Łupież

Autor:
Drukuj artykuł

Łupież jest bardzo częstą przypadłością, która dotyka aż 50% populacji w którymś momencie życia. Cechuje się obecnością charakterystycznych płatków we włosach i na skórze głowy oraz swędzeniem skóry.
U osób dotkniętych łupieżem problem ten może powodować dyskomfort i negatywny obraz samego siebie.
Wciąż nie rozpoznano jednoznacznie, jakie są przyczyny powstawania łupieżu. Najczęściej pojawia się w wyniku nadmiernego wzrostu grzyba, który często występuje na zdrowej skórze głowy, a którego namnażanie powodują różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Występowanie łupieżu ma związek z wiekiem. Rzadko pojawia się przed okresem dojrzewania, jest jednak często spotykany na początku tego okresu. Największe jego nasilenie przypada w okolicy 20 urodzin, a w wieku średnim i starszym objawy zmniejszają się. Wydaje się, że jego nasilenie zależne jest od pór roku, najcięższe objawy ma w miesiącach zimowych, a słabsze latem. Wywoływany jest przez różne czynniki wewnętrzne, takie jak zmiany hormonalne, zwiększona produkcja sebum i stres, oraz czynniki zewnętrzne ? odżywianie, klimat i stosowanie różnych nakryć głowy. Powstawanie łupieżu nie ma związku z płcią, równie często dotyka mężczyzn, jak i kobiety.

W walce z grzybem pomogą szampony i odżywki na bazie specjalnych przeciwgrzybicznych elementów między innymi: pirytion cynku, ekstrakt z tybetańskich ziół, imbir.
- Odbudowujący szampon przeciw łamliwości "Owocowa energia",
- Odżywczy szampon i balsam z korzeniem żeń-szenia,
- Szampon i balsam z ekstraktem z aloesu,
- Szampon i balsam do włosów "Złoty Imbir"