Pielęgnacja twarzy. Walka ze zmarszczkami

Autor:
Drukuj artykuł

Proces starzenia sie skóry związany jest ze starzeniem się organizmu postępującym wraz z wiekiem. W przeciwieństwie do innych organów, zmiany w skórze widoczne są po wielu latach. Chociaż nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, decydujące o tempie starzenia się skóry, to jednak możemy w pewnym stopniu wpływać na czynniki zewnętrzne.

Zmarszcki mimiczne - tworzą się poprzez skracanie nerwów. Pojawiają się między 20-25 rokiem życia. Są powiązane z mimiką twarzy.
Do 35-45 roku życia zmarszczki mimiczne pogłębiają się, nie znikają już wraz z rozluźnieniem mięśni twarzy. Często prowadzi to do wysuszenia i łuszczenia się skóry w okolicach zmarszczek.
W likwidowaniu takich zmarszczek pomagają miorelaksanty miejscowego działania - Transdermalny Kompleks Nanocorrector, efekt botoksu.

Zmarszczki spowodowane wiekiem - powstają w wyniku zmian miękkich tkanek twarzy. Pdczas menopauzy, przy zmniejszonej ilości kobiecych hormonów dochodzi do odwodnienia skóry, spowolnienia tempa odnawiania komórek skóry, co wpływa na pogłębianie zmarszczek, zwiększenie deformacji owalu twarzy, zmianę konturu i objętości ust.Warunkiem pomyślnej korekcji zmarszczek statycznych jest odnowa komórkowej aktywności naskórka i skóry właściwej - Nanocorrector efekt botoksu i Nanocorrector efekt liftingu.

Korzystanie z kosmetyków zawierających ekstrakt łożyska, czynniki wzrostu, DNA, a także odpowiednie nawilżenie i normalizacja ochronnych właściwości skóry pozwolą na polepszenie jej stanu.