NOWOŚĆ Mustela? STELATRIA? Ochronny żel do mycia. Do higieny intymnej dla dziewcząt i chłopców.

Autor:
Drukuj artykuł

U dziewczynek, zwłaszcza przed okresem pokwitania, prawie 75% zachorowań zgłaszanych ginekologowi stanowią zapalenia w okolicy intymnej. Budowa anatomiczna narządów płciowych u dzieci powoduje, że podatność na rozwój infekcji jest większa. Dodatkowo u dziewczynek niskie stężenie estrogenów wpływa na wrażliwość błony śluzowej pochwy na czynniki drażniące i zakaźne. Najczęstszymi czynnikami wywołujacymi te podrażnienia są: brak staranności w dbaniu o higienę osobistą oraz podatność na infekcje powodowane przez niektóre drobnoustroje. Troska o miejsca intymne oraz nauka dobrych nawyków od najmłodszych lat może uchronić nasze dzieci przed nieprzyjemnymi skutkami podrażnień. Mustela? proponuje Nowość: STELATRIA? Ochronny żel do mycia, który idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji, gwarantując kompleksową ochronę.

Porada eksperta
lek. Beata Cywińska ? Durczak, pediatra
LABORATOIRES EXPANSCIENCE Polska SP. z o.o.
Dbanie o regularną higienę intymną jest bardzo ważne zarówno u dziewczynek, jak i chłopców. Anatomiczne i fizjologiczne warunki narządów płciowych oraz brak obronnych mechanizmów biochemicznych, sprzyjają powstawaniu infekcji. Pewna grupa miejscowych odczynów o symptomatologii podobnej do zapalnej może występować na podłożu alergicznym(np. uczulenie na środki czystości). Dlatego u dzieci tak istotny jest dobór właściwych preparatów do pielęgnacji - kosmetyki o zasadowym odczynie nie są odpowiednie do codziennego stosowania, ponieważ mogą zaburzać naturalny, kwaśny odczyn pH okolicy intymnej. Dodatkowo flora bakteryjna i odczyn pH u dzieci różnią się znacznie od dorosłych, dlatego do higieny należy używać żelu stworzonego specjalnie z myślą o ich potrzebach. Systematyczność związana z dbaniem o codzienną higieną intymną sprawi, że zachowanie czystości stanie się dla dzieci naturalnym nawykiem.
Mustela? STELATRIA? Ochronny żel do mycia zapewnia odpowiednią ochronę okolicy intymnej dziewczynek i chłopców. Sprawdza się również przy pielęgnacji skóry podrażnionej, łagodząc objawy świądu czy pieczenia. Innowacyjny kompleks aktywnych oligoelementów: Miedź - Cynk - Mangan stymuluje odnowę komórkową i przyspiesza proces naprawy tkanek. Opatentowany składnik naturalnego pochodzenia: BioEcolia? działa biostymulująco na florę saprofityczną, zapewniając właściwe pH, przez co zmniejsza ryzyko infekcji wtórnej. Praktyczny aplikator ułatwia dzieciom samodzielną pielęgnację.