Naprawdę wielki efekt - płyty wielkoformatowe w aranżacji

Autor:
Drukuj artykuł




Aby wykorzystać możliwości aranżacyjne płytek wielkoformatowych, warto sięgnąć po takie kolekcje, które dają naprawdę duże pole do popisu. Nowa ekskluzywna linia Ceramstic Design idealnie sprawdzi się w dużych przestrzeniach, gdzie jej ponadczasowy charakter nada wnętrzu stylową oprawę. Wymiary sięgające aż do 120x60 cm pozwalają na tworzenie pięknych, dużych płaszczyzn potęgujących wrażenie przestronności.

Błyszczące lub satynowe tafle płytek Ceramstic Design na dużej powierzchni zachwycą każdego miłośnika dopracowanych i stylowych aranżacji. To propozycja dla wielbicieli wielkomiejskiego stylu, minimalizmu, ale też wnętrz o wyraźnym charakterze. Duże płytki to potencjał, ale także wyzwanie dla projektanta. Sięgając po te wielkoformatowe, warto pamiętać, że najlepszy efekt uzyskuje się w przestronnych pomieszczeniach. Nadmierne cięcie i dopasowywanie ich do niewielkich wnętrz, nie tylko zaburzy efekt końcowy, który chcielibyśmy uzyskać, ale może też wyglądać niekorzystnie.

Połysk i mat
Proste rozwiązania nigdy nie wychodzą z mody. Minimalizm w wysmakowanej oprawie to rozwiązanie, które idealnie pasuje do dużych wnętrz. Płytki Aurora z linii Ceramstic Design zachwycają różnorodnością formatów, a tym samym możliwościami wykorzystania ich powierzchni. Kolekcja Aurora w trzech obliczach bieli, umożliwia tworzenie indywidualnych kompozycji. Przeplatając wielkoformatową błyszczącą płytkę 120x60 cm, z matowymi i błyszczącymi w nieco mniejszym rozmiarze - 60x60 cm, stworzymy niepowtarzalny, bardzo elegancki wystrój. Nowoczesne, minimalistycznie i raczej monochromatycznie urządzone wnętrze to idealna przestrzeń na uwydatnienie efektu zaskoczenia, wywołanego przeplataniem połysku i matu - radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Biała podłoga,
w zgodzie z najnowszymi trendami w wystroju wnętrz, daje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. To rozwiązanie zachwyci zwolenników minimalistycznego stylu. Gra świateł odbijających się na różnych powierzchniach płytek Aurora, w przestrzeni z niewielką ilością mebli czy innych elementów wystroju, stworzy imponujące wrażenie.

Plastyczność formy
Jeden z trendów w aranżacji wnętrz i kolekcjach płytek ceramicznych wykorzystuje nawiązania do natury i jej ponadczasowego piękna. Płytka Ostia z luksusowej linii Ceramstic Design wygląda jak przecięty blok kamienny, w okazałym, wielkim formacie 120x60 cm. Zdobi ją motyw trawertynu, zwanego także alabastrem egipskim. Gresowe płytki Ostia dodadzą każdemu wnętrzu szyku i elegancji. Uniwersalne piękno kamieni naturalnych zachwyca. Jedną z możliwości jest połączenie kolekcji z wyszukanymi dodatkami w azjatyckim stylu. Ale płytki Ostia z linii Ceramstic Design dają niemalże nieograniczone możliwości. Wyeksponowane w przestrzeniach publicznych lub w salonie utrzymanym w tradycyjnym stylu, pozwolą uzyskać spektakularny efekt i dodadzą wytworności.

W dwóch kamiennych blokach
Nawiązanie do natury, to nie tylko odwzorowywanie bogactwa wzorów i barw, ale także materiału. Gresowe płytki Exeter z linii Ceramstic Design łudząco przypominają dwa kamienne bloki. Exeter Light zainspirowany jest piaskowcem, a Exeter Dark korzysta ze wzorów łupka. Wielki format płytek 120x60 cm umożliwia aranżowanie stylowych przestrzeni, które zrobią wrażenie na gościach hotelu, pracownikach biurowca czy klientach eleganckich lokali. W dwóch kolorach i w różnych wydaniach - wytworna kolekcja Exeter z linii Ceramstic Design doda szyku pomieszczeniom zaaranżowanym w różnych stylach. Płytki idealnie dopasują się do przyciemnionego, klimatycznego wnętrza restauracji lub pubu. Piękno współgrających ze sobą dwóch barw kamieni odwzorowanych na płytkach Exeter, z powodzeniem możemy zaprezentować także w nowoczesnych wnętrzach. Wielki format płytek potęguje uczucie przestronności. Warto dodatkowo wzmocnić je odpowiednim oświetleniem. Dopasowując dodatki i meble w podobnej kolorystyce, wydobędziemy prawdziwe naturalne piękno piaskowca i łupka.

Produkty z linii Ceramstic Design pozwolą nadać dużym przestrzeniom oryginalnego charakteru, wydobywając pełnię możliwości aranżacyjnych, jakie oferują wielkoformatowe płytki.