Jeden osprzęt w czterech stylach - kolekcja Karo firmy Ospel

Autor:
Drukuj artykuł

Kiedyś mieszkanie urządzało się raz na wiele lat. Dlatego zazwyczaj w pomieszczeniach dominował tradycyjny styl aranżacji. Obecnie wystrój ulega częstej zmianie - chcemy podążać za trendami, zmieniają się też nasze upodobania. Jednak, o ile meble czy kolor ścian można łatwo odświeżyć, to niektóre elementy, jak np. osprzęt elektryczny, towarzyszy nam niezmiennie. Warto zatem wybierać uniwersalne kolekcje pasujące do różnych aranżacji, tak jak linia Karo firmy Ospel.

Potęga tradycji

Wystrój mieszkania nierzadko jest odzwierciedleniem charakteru i gustu jego mieszkańców. Niektórzy lepiej czują się w klasycznych aranżacjach, do innych bardziej przemawia minimalistyczna stylistyka czy rustykalne klimaty. Najbardziej otwartym, ponadczasowym i chyba najczęściej wybieranym wciąż jest styl klasyczny. Pasuje on bowiem do wielu akcesoriów i dodatków, jest również dosyć bezpieczny. Eleganckie meble, duże lustra powiększające optycznie wnętrze, mięsiste dywany, dekoracyjne tkaniny i klasyczne formy - to kilka typowych dla tej kompozycji elementów. Tutaj najlepiej sprawdzą się subtelne detale, nawiązujące linią do całości. Osprzęt elektryczny wchodzący w skład kolekcji Karo firmy Ospel doskonale wpisuje się w stylistykę takiego pomieszczenia. Łączniki w klasycznym, białym kolorze nie będą niepotrzebnie przyciągać uwagi, a kwadratowy kształt o delikatnie zaokrąglonych rogach przycisku doskonale korespondować będzie z pozostałymi elementami wyposażenia.

Sielsko - anielsko

Osoby, które tęsknią za spokojnym życiem, mogą zdecydować się na zmianę klasycznej aranżacji na wystrój w stylu prowansalskim. Jak sama nazwa wskazuje nawiązuje on do skąpanej w słońcu, francuskiej Prowansji i trendu rustykalnego. Amatorzy tego typu kompozycji powinni postawić na jasne, świetliste kolory - biel, fiolet, błękit, zieleń. Pastelowe ściany, nierzadko zdobione delikatnym, kwiatowym motywem świetnie korespondują z jasnymi, lekkimi w wyrazie meblami o naturalnie postarzanych frontach. Styl ten charakteryzuje się wielością drobnych elementów, które - dzięki delikatnym zdobieniom, niewielkim rozmiarom i określonej kolorystyce ładnie ze sobą współgrają. Stół można pokryć misternie wykonanym koronkowym obrusem. Klimatu nadaje również ceramika, a całość powinna być skąpana w naturalnym świetle. W jasnej kolorystyce powinny zostać utrzymane także elementy osprzętu elektrycznego, a ich forma powinna naturalnie zbalansować wielość ozdobnych szczegółów. Kolekcja Karo marki Ospel swoim kształtem nawiązuje do tafli jeziora pofalowanej delikatnym powiewem wiosennego wiatru. Jest to na tyle subtelny efekt, że nie zaburzy ogólnej stylistyki - podkreśli za to nawiązania do sielskiego życia na łonie natury.

Wnętrza glamour

Elegancki styl glamour początek bierze w królewskich pałacach, mocno zdobionych kryształami i złoceniami. Modern glamour wykorzystuje jednak eklektyczne zestawienia, które na pierwszy rzut oka wydają się być z różnych epok. Kryształowe żyrandole czy rzeźbione i tapicerowane meble różnią się od swoich poprzedników nowoczesną formą i materiałem. Współczesna wersja tego typu kompozycji bazuje na połysku i zdecydowanych kontrastach, zwłaszcza zestawieniach białego z czarnym. W tego typu wnętrzach nie może zabraknąć więc dodatków w postaci kryształków oraz lśniących tkanin. Całość równoważą geometryczne kształty pozostałych elementów wyposażenia. Osprzęt elektryczny Karo firmy Ospel doskonale wpisze się w tę stylistykę. Prosta forma kwadratowych ramek w białym kolorze doskonale korespondować będzie z pozostałymi sprzętami. Jeśli natomiast to osprzęt ma przyjąć rolę ozdoby glamour wybrać można model w odcieniu ecru perłowym lub srebrnym perłowym. Łącząc prosty kształt z połyskiem doskonale oddaje ducha stylizacji.

Ascetyczny minimalizm

Przekształcenie klasycznego, eklektycznego czy prowansalskiego wnętrza w nowoczesną, minimalistyczną aranżację tylko na pozór wydaje się skomplikowane. Tak naprawdę wszystko opiera się na zmianie podejścia do licznych dodatków, bibelotów, pamiątek z wakacji i zdobionych przedmiotów. Minimalizm bazuje bowiem na prostocie. Tu ważna jest forma - czysta, surowa, perfekcyjna. Niezwykle istotna jest również przestrzeń - pomieszczenie utrzymane w jasnych, chłodnych barwach, wyposażone jedynie w najpotrzebniejsze, funkcjonalne elementy, jest przestronne i uporządkowane, a odpowiednie oświetlenie pozwala wydobyć piękno detali. Brak tu miejsca dla ozdobnych, niepraktycznych figurek zbierających jedynie kurz - ważne jest trzymanie się zasady im mniej - tym lepiej. Funkcjonalne elementy, takie jak np. osprzęt elektryczny, również powinny być utrzymane w tym klimacie. Biały kolor jest niezwykle popularny w nowoczesnym pomieszczeniach - osprzęt w takim kolorze dobrze wtopi się w ściany, natomiast smukła linia nie zaburzy kompozycji. Kwadratowa forma kolekcji Karo świetnie koresponduje z geometrycznymi elementami wystroju, a delikatnie pofalowana ramka sprawi, że osprzęt będzie minimalistyczny i ozdobny jednocześnie.
Kolekcja osprzętu elektrycznego Karo marki Ospel bez problemu dopasuje się do zróżnicowanych stylów, nie tracąc przy tym na atrakcyjności.


Firma OSPEL S.A. jest obecnie jednym z czołowych producentem osprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce. Posiada bardzo szeroki asortyment wyrobów, takich jak: łączniki i gniazda podtynkowe, łączniki i gniazda natynkowe, przedłużacze, przewody przyłączeniowe, dzwonki i gongi, rozgałęźniki, odgałęźniki, wtyczki, puszki oraz inne akcesoria elektroinstalacyjne. Wszystkie wyroby spółki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające zgodność wyrobów z obowiązującymi normami. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową na terenie całego kraju, ponadto produkty są eksportowane do takich krajów jak: Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, Rosja, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Estonia, Łotwa, Białoruś, Niemcy, Belgia i Wielka Brytania.
OSPEL S.A.
Ul. Główna 128, Wierbka
42-436 Pilica
www.ospel.com.pl