją. Potraktowana nimi skóra zaczyna wytwarzać nowe włókna kolagenu, staje się jędrniejsza, a przez to mniej podatna na zmarszczki.

Wartość portfela: 1000 zł
Panie, które czują się młodo, ale ich wiek zdradza skóra twarzy, rąk czy dekoltu, w tym przedziale cenowym mogą zafundować sobie zabieg z użyciem preparatu Hydrobalans. To nowoczesny wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg nie tylko dyskretnie odmładza skórę, ale regeneruje i nawilża, poprawiając jakość i teksturę skóry. Przynosi naturalne efekty, które utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Jednorazowa kuracja to koszt ok. 750 zł.
? Co poleca dermatolog? Jednym z częstych problemów skóry w każdym wieku są rozszerzone naczynka. Należy pamiętać, że to nie tylko defekt estetyczny, ale i medyczny ? nieleczone naczynka mogą poprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych skóry, takich jak np. trądzik różowaty, który wymaga długotrwałej i skomplikowanej terapii dermatologicznej. Nowa i efektywna metoda pozbywania się problemu to laserowe zamykanie naczynek za pomocą urządzenia Palomar Lux MaxG. Choć zazwyczaj poleca się wykonanie serii zabiegów, często już po pierwszym z nich pacjentki widzą realne zmiany. Koszt zabiegu wynosi od 800 do
1000 zł.

Wartość portfela: 1000 zł i więcej
Wyższa temperatura na dworze i więcej słońca sprawiają, że odkrywamy coraz więcej ciała. Sporo pań w tym czasie poddaje się zabiegom modelowania sylwetki, takim jak Exilis, który pozwala zredukować tkankę tłuszczową bez bólu i użycia skalpela. Dzięki opatentowanej technologii, łączącej ultradźwięki z radiofrekwencją, urządzenie rozbija komórki tłuszczowe oraz wspomaga produkcję kolagenu, poprawia napięcie i elastyczność skóry. W zależności od indywidualnych predyspozycji oznacza to od 0,5 cm do 2 cm mniej w obwodzie, a dodatkowo redukcję cellulitu i poprawę tekstury skóry. Jednorazowy koszt Exilis wynosi ok. 900 zł, jednak najlepsze efekty zapewni seria czterech zabiegów, które można wykonać już w tygodniowych odstępach.

- Co poleca dermatolog? Poza zgrabną sylwetką, wszystkie panie marzą o tym, zatrzymać procesy starzenia się skóry. Do tego celu polecam lifting termiczny Zaffiro, który ma szczególnie zbawienne działanie dla twarzy - poprawia jej owal, podnosi opadające policzki, wygładza zmarszczki i poprawia elastyczność. Zabieg wykorzystuje dobroczynne działanie światła podczerwonego. Zaffiro przynosi natychmiastowy, ale nie szokujący, jak w przypadku operacji plastycznych, efekt odmłodzenia skóry i redukcji zmarszczek. Ale to nie koniec - przez pół roku po zabiegu w skórze wzrasta produkcja kolagenu i to nawet do 30%. Młodej skórze, po 25. roku życia wystarczy jeden zabieg a efekt uelastycznienia i odżywienia utrzyma się przez 3 lata. Po 35. roku życia należy pomyśleć o serii, chociaż to lekarz, widząc kondycję skóry, zdecyduje, ile zabiegów Zaffiro należy wykonać. Jednorazowy koszt zabiegu to 1200 zł.


Więcej informacji:
Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie.

Pierwszy gabinet tej marki powstał ponad 4 lata temu we Wrocławiu z inicjatywy dr Agnieszki Bliżanowskiej - dermatologa, eksperta medycyny estetycznej, pasjonatki nowoczesnych technik odmładzania. Centrum WellDerm stawia na wiedzę i wieloletnie doświadczenie swoich lekarzy dermatologów i nowoczesne technologie, a przede wszystkim autorskie zabiegi i indywidualne podejście do pacjenta, czym wyróżnia się spośród działających na rynku gabinetów. W WellDerm przestrzega się zasady, że tylko zdrowa skóra może być piękna, dlatego wszyscy specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną są dermatologami. Dzięki temu potrafią skutecznie diagnozować złożone problemy i potrzeby skóry w różnym wieku i proponować kompleksowe, indywidualne rozwiązania. Centrum WellDerm oferuje szeroką gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz współczesnej kosmetologii. Holistyczną filozofię podejścia do pacjenta i autorskie metody poprawy wyglądu wspomaga nowoczesny sprzęt.