IWOSTIN SENSITIA ZERO

Autor:
Drukuj artykuł

Laboratorium Iwostin wzbogaciło linię pielęgnacyjną dla skóry nadwrażliwej i alergicznej IWOSTIN SENSITIA ZERO w Bezpieczny krem kojący o lekkiej konsystencji. Preparat łagodzi podrażnienia, stymuluje reakcje obronne skóry i zmniejsza jej wrażliwość, wspomaga procesy regeneracyjne naskórka oraz zapewnia długotrwałe nawilżenie. Swoje kojące właściwości zawdzięcza formule ZERO PODRAŻNIEŃ: zero parabenów, barwników, alkoholu i środków zapachowych oraz łagodzącym składnikom aktywnym m.in. Iricalmin, PleraSan? CH. Dla osób o skórze suchej w linii nadal dostępny jest krem IWOSTIN SENSITIA ZERO o bogatej konsystencji. Oba preparaty mają teraz innowacyjne, bezpieczne opakowanie, zapewniające hermetyczne zamknięcie i wzmocnioną szczelność.

Nadwrażliwość może dotyczyć każdego typu skóry i jest spowodowana zaburzeniami w funkcjonowaniu bariery naskórkowej. Nieprawidłowa budowa płaszcza lipidowego sprawia, że następuje nadmierna utrata wody i wysuszenie naskórka. W rezultacie traci on swoje naturalne funkcje ochronne.
Alergeny oraz szkodliwe czynniki łatwo przenikają przez naskórek wywołując reakcję zapalną, podrażnienie i wysuszenie skóry.

Ze względu na pogarszające się warunki zewnętrzne oraz stale rosnącą liczbę osób o nadwrażliwym typie skóry, preparaty do skóry nadwrażliwej to coraz bardziej pożądana przez konsumentów kategoria kosmetyczna.

Nowy krem IWOSTIN SENSITIA ZERO o lekkiej konsystencji zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia. Wspomaga regenerację bariery lipidowej naskórka i naturalne reakcje obronne skóry. Dla potrzeb skóry suchej, krem o bogatej konsystencji zawiera masło Shea ? olej roślinny otrzymywany z orzechów afrykańskiego drzewa masłowego, który działa emoliencyjnie, łagodząco i ochronnie.

Ponadto w celu dbałości o najwyższe standardy bezpieczeństwa oba preparaty mają teraz innowacyjne, bezpieczne opakowanie z hermetycznym zamknięciem i o wzmocnionej szczelności. Jego budowa zapewnia przetrzymywanie kremu w warunkach bezpowietrznych i brak kontaktu kremu z częściami metalowymi opakowania.

Bezpieczny krem kojący lekka konsystencja
Wskazania: Codzienna pielęgnacja nadwrażliwej i podrażnionej skóry twarzy. Łagodzenie podrażnień wywołanych niekorzystnymi czynnikami, takimi jak: zabiegi kosmetyczne, nieodpowiednie preparaty pielęgnacyjne, czynniki atmosferyczne.
Właściwości:
* Polepszenie wyglądu skóry już po pierwszym użyciu, uczucie pełnego komfortu skóry, potwierdzone przez 83% badanych*
* Nawilżenie skóry o 64,2% już po 30 min.**
* Redukcja poziomu TEWL o 14,7% już po 30 min.**
* Poprawa wygładzenia skóry, potwierdzona przez 75% badanych***
* Regeneracja skóry wg 71% badanych***

*Badanie aplikacyjne w Niezależnym Ośrodku Badawczym, efekt po 1 aplikacji.
**Badania aparaturowe powierzchni skóry wykonane przed i po 30 oraz 120 min. testowania w Niezależnym Laboratorium Badawczym.
***Badanie aplikacyjne w Niezależnym Ośrodku Badawczym, efekt po 3 tygodniach stosowania.

Substancje aktywne: Iricalmin, PleraSan? CH, masło shea (w kremie o bogatej konsystencji), Fucogel, alantoina, minerały z wody termalnej z Iwonicza-Zdroju.

Pojemność: 50 ml, cena: 36 zł

Sposób użycia: Należy stosować tak często, jak zachodzi potrzeba. Zaleca się stosowanie preparatu co namniej dwa razy dziennie.

ubstancje aktywne w kremach IWOSTIN SENSITIA ZERO

PleraSan? CH - wnika do komórek naskórka i uzupełnia cement międzykomórkowy. Stymuluje komórki skóry do reakcji immunologicznych, inicjujących procesy obronne i regenerujące. Zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Wspomaga tworzenie się włókien kolagenowych. Zmniejsza stan zapalny oraz ogranicza nadmierne złuszczanie się naskórka. Posiada widoczne właściwości kojące i łagodzące.

Iricalmin - kompleks składników (lipidy z kiełków pszenicy, otrzymywana biotechnologicznie sól sodowa kwasu hialuronowego oraz wyciąg proteinowy z komórek drożdży), które posiadają wielopłaszczyznowe działanie łagodzące.
Działanie:
* koi i łagodzi podrażnioną i zaczerwienioną skórę,
* regeneruje barierę lipidową naskórka,
* zapewnia optymalny poziom nawilżenia skóry,
* przynosi komfort skórze narażonej na działanie niekorzystnych czynników, takich jak:
> zabiegi kosmetyczne,
> nieodpowiednie preparaty pielęgnacyjne,
> promieniowanie słoneczne.

Masło shea - ma właściwości natłuszczające i wygładzające. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, łagodzi podrażnienia skóry. Pochłania promieniowanie UV i zapobiega powstawaniu rumienia słonecznego, a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Przywraca elastyczność skóry. Bogate w witaminę E.

Alantoina - pochodna mocznika, odpowiedzialna za pobudzanie wzrostu komórek. Posiada działanie wygładzające, zmiękczające skórę i łagodzące podrażnienia. Usuwa spękania i zgrubienia skóry.

Fucogel? - polisacharyd, tworzy na powierzchni skóry film ochronny, który zabezpiecza przed utratą wody z komórek oraz przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki zawartości fukozy osłabia reakcje alergiczne.