Piękna na jesień

Autor:
Drukuj artykuł

Wakacje już za nami. Wypoczęci i pełni energii zdobytej podczas wyjątkowo słonecznego lata, wracamy do codziennych zajęć. Jego niewątpliwe atuty jednak dały nam się we znaki. Zniszczone słońcem i morską wodą włosy, skóra i paznokcie potrzebują intensywnej regeneracji. Jesień także nie będzie dla nich łaskawa - niesprzyjająca aura, niskie temperatury i silne wiatry działają na ich niekorzyść. Nasza skóra, włosy i paznokcie potrzebują więc wsparcia od wewnątrz. Świetne rozwiązanie stanowią produkty firmy Oleofarm bogate w składniki, które wpłyną nie tylko na naszą urodę, ale także na zdrowie.


Codzienne obowiązki, stres związany z pracą powodują, iż zapominamy o zdrowym odżywianium i dostarczaniu naszemu organizmu odpowiednich składników odżywczych i witamin. Ciężko jest nam podczas przygotowywania każdego posiłku zadbać o to, aby w pełni zaspokajał on zapotrzebowanie organizmu w brakujące mikroelementy. Suplementy diety stanowią uzupełnienie naszego codziennego menu, dlatego warto sięgnąć po nie szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy brakuje już świeżych warzyw i owoców, a pogoda nie sprzyja ani naszej urodzie, ani naszemu samopoczuciu.

Ochrona przed stresem oksydacyjnym

Niedobory jakie powstały w naszym organizmie podczas lata
w połączeniu ze stresującym powrotem do codziennych obowiązków, zanieczyszczeniami środowiska oraz niewłaściwą dietą mogą być przyczyną wystąpienia stresu oksydacyjnego, który jest bardzo szkodliwy tak dla naszej urody, jak i zdrowia. Stres oksydacyjny, zwany również tlenowym, powodowany jest spadkiem aktywności antyoksydacyjnej, czyli zdolności organizmu do zapobiegania niszczenia komórek przez wolne rodniki. Ma on miejsce w stanie zaburzenia równowagi między przeciwutleniaczami a utleniaczami na rzecz prooksydantów. Ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym wspomaga witamina E, która zawarta jest w oleju z wiesiołka. Wiesiołek OleoVitum od firmy Oleofarm charakteryzuje się dodatkowo wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych, do których należą kwasy omega-6, m.in.: kwas linolowy (LA) i kwas gamma-linolenowy (GLA). Kwas linolowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Dodatkowo, wolne rodniki tlenowe wywołujące stres oksydacyjny uszkadzają DNA. Stres oksydacyjny niekorzystanie wpływa również na naszą urodę. Powoduje zaburzenia w wytwarzaniu kolagenu, co skutkuje tworzeniem się zmarszczek, rozstępów skórnych, cellulitu, a także spowalnia proces gojenia się ran. Wargi, oczy
i skóra są wyjątkowo narażone na atak wolnych rodników tlenowych, wytwarzanych w wyniku promieniowania UV ze światła słonecznego.

W prawidłowej syntezie DNA pomaga cynk zawarty w Skrzypolnie z biotyną firmy Oleofarm. Bierze on również udział w procesie podziału komórek i pomaga w prawidłowej syntezie białka, a także w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, kwasów tłuszczowych, a także witaminy A. Skrzypolen z biotyną od firmy Oleofarm zawiera aż 7 składników, które pomogą utrzymać nasze włosy i skórę w dobrej kondycji. Skrzyp polny, biotyna oraz cynk pomagają zachować zdrowe włosy i skórę. Ułatwią regenerację zniszczonych letnim słońcem włosów. Biotyna przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz metabolizmu energetycznego. Ponadto pomaga ona w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, a także utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych pozytywnie wpływa więc nie tylko na naszą urodę, ale i umysł.

Waga pod kontrolą

Przygotowując nasz organizm na chłodniejsze miesiące warto zadbać o prawidłową przemianę materii. Jesienna chandra często powoduje, iż sięgamy po bardziej kaloryczne przekąski, również te czekoladowe, które poprawiają nam nastój w deszczowe wieczory. Dlatego warto w tym okresie sięgnąć po preparaty, które pomogą w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu. Chrom organiczny z inuliną firmy Oleofarm polecany jest osobom dbającym o kondycję, zachowanie prawidłowej masy ciała, a także tym, którzy sięgają zbyt często po słodycze. Uzupełnia on dietę w chrom, inulinę, witaminę B6, cynk oraz niacynę. Zawarte w nim Witamina B6 i niacyna przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia. Ponadto pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Chrom natomiast wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, a także przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.
Jesień to czas wyzwań dla organizmu. Jeśli wystarczająco zadbamy o dostarczenie kompletu składników odżywczych i witamin, nasze ciało z pewnością odpłaci się nam lepszym samopoczuciem
i wyglądem. Suplementy diety od firmy Oleofarm to preparaty wysokiej jakości, które mogą stanowić wsparcie naszej codziennej diety, szczególnie w nadchodzącym okresie.

Po więcej porad oraz podpowiedzi, jak uzupełnić niedobory w diecie, zadbać o aktywność, urodę i emocje zapraszamy na https://www.facebook.com/oleofarmdlaurody

Suplementy diety dostępne są w aptekach oraz sklepie internetowym firmy Oleofarm www.oleofarm24.pl

Skrzypolen z biotyną, 48 kapsułek
Cena: 14,50 zł
Skrzypolen z biotyną, 72 kapsułki
Cena: 17,50 zł

Wiesiołek OleoVitum, 72 kapsułki Liquid Protect Caps.
Cena: 17,50 zł
Wiesiołek OleoVitum, 100 ml
Cena: 19,00 zł

Chrom organiczny z inuliną, 96 kapsułek
Cena: 19,50 zł

-Oleofarm jest firmą skoncentrowaną na badaniach, produkcji oraz sprzedaży wysokiej jakości suplementów diety, dietetycznych środków specjalnego przeznaczenia medycznego, surowców farmaceutycznych, jak również zdrowej żywności, w tym olejów zimno tłoczonych. Oleofarm posiada certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg EN-ISO 22000:2005, który pozwala zidentyfikować i wyeliminować potencjalne zagrożenia z punktu widzenia konsumenta i ochrony jego zdrowia. System ten umożliwia także kontrolę prawidłowości przebiegu całego procesu produkcyjnego - od momentu przyjęcia surowców aż do uzyskania wyrobu gotowego - dając konsumentowi bezpieczny produkt.

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław
tel. 48 71 316 94 95
tel: 48 71 721 35 57
e-mail: info@oleofarm.com.pl
www.oleofarm.pl
www.oleofarm24.pl