Zadbaj o skórę głowy - pierwszy i najważniejszy krok do pięknych włosów.

Autor:
Drukuj artykuł

To skóra jest początkiem zdrowych włosów. Odżywianie i wygładzanie końcówek wspomaga ich kondycje, lecz doraźnie, nie dociera do źródła włosa czyli jego cebulki ukrytej w warstwie skóry właściwej.

Cebulka włosa gdzie rozmnażają się komórki, wspomagana jest przez brodawkę, gdzie przebiegają, zaopatrujące włos w substancje odżywcze - naczynia krwionośne.
Współczesny charakter życia - stres, nieodpowiednia dieta, zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia pielęgnacja i nadmierne zabiegi chemiczne mogą znacznie naruszyć delikatna skórę głowy. Na głowie bowiem mamy ponad 100 tysięcy mieszków włosowych. Każdego dnia w zdrowych warunkach tracimy do 150 włosów, jednak niesprzyjające środowisko znacznie nadwyręża moc mieszków, prowadząc do ich osłabienia, zwiotczenia włosów i częstszego ich wypadania.
Trzema najczęstszymi schorzeniami, które dotykają obecnie skórę głowy są: łupież, łojotokowe zapalenie skóry, oraz łuszczyca. Z problemami łupieżu z pewnością spotykała się niejedna z nas - wg badań dotyka 50% kobiet. Przychodzi i mija, wyrządzając niestety niezauważalne gołym okiem zmiany na skórze głowy. Objawia się obfitym złuszczaniem obumarłych komórek skóry głowy. Utożsamiany jest nieraz błędnie z suchą skórą głowy, kiedy w rzeczywistości może wywołać je wiele czynników, jak stres, choroba, skłonności dziedziczne, czy niezbyt dokładne spłukiwanie ciężkich kosmetyków do włosów. Kolejnym poważnym problemem skóry głowy jest łuszczyca. Natomiast do poważnych konsekwencji, w tym utraty włosów może prowadzić
łojotokowe zapalenie skóry.
Ryzyko schorzeń może być zminimalizowane, poprzez, stosowanie odpowiednich preparatów do włosów, czy też szczotek gumowych lub z włosia. Należy dbać o regularne nawilżanie, utrzymywanie odpowiedniego PH, nie należy jednak myć włosów zbyt gorącą wodą i najlepiej unikać nadmiernej stylizacji ciepłem.Szczęśliwie przemysł kosmetyczny czerpiący z darów natury przywraca pielęgnację na łono natury. Skóra głowy zawdzięcza teraz zdrowie, zawartym w szamponach i odżywkach naturalnym wyciągom z roślin.

Olejek Kamanii - pozyskiwany z nasion świętego drzewa Azji - Ati. Jest jednym z olejków o najsilniejszym na świecie działaniu leczniczym. Działa przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwbakteryjne, pobudza regenerację tkanek. Zalecany jest w leczeniu chorób włosów i skóry głowy. Olejek ten bardzo dobrze się wchłania pozostawiając efekt uelastycznienia, nawilżenia, odżywienia i odprężenia. Przyśpiesza regenerację naczyń krwionośnych. (Dostępny jedynie w kosmetykach marki REF).
Olejek arganowy - tłoczony jest na zimno ze świeżych orzechów drzewa Argan rosnącego głównie na terenie Maroka. Posiada właściwości lecznicze. Uzdrawia suche, splątane i elektryzujące się włosy, przy czym spektakularnie nawilża, przenika w głąb włosów i mieszków, wzmacnia je i odbudowuje. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz w witaminę E - witaminę młodości.
Liście Białej Morwy - wyciąg z nich poprawia mikrokapilarne krążenie, wzmacnia białka - budulec włosów, zwiększa objętość i grubość włosów.
Olej z nasion Żmijowca Zwykłego - jest bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe, które są najłatwiej absorbowane przez struktury włosa, dostarczają substancji odżywczych i strukturalnego wzmocnienia.
Wyciąg z nasion Lnu - zawiera kwasy linolowe oraz witaminy A, D, K, E i F - daje włosom gładkość i promienny blask oraz większą objętość.
Olej z Orzechów Laskowych - jest jedną z najbardziej nawilżających i ochraniających włosy substancji - zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie. Nadaje włosom zdrowy blask, uszczelnia włókna zachowując kolor, nadaje włosom im elastyczność i sprężystość.
Olej z nasion Drzewa Neem - jest legendarną substancją odżywczą obecną od stuleci w folklorze Indian. Dziś substancja ta używana jest jako silna odżywka bogata w kwasy tłuszczowe nadająca włosom niesamowity błysk i jedwabistość.
Olej z Orzechów Macadamia - zapewnia intensywne nawilżenie suchym, włosom, pozostawiając je wyjątkowo gładkie.
Olej z Orzechów Włoskich - jest źródłem odbudowujących strukturę włosów kwasów Omega, lekkich jak woda i szybko schnących, Wnikają głęboko we włosy poprawiając ich kondycję, gładkość i blask.
Olej Palmowy - bogaty w lekkie lipidy wnikające głęboko w głąb włosa, eliminuje suchość, która jest powodem utraty intensywności koloru.
Olej z nasion Borówki Brusznicy - jest silnie odżywczy i bogaty w antyoksydanty dla długotrwałego nawilżenia włosów i odżywienia cebulek.

Szwedzka marka REF od lat bazująca na naturalnych wyciągach roślinnych, do składu swoich kosmetyków używa olejków z całego świata by w efekcie dać kompleksową linię pielęgnacyjną o wręcz aptecznym działaniu.

Kosmetyki REF dostępne są w wybranych salonach fryzjerskich oraz na www.sklep.refpolska.pl