Guardian zaprasza architektów na aktywne wakacje

Autor:
Drukuj artykuł

Guardian jako społecznie odpowiedzialne przedsiębiorstwo szeroko angażuje się także w działalność pozaprodukcyjną, duży nacisk kładąc na promowanie sportowego trybu życia. Zachęcając do aktywnego spędzenia tegorocznych wakacji Guardian zaprasza na architektoniczne weekendy, podczas których rozegrane zostaną Mistrzostwa Architektów w Maratonie MTB oraz Tenisie.

Rozpocznij i zakończ wakacje na sportowo

Podczas tegorocznych wakacji będą miały miejsce dwa ważne wydarzenia sportowe, które już po raz kolejny wspierać będzie firma Guardian. Inaugurację sportowego sezonu dla architektów rozpoczną II Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie MTB, które odbędą się w dniach 5-6 lipca 2014 w Murowanej Goślinie koło Poznania. Druga już edycja zawodów sportowych dla projektantów tym razem będzie miała dwie odsłony - dla najbardziej wytrwałych przygotowany został maraton na dwóch dystansach, natomiast osoby ceniące nieco bardziej rekreacyjną formę będą mogły wziąć udział w 15-kilometrowym rajdzie rowerowym poprowadzonym wśród malowniczych krajobrazów. Weekend wzbogacą dodatkowe atrakcje w postaci konkursów, możliwości skorzystania z serwisu rowerowego, indywidualnych konsultacji z dietetykiem czy też spotkania z gościem specjalnym wydarzenia. Tym razem Honorowy Komitet Organizacyjny ze strony architektów stworzą arch. Piotr Buśko, arch. Mariusz Wrzeszcz oraz arch. Jerzy Briks.

Firmy Guardian, promotora sportowego stylu życia, nie zabraknie tradycyjnie również podczas XVIII już Mistrzostw Śląska Architektów w Tenisie. W dniach 30-31 sierpnia br. na terenie prestiżowego ośrodka tenisowego Silesia Club w Bytomiu rozegrane zostaną zawody w tenisa i squasha adresowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Śląsk Tennis Archi Cup to doskonała okazja, by zmierzyć się z kolegami po fachu w sportowej rywalizacji, a jednocześnie aktywnie spędzić ostatni tydzień wakacji. Podobnie, jak w przypadku weekendu rajdowego i tu nie zabraknie szeregu dodatkowych atrakcji.

Podczas obu zawodów przeprowadzony będzie cieszący się już w poprzednich edycjach ogromną popularnością uczestników konkurs "Wybierz SunGuard". Zabawa ta polega na trafieniu z pewnej odległości piłką tenisową w otwory o zróżnicowanej wielkości, które umieszczone są w szklanej tafli wyprodukowanej w hucie Guardian Częstochowa. Punktacja przyznawana jest w rozpiętości 70, 62, 51, 40, a odzwierciedla ona cztery rodzaje szkła SunGuard Super Neutral z asortymentu Guardian (SN 70/37, 62/34, 51/28 i 40/23). Dla urozmaicenia w tym roku dodany został jeszcze jeden (największy) otwór 29 symbolizujący nową propozycję z huty Guardian Częstochowa SunGuard SN 29/18, szkło wysokoselektywne o bardzo niskim współczynniku całkowitej przepuszczalności energii słonecznej i relatywnie wysokiej transmisji światła widzialnego.

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu "float", wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp. jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.