Sensitia oczyszczanie - pierwszy krok do zdrowej skóry

Autor:
Drukuj artykuł

Zjawiska odpowiedzialne za występowanie skóry wrażliwej nadal nie są dostatecznie poznane i wytłumaczone. Jak podkreśla dr n. med Małgorzata Huczek, dermatolog z kliniki Nova Derm: "Główną przyczyną jest zaburzona bariera lipidowa skóry, co powoduje obniżoną tolerancję kosmetyków i zwiększoną utratę wody. Jednym z najważniejszych czynników sprawnej bariery naskórkowej jest integralność białek i struktur lipidowych naskórka. Ta integralność ma wpływ na obecność naturalnych czynników nawilżających i właściwe uwodnienie warstwy rogowej, które są kolejnymi składowymi dobrze funkcjonującej bariery naskórkowej". Skóra wrażliwa występuje głównie na twarzy, a twarz jest stale narażona na działanie negatywnych czynników środowiskowych. Ponadto jest to okolica, na którą najczęściej aplikujemy liczne preparaty pielęgnacyjne i makijażowe.

W przeprowadzonym na zlecenie Iwostin Sensitia badaniu konsumenckim zapytano polskie kobiety w jakich dolegliwościach wrażliwość ich skóry przejawia się najmocniej, co jest najbardziej dokuczliwe. Wyniki badania jasno wskazały, że głównym problemem związanym z wrażliwą skórą twarzy jest podrażnienie, uczucie ściągnięcia i napięcia skóry, spowodowane myciem twarzy wodą z kranu - dotyczy on aż 75% kobiet! Ten sam procent z nich stale odczuwa uczucie przesuszenia i ogólny dyskomfort. Ponad połowa respondentek boryka się z pieczeniem, mrowieniem i świądem, a objawy te utrzymują się dłużej niż kilka minut .

Dlatego stworzona w Laboratorium Iwostin linia preparatów oczyszczających Iwostin Sensitia delikatnie, a zarazem skutecznie zmywa zanieczyszczenia oraz makijaż, bez narażania skóry na kontakt z chlorowaną wodą, bez naruszania bariery hydrolipidowej naskórka. Wskazaniem do stosowania preparatów jest codzienna toaleta skóry twarzy, oczyszczenie, odświeżenie oraz pielęgnacja skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zmian alergicznych lub źle tolerującej wodę.

W skład linii wchodzą:

Kojące mleczko do twarzy Iwostin Sensitia
Właściwości:
? Wyjątkowo delikatnie oczyszcza skórę oraz usuwa makijaż twarzy i oczu
? Nie narusza naturalnej, hydrolipidowej bariery ochronnej skóry
? Starannie dobrany skład pozostawia skórę nawilżoną, bez podrażnień
Sposób użycia: przetrzeć twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym mleczkiem. Dla uzyskania lepszego efektu, po oczyszczeniu skóry mleczkiem, można zastosować Kojący tonik Iwostin Sensitia. Mleczko nie wymaga spłukiwania.
Substancje aktywne: wyciąg z alg morskich, Fucogel?, pantenol (prowitamina B5), alantoina, olej z pestek winogron, Natural Extract AP.
Cena: 29,90 zł (215 ml), 49,90 zł (500 ml)Kojący płyn micelarny Iwostin Sensitia
Właściwości:
? Delikatnie oczyszcza skórę oraz usuwa makijaż twarzy i oczu
? Koi i nawilża
? Zapobiega przeznaskórkowej utracie wody (TEWL), uzupełnia składniki NMF
Sposób użycia: przetrzeć twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem micelarnym, następnie nałożyć odpowiedni krem pielęgnacyjny z linii Iwostin Sensitia. Produkt nie wymaga spłukiwania.
Substancje aktywne: wyciąg z alg morskich, pantenol (prowitamina B5), alantoina, olej z pestek winogron.
Cena: 29,90 zł (215 ml), 49,90 zł (500 ml)

Składniki aktywne w linii oczyszczającej Iwostin Sensitia

Wyciąg z alg morskich (Wakame Extract)
Ze względu na wysoką zawartość protein, dostarcza skórze cennych substancji odżywczych. Zaopatruje ją w aminokwasy i składniki mineralne (m.in. jod, magnez, żelazo, mangan, miedź i cynk), przez co zapewnia prawidłowe nawilżenie i odżywienie.

Fucogel?
Polisacharyd wyróżniający się długotrwałym działaniem nawilżającym, w porównaniu do kwasu hialuronowego. Tworzy film ochronny na powierzchni skóry, który stanowi zabezpieczenie przed utratą wody z komórek oraz przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki zawartości L-fukozy osłabia reakcje alergiczne.Pantenol
Doskonale przenika przez naskórek i dociera do głębszych jego warstw. Jest silnie działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek zarówno naskórka jak i skóry właściwej.


Alantoina
Pochodna mocznika, odpowiedzialna za pobudzanie wzrostu komórek. Posiada działanie wygładzające, zmiękczające skórę i łagodzące podrażnienia. Usuwa spękania i zgrubienia skóry.Olej z pestek winogron
Obecne w oleju nienasycone kwasy są dobrze przyswajalnym zespołem tłuszczy odbudowujących płaszcz lipidowy naskórka i normalizujących jego fizjologiczne właściwości ochronne (poprawia funkcjonowanie bariery ochronnej). Przeciwdziała utracie wody i hamuje procesy starzenia powierzchniowej warstwy skóry. Wykazuje silną aktywność przeciwutleniającą i wyjątkowe zdolności usuwania wolnych rodników.

Natural Extract AP
Wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry, zapobiegając utracie wody z naskórka. Koi i łagodzi podrażnienia skóry.