Oryginalny masaż chiński - prawdziwa pomoc w odchudzaniu

Autor:
Drukuj artykuł

Zrzucanie zbędnych kilogramów nie musi już kojarzyć się z wielkimi wyrzeczeniami i codziennymi wizytami na siłowni. Masaż chiński oprócz właściwości odchudzających reguluje metaboliczne funkcje narządów wewnętrznych, perystaltykę jelit, a dodatkowo bardzo relaksuje. Warto zatem zapoznać się ze szczegółami tego wyjątkowego sposobu na utratę wagi i czym prędzej umówić na wizytę.

Odchudzający masaż chiński jest połączeniem kilku technik: akupresury, masażu aromatycznymi stemplami ziołowymi i oryginalnymi, szklanymi bańkami, które słyną z właściwości antycellulitowych. Zabieg składa się z kilku podstawowych etapów, dzięki którym możliwy jest taki efekt. Masażysta rozpoczyna czynność od masażu punktu du i meridiany pęcherza moczowego znajdującego się na plecach pacjenta. Następnie rozluźnia się plecy, aby móc postawić bańki pięciu żywiołów w górnej (shangjiao) i dolnej (xiajiao) partii ciała. Specjalne bańki są następnie stawiane na brzuchu - terapeuta wykonuje masaż meridiany pęcherza moczowego i odcinka brzusznego, po czym stawia bańki w środkowej partii ciała (czynność ta nosi nazwę zhongjiao). Jednym z ostatnich elementów zabiegu jest postawienie baniek na meridianie żołądka i śledziony (akupunkty futu, biguan oraz xuehai). Na koniec na pacjentkę czeka prawdziwa przyjemność - relaksacyjny masaż głowy.

Sam masaż nie jest gwarantem utraty wagi, jednak jego szczególne właściwości w połączeniu z odpowiednią dietą wspomogą odchudzanie, zmniejszą łaknienie i usprawnią proces trawienia. Efektów możemy się spodziewać po minimum trzech zabiegach, jednak warto pamiętać o tym, że masaż nie jest polecany kobietom w trakcie miesiączki, ani paniom tuż po ciąży - tłumaczy wykwalifikowana masażystka Meng Xianhong, fizjoterapeutka z Centrum Zdrowia i Urody Beijing Tong Ren Tang w Pekinie.

Polacy mogą wypróbować masażu w wykonaniu certyfikowanych chińskich terapeutów w pierwszej europejskiej siedzibie Tong Ren Tang, która mieści się w Warszawie przy Al. Niepodległości 18.

Beijing Tong Ren Tang Poland Sp. zo.o
Al. Niepodległości 18
02- 653 Warszawa
Tel. + 48 22 489 54 59
Biurowiec BTD p. II