Nowość! Niskodymowa izolacja Armaflex Ultima z certyfikatem morskim

Autor:
Drukuj artykuł

Elastomerowy materiał izolacyjny Armaflex Ultima firmy Armacell otrzymał znak "European Wheelmark". Dzięki niemu ta niskodymowa otulina może być wykorzystywana do budowy statków i innych jednostek pływających.

Bezpieczeństwo na lądzie i w wodzie

Armaflex Ultima to pierwsza otulina, która zatwierdzona została przez wszystkie kluczowe towarzystwa klasyfikacyjne jako niskodymowy materiał izolacyjny do budowy statków
z przeznaczeniem do instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Obecnie, oprócz certyfikatów Bureau Veritas, Det Norske Veritas i Lloyd's Register, wyrób ten może poszczycić się również znakiem "European Wheelmark", który potwierdza zgodność materiału z najbardziej rygorystycznymi standardami Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Dotychczas produkty Armaflex Ultima znajdowały zastosowanie przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, hotelach i innych obiektach, gdzie bezpieczeństwo dużych grup ludzi jest priorytetem. W odróżnieniu od klasycznych rozwiązań materiał ten nie tylko spowalnia rozprzestrzenianie się ognia ale również wydziela niewielką ilość lotnych produktów spalania: Euroklasa reakcji na ogień BL-s1,d0 dla otulin oraz B-s1,d0 w przypadku płyt. Jest to bardzo ważne, ponieważ toksyczny dym może bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie, ale również ograniczyć widoczność, znacznie utrudniając ewakuację i prowadzenie akcji ratowniczej.

Aby materiały wykorzystane do budowy statku były zgodne z wytycznymi Międzynarodowej Konwencji o Życiu na Morzu (SOLAS), muszą przejść pomyślnie przez specjalistyczne testy ogniowe zgodnie z Europejską Dyrektywą w Sprawie Wyposażenia Statków (MED) 2011/75/EU. Prawo to oparte jest o uchwały Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), a warunki prowadzenia testów określone są w kodeksie procedur testów ogniowych (FTPC).

Wszystkie otuliny Armaflex Ultima, zarówno te standardowe, jak i samoprzylepne, są zatwierdzone jako izolacje do systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych w przemyśle okrętowym. Produkty mogą być przytwierdzane za pomocą klejów Armaflex Ultima, takich jak Armaflex Ultima 700, a także niekapiącego kleju Armaflex Ultima RS850 oraz wolnego od rozpuszczalników Armaflex Ultima SF990.
Wyroby Armaflex Ultima zapewniają najwyższy poziom niezawodności: zamknięta struktura komórkowa materiału, jej niska przewodność cieplna oraz nieprzepuszczalność pary długofalowo zabezpieczają rury przed ucieczką ciepła i niszczeniem związanym z kondensacją pary wodnej. W konsekwencji znacznie obniżone zostają długookresowe koszty eksploatacji jednostek pływających.

W razie pożaru Armaflex Ultima generuje znacznie mniejszą ilość dymu niż tradycyjne elastomerowe produkty i znacznie zwiększa bezpieczeństwo osób podróżujących statkiem. Dodatkowym atutem izolacji z syntetycznego kauczuku jest jej elastyczność. To bardzo istotne zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, np. na okrętach, a także w przypadku skomplikowanych instalacji.

Armacell również na kolei

Jako światowy lider w produkcji izolacji elastomerowych, firma Armacell dostarcza rozwiązania również dla innych branż transportowych, w tym przemysłu kolejowego. Armaflex Rail SD to izolacja nowej generacji stworzona z myślą o instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych w wagonach kolejowych. Otulina ta jako jedyna spełnia wymagania nowej normy europejskiej EN 45545, określającej parametry ogniowe komponentów dla kolejnictwa. Armaflex Rail SD, podobnie jak Armaflex Ultima, charakteryzuje się bardzo niską emisją dymu, jest trudnopalna, nie wytwarza płonących kropli i nie wpływa na rozprzestrzenianie się płomieni gwarantując bezpieczeństwo pasażerom pociągów.
Doskonałe parametry termoizolacyjne, jak również zapewnienie bezpieczeństwa, to priorytety firmy Armacell. Niezależnie od tego, czy wyroby izolacyjne wykorzystywane są w budynkach, okrętach czy wagonach kolejowych, zawsze możemy liczyć na ich najwyższą jakość i niezawodną, wieloletnią eksploatację.


Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma "Armacell" swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka - matka "Armstrong Cork", późniejsza "Armstrong World Industries". W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex - elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit - elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell - system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu "Armstrong World Industries" zajmującego się izolacjami, powstaje "Armacell". W 2006 roku "Armacell" przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie "UN Global Compact" dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie "Armacell" specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. "Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150-letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.