Funkcjonalne wzornictwo - nowa kolekcja mebli Max XIX firmy Unimebel

Autor:
Drukuj artykuł

Czy decydując się na komplet wypoczynkowy do salonu zawsze trzeba wybierać między komfortem, funkcjonalnością i estetyką? Wszystkie te cechy są istotne, jednak każdy inaczej określa swoje priorytety, zwraca uwagę na inne aspekty. Nowa kolekcja mebli Max XIX firmy Unimebel udowadnia, że doskonałe wzornictwo świetnie komponuje się nie tylko ze stylem wnętrza, ale także z praktycznymi walorami mebli wypoczynkowych.

Sprostać wszystkim potrzebom

Odpowiednie wymiary dopasowane do rozmiarów salonu, wygodne siedziska i komfortowe oparcia - to w teorii najistotniejsze cechy dobrego kompletu wypoczynkowego. Jednak estetyka współgrająca z całością koncepcji wystroju wnętrza jest nie mniej ważna. Fotele i kanapa zajmują sporą przestrzeń w pomieszczeniu, naturalnie wpływają więc na jego odbiór wizualny. Klasyczna stylistyka mebli może zaburzyć harmonię nowoczesnej koncepcji, minimalistyczna nie zawsze wpisze się w tradycyjny wystrój, zbytnie zdobienia natomiast sprawią, że w surowym wnętrzu będą one wyglądały nienaturalnie. Dlatego właśnie dokonując wyboru odpowiedniego kompletu dobrze jest zwrócić uwagę na wszystkie te elementy, a nie tylko wybiórczo je selekcjonować. Kolekcja mebli wypoczynkowych Max XIX firmy Unimebel jest dowodem na to, że nowoczesne, nieskomplikowane wzornictwo w łatwy sposób połączyć można z wyjątkową funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Okazała bryła świetnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Chłodne, jasne odcienie szarości dobrze współgrają z prostą linią, nie zaburzając jednocześnie nowoczesnej koncepcji. Dzięki temu meble, mimo zdecydowanych rozmiarów, nabierają lekkości i subtelnego wyrazu. Poduchy pełniące funkcję wygodnych oparć na kanapie i fotelu stanowią ozdobny detal - o kilka tonów jaśniejszy materiał wyróżnia niesymetrycznie rozmieszczony wzór z kółek w dwóch odcieniach. Ten sprytny zabieg sprawia, że całość nabiera wyrazu. Do wyboru mamy dwa rodzaje boczków w zależności od preferencji - tapicerowane w kolorze obicia oraz wykonane z naturalnego drewna w subtelnym kolorze pasującym do całej kompozycji oraz nóżek wykonanych z tego samego materiału. Co ważne - zarówno w przypadku kanapy, jak i fotela mamy możliwość zamontowania dodatkowo zagłówków, które jeszcze bardziej podnoszą komfort użytkowania. Kolekcja mebli Max XIX świetnie wpisuje się w nowoczesne, także minimalistyczne trendy, dobrze sprawdzi się też w tych bardziej klasycznych, ale nieprzesadzonych, utrzymanych w chłodnej tonacji kolorystycznej.

Użyteczność ponad wszystko

Funkcjonalność kompletu wypoczynkowego ocenia się zarówno w kontekście komfortu użytkowania, jak i różnych możliwości wykorzystania. W końcu to przede wszystkim meble o jasno określonym zastosowaniu, a nie wyłącznie ozdobne elementy wyposażenia wnętrza. Dlatego dokonując wyboru w sklepie meblowym najpierw stosujemy wizualną selekcję, a następnie wygodnie się rozsiadamy, sprawdzając chociażby sprężystość siedziska. W międzyczasie nierzadko podpytujemy sprzedawcę o inne, dodatkowe funkcje, które mogą wpłynąć na naszą ocenę i decyzję. Kolekcja Max XIX firmy Unimebel to odpowiedź na wiele zróżnicowanych potrzeb - w tym przypadku praktyczne aspekty idą w parze z walorami estetycznymi i intrygującą, ale stonowaną stylistyką. Rozkładana kanapa z funkcją spania dobrze sprawdzi się zarówno jako salonowy mebel do relaksu w ciągu dnia, jak i wygodne łóżko - o nasz komfort zadbają sprężyny faliste oraz formatki sprężynowe bonnel, które razem tworzą podwójny wkład podnoszący znacząco jakość i zadowolenie z użytkowania. Wbudowany pojemnik pozwoli schować pościel, dzięki czemu będzie ona zawsze pod ręką - bez względu na to, czy potrzebna jest codziennie czy tylko incydentalnie. Podwójny wkład sprężynowy zastosowano również w fotelach z kompletu. Oba meble można rozbudować o funkcjonalne i wygodne zagłówki, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania i pozwala oddać się pełnemu relaksowi. Zagłówek może być nieodłączną częścią kanapy czy fotela, ale równie dobrze możemy go montować tylko w razie takiej potrzeby. Wysokiej jakości europejskie tkaniny odpowiadają za nienaganny wygląd mebli, cieszący oko przez wiele lat. Podobnie sprawa ma się w przypadku zastosowanych elementów z drewna naturalnego - tak w przypadku nóżek, jak i opcji z drewnianymi boczkami.

Komplet wypoczynkowy to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. Odpowiada nie tylko za wizualny odbiór całego pomieszczenia, ale przede wszystkim znacząco wpływa na komfort naszego wypoczynku po ciężkim dniu. Dlatego przy wyborze mebli dobrze jest kierować się wszystkimi istotnymi w tym przypadku cechami. Kolekcja mebli Max XIX firmy Unimebel jest doskonałym przykładem na to, że piękne wzornictwo w naturalny sposób można połączyć z funkcjonalnością.

KOLEKCJA MAX XIX UNIMEBEL:

KANAPA:
Szerokość: 223 cm
Głębokość: 110 cm
Wysokość: 100 cm (z zagłówkami), 88 cm (bez zagłówków)
Powierzchnia spania: 191 x 150 cm
Ceny:
Kanapa z trzema zagłówkami: ok. 3773 zł
Kanapa bez zagłówków: ok. 3542 zł

FOTEL:
Szerokość: 94 cm
Głębokość: 90 cm
Wysokość: 100 cm (z zagłówkiem), 88 cm (bez zagłówka)
Ceny:
Fotel z zagłówkiem: ok. 1860 zł
Fotel bez zagłówków: ok. 1735 zł

Firma Unimebel powstała w 1993 roku z inicjatywy Jana Muchy. Jest wiodącym producentem mebli w Polsce, liderem w dziedzinie gięcia drewna litego i zastosowania takich elementów w meblarstwie. Fabryka mebli UNIMEBEL to laureat wyróżnienia przyznawanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością- certyfikatu "Najwyższa Jakość". Meble Unimebel sygnowane są także wyróżnikiem "Green Friendly". Asortyment firmy można spotkać m.in.: w Rosyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, sieci hoteli Orbis, Novotel, Hotelu Perła-Południe w Rytro, Hotelu Polanica w Polanicy Zdroju, Pałacu Prezydenckim w Wiśle.

FABRYKA MEBLI UNIMEBEL
63-500 Ostrzeszów
ul. Kamienna 28
Tel: +48 62 730 34 80
Fax: 062 586 06 23
www.unimebel.pl
e-mail: unibiuro@unimebel.pl, unimebel@unimebel.pl