Chroń rury przed lodem - zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

Autor:
Drukuj artykuł

Zima, a wraz z nią siarczyste mrozy, już na dobre zagościły za naszymi oknami. Większość z nas prawdopodobnie zapewniła już swoim domom i sobie samym odpowiednią ochronę przed niskimi temperaturami. Ocieplenie ścian, sprawdzenie instalacji grzewczej czy w końcu odpowiednia gar-deroba powinny zapewnić nam komfort nawet w najbardziej mroźne dni. Czy jednak taką samą ochroną otoczyliśmy naszą instalację wodną? Jeśli nie, kable grzewcze firmy Armacell pomogą nam to zmienić.

Od kilku lat mamy w Polsce do czynienia z widocznym zaostrzaniem się klimatu - upalne lata i mroź-ne zimy zaczęły być standardem, który przestaje już kogokolwiek dziwić. Jednak w obliczu tej zmiany, warto pamiętać, że duża część budynków powstałych na przykład kilkanaście lat temu nie została przygotowana na tego rodzaju ekstremalne zmiany temperatur. Dotyczy to szczególnie domków letniskowych czy altan, o których często zapominamy przygotowując się na nadejście zimy. Znajdujące się w nich rury instalacji wodnej są nierzadko pozbawione ochrony oraz mocno narażone na działanie mrozu. Woda, która najczęściej w nich zalega może ulec zamarzaniu, prowa-dząc tym samym do pojawienia się pęknięć lub nieszczelności. Może się to z kolei wiązać się z koniecznością wykonania kosztownego remontu. By pomóc nam uniknąć takiej sytuacji, firma Armacell oferuje zestaw przeciwoblodzeniowy, pomagający chronić najbardziej narażone fragmenty rur przed zamarzaniem płynącej w nich wody.

Powiedz stop zamarzaniu

Zestaw przeciwoblodzeniowy Armacell składa się z trzech części: kabla grzewczego, czujnika tempe-ratury wyposażonego we włącznik oraz przewodu zasilającego, doprowadzającego konieczną do działania energię elektryczną. Całość pozwala zapewnić odpowiednią ochronę wszelkiego rodzaju rurom oraz zaworom eliminując ryzyko zamarznięcia znajdującej się w nich wody. Dzięki wysokiej elastyczności kabla grzewczego, doskonale nadaje się on do zabezpieczania izolacji o nawet najbardziej skomplikowanym kształcie i to bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych prac instalacyjnych. Sam montaż polega po prostu na przymocowaniu kabla grzewczego do rury oraz podłączenia standardowej wtyczki do sieci elektrycznej. Co więcej, w ofercie firmy Armacell znajdują się kable o długości od 2 do aż 49 metrów, dzięki czemu wystarczy jedno urządzenie, by zabezpieczyć nawet rozległą instalację. Natomiast niewielki profil (kabel ma grubość zaledwie 6,5 mm) pozwala na bezproblemowe umieszczenie go pod izolacją, która dodatkowo podniesie sprawność zestawu, uniemożliwiając ciepłu rozproszenie się w powietrzu.

Dodatkowo, wbudowany w strukturę przewodu włącznik bimetaliczny sprawia, że zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell nie wymaga od nas interwencji za każdym razem, gdy nastąpi zmiana pogody. W przypadku, gdy temperatura spadnie poniżej trzech stopni Celsjusza, system sam aktywuje grzanie, wyłączając je w momencie, gdy słupek w termometrze osiągnie poziom +14 stopni. Jest to nie tylko wygodne (nie musimy pamiętać o każdorazowym włączaniu i wyłączaniu systemu), ale również pomaga ograniczyć koszty związane z korzystaniem z urządzenia. Co więcej, urządzenie jest energooszczędne samo w sobie - pobór energii elektrycznej jest stosunkowo niewielki i wynosi jedynie 17 W/mb kabla grzewczego.

Zapewnienie odpowiedniej ochrony instalacji wodnej w nieogrzewanych piwnicach, domkach letni-skowych czy altanach, to sprawa niewątpliwie bardzo istotna. Rozszczelnienie będące efektem zamarzania wody może przysporzyć nam bowiem wielu niepotrzebnych problemów. Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwoli natomiast zapomnieć o tego typu kłopotach, gwarantując, że nawet w środku najbardziej mroźnej zimy, nasz kran nie pozostanie bez wody.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com
Firma "Armacell" swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka - matka "Armstrong Cork", późniejsza "Arm-strong World Industries". W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex - elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit - elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell - system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu "Armstrong World Industries" zajmującego się izolacjami, powstaje "Armacell". W 2006 roku "Armacell" przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie "UN Global Compact" dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie "Armacell" specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. "Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150-letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.