Maseczki i ich zastosowanie.

Autor:
Drukuj artykuł

Stosowanie maseczek to osobny rytuał, podczas którego wszystko jest ważne: warunki, odpowiednie światło, cicha muzyka, nastrój. Z niczym nie da się porównać 20-minutowego odpoczynku "pod maseczką" - odpręża się nie tylko skóra, ale i cały organizm redukując zmeczenie i stres.
Maseczki kosmetyczne zajmują pierwsze miejsce w programach pielęgnacji twarzy Tiande. Mają one za zadanie ekspresowe odnowienie skóry i rozwiązanie konkretnych problemów. Maseczki mają szeroki zakres zastosowania: wybielają, nawilżają, odżywiają skórę, oczyszczają ją i pobudzają, odmładzają, redukują stres i zapalenie, zwężają pory, poprawiają ochronę immunologiczną. Działają delikatnie i zgodnie z fizjologią. By wybrać maseczkę, należy określić rodzaj swojej skóry, jej stan w danej chwili i efekt na jaki liczysz.

Zasady stosowania maseczek

1. Przed nałożeniem maseczki należy dokładnie oczyścić skórę, korzystając z kosmetyków oczyszczających i toniku.
2. Efekt można zwiększyć robiąc kąpiel parową twarzy lub przykładając gorące kompresy przed zabiegiem. Przy tłustej skórze kąpiele parowe twarzy można robić 2 razy w tygodniu, przy normalnej skórze raz na 2 tygodnie. Przy rozszerzonych naczyniach krwionośnych kąpiele parowe nie sa wskazane.
3. Efektywność zastosowania maseczki zależy od prawidłowo wykonanej procedury. Po jej naniesieniu należy położyć się i odprężyć. Maseczka powinna bardzo ściśle przywierać do twarzy.
4. Należy delikatnie usunąć maseczkę tak, by nie rozciągać i nie uszkodzić skóry twarzy. Gdy zajdzie taka potrzeba można nałożyć krem.
5. Maseczkę nakładamy w dowolnym czasie, jednak nie później niż godzinę przed wyjściem na ulicę.
6. Maseczki są stosowane etapami. Etap zależy od przeznaczenia maseczki. Zazwyczaj poleca się stosowanie jej do 2 razy w tygodniu. Stosując program szybkiej odnowy skóry, maseczkę można stosować codziennie przez okres 10-14 dni, a następnie 2 razy w tygodniu.