Zakręć się z MPM

Autor:
Drukuj artykułStudniówka, bal karnawałowy czy kolacja w gronie znajomych? Tak naprawdę, każda okazja to dobry powód do wyjątkowej stylizacji. W przygotowaniu idealnych loków pomogą produkty firmy MPM: spiralna lokówka MLO-06, lokosuszarka MLW-04 lub prostownica MPR-06.


Gdy pojawia się dylemat, jaką oryginalną fryzurę wybrać na wyjątkową okazję, często pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy to loki. Nic dziwnego - kręcone włosy są bardzo kobiece i praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Wbrew pozorom ułożenie idealnych loków wcale nie jest tak trudne, jak by się mogło wydawać, pod warunkiem zastosowania paru zasad i doboru odpowiedniego sprzętu.

U osób, których włosy wykazują średnią lub małą podatność na stylizację, najlepiej sprawdzi się lokówka MLO-06. Dzięki spiralnej osłonie, która zapewnia precyzyjny i trwalszy skręt, nawet trudne w układaniu kosmyki zmienią się w efektowne loki. Dodatkowo, ceramiczna powłoka jest "śliska" co ułatwia pracę i wygładza fryzurę.

Jednak należy pamiętać, że lok lokowi nierówny. Osoby posiadające mocno kręcone włosy lub falowane z tendencją do puszenia się powinny wybrać lokosuszarkę MLW-04. Pozwala ona wykonywać dwie czynności jednocześnie: suszenie i układanie. Urządzenie sprawia, że drobne loki i fale zmieniają się w gładkie kosmyki o grubszym skręcie. Ponadto, bez względu na rodzaj włosów, zastosowanie tego produktu zapewnia zwiększenie objętości i uniesienie fryzury od nasady.

Kolejnym sposobem stworzenia ciekawych loków jest użycie prostownicy MPR-06. By urządzenie do prostowania włosów pomogło w osiągnięciu efektu naturalnych skrętów, należy zacisnąć płytki na kosmyku i obracać wokół własnej osi w kierunku "do siebie", jednocześnie stopniowo przesuwając prostownicę w dół.

Pomysłów na fryzury i możliwości jest prawie tyle ile włosów na głowie. Jednak, bez względu na wybór rodzaju skrętu oraz użyty sprzęt, należy pamiętać o paru uniwersalnych zasadach. Zagwarantują one fryzurze trwałość oraz zabezpieczą włosy przed skutkami gorącej temperatury:

+ Wydzielenie odpowiedniej wielkości pasma do termo-stylizacji
+ Dobranie odpowiedniej temperatury do rodzaju włosów
+ Podpięcie skręconych kosmyków do wystygnięcia
+ Rozczesanie włosów dopiero wtedy, gdy ostygną
+ Spryskanie gotowej fryzury małą ilością lakieru, żeby nie obciążyć zbytnio włosów