Odżywcza moc kaszy - uniwersalne walory diety pełnoziarnistej

Autor:
Drukuj artykuł

Kasza, choć znana od niepamiętnych czasów, stanowi o tyle rewolucyjny produkt, że łączy w sobie najważniejsze auty wysokojakościowej żywności. W zdrowy sposób nasyci apetyt, nie obciążając układu pokarmowego zadba o piękną linię, a także poprawi wydolność naszego organizmu. O tym jak włączenie do codziennego menu dań obfitujących w ziarna kaszy na zawsze zmieni nasze życie opowiada Katarzyna Wysocka - doradca dietetyczny i trenerka fitness.

Jakość wprost z natury

Kasza to nic innego jak pozbawiona łuski, jadalna część nasion zbóż. Najpopularniejsze rodzaje powstają z ziaren gryki, jęczmienia, pszenicy i prosa. Tym, co sprawia, że na długo zaspokaja nasz apetyt jest duża zawartość skrobi. Niemniej wysoka kaloryczność nie oznacza, że negatywnie wpływa ona na sylwetkę. Dzięki bogactwu najcenniejszych węglowodanów złożonych, obecnych tak w łuskach,jak i zarodkach delikatnie oczyszczonych ziaren, kasza stanowi niezastąpione źródło mikro- oraz makroelementów, bezcennych dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Włączając do codziennych nawyków żywieniowych potrawy z kaszy wzbogacimy dietę o magnez, cynk, żelazo, potas, fosfor, witaminy z grupy B, a także znany "eliksir młodości" - witaminę E - mówi ekspert, Katarzyna Wysocka - doradca dietetyczny i trenerka fitness.

Nawet w gronie tak wartościowych elementów diety znajdują się takie, które przynoszą najwięcej korzyści. Wybierając Kaszę Gryczaną Prażoną marki Halina dostarczymy naszemu organizmowi dużej ilości wysokojakościowego biała. Jest ona bardzo delikatna dla organizmu, więc bez obaw może być spożywana nawet przez osoby borykające się z problemami gastrycznymi. Ponadto pojawienie się nasion gryki w naszym menu pomoże usprawnić pracę jelit, przyspieszy metabolizm, obniży poziom złego cholesterolu we krwi, a także ograniczy wchłanianie tłuszczu. Kolejną cenną dla zdrowia odmianą jest niezwykle popularny w kuchni marokańskiej kuskus. Drobne ziarenka, powstające z twardej pszenicy durum nie tylko są bardzo szybkie w przygotowaniu, ale wyjątkowo pożywne. Kuskus marki Halina pozwoli w kilka chwil przyrządzić potrawy obfitujące w błonnik, białko i węglowodany, a subtelna orzechowa nuta dodatkowo urozmaici znane na co dzień smaki. Będąca wizytówką polskich specjałów Kasza Jęczmienna mazurska marki Halina zadba z kolei o gospodarkę lipidową, ureguluje procesy trawienne, a dzięki zawartości witaminy PP pozytywnie wpłynie na wygląd skóry.

Z kaszą do lata

Warto pamiętać również, że kasza to niezwykle skuteczne narzędzie w walce z nadprogramowymi kilogramami. Ten wyjątkowo odżywczy specjał jest szczególnie polecany przy wszelkiego typu dietach oczyszczająco-odchudzających, a także powinien na stałe zagościć w menu osób dbających o zdrowie - zaznacza ekspert. Nasiona kaszy są bowiem nie tylko znacznie bardziej pożywne niż ryż, makaron i ziemniaki, ale także dostarczają naszemu organizmowi węglowodanów złożonych, będących jednym z najzdrowszych źródeł energii. Dania z kaszy na długo zaspokoją apetyt oraz poprawią kondycję organizmu - dodaje.

Posiłki stworzone na bazie kaszy wcale nie muszą być nudne, ani ciężkie, jak większość polskich potraw. Kuskus w wersji light zachwyci nas jako główny składnik sałatki z awokado, pomidorami i wędzonym łososiem. Apetyczną i korzystną dla zdrowia kompozycję stworzy Kasza Jęczmienna marki Halina z warzywami sauté posypanymi świeżą bazylią, szczypiorkiem i kolendrą. Kasza gryczana natomiast przedstawi nam swoje aromatyczne oblicze, gdy przyrządzimy ją na wzór risotto, podsmażając w rondelku z ziarnami ząbek utartego czosnku, cebulę oraz plasterek szynki parmeńskiej i zalewając całość niewielką ilością bulionu warzywnego.


Aby zapoznać się z pełnym asortymentem cennych dla zdrowia produktów marki Halina zapraszamy na stronę: www.halina.eu oraz fanpage https://www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku

Producent: "Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" Foods Sp. k.
Produkt: Kasza Gryczana Prażona marki Halina
Gramatura : 4x 100 g
Cena detaliczna: 3,50 zł

Produkt: Kuskus marki Halina
Gramatura : 250 g
Cena detaliczna: 2,99 zł

Produkt: Kasza Jęczmienna Mazurska marki Halina
Gramatura : 4x 100 g
Cena detaliczna: 2,49 zł

Więcej informacji udziela:
Katarzyna Korek
FlyPR
tel. 71 349 74 65
katarzyna.korek@flypr.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sawex Sp z o.o. był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania. W marcu 2009 roku ze struktur organizacyjnych spółki wyodrębniony został Departament spożywczy - Sawex Foods. W portfolio firmy znajdują się marki: Britta (ryż), Halina (ryż, kasza, fasola, groch, soczewica, płatki śniadaniowe), Sotto (ryż, kasza jęczmienna), Sugoi (ryż do sushi) oraz Twój Błonnik.

"Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" Foods Sp. k. (dawniej Sawex Foods Sp. z o.o.)
ul. Wiertnicza 70
02-952 Warszawa, Polska
tel. : 022 651 79 04 do 07
fax.: 022 651 79 09
e-mail: sawex@sawexpl.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Katarzyna Wysocka - doradca dietetyczny oraz współwłaścicielka w firmie Twój Coaching, Fitness Consulting, Trener Akademii Kompetencji Menedżerskich i Akademii Efektywnej Sprzedaży, Trener i Coach, Psycholog Biznesu, konsultant. Absolwentka studiów MBA na SGH w Warszawie, Menadżer sportu na AWF Wrocław, Studiów Instytutu Żywienia i Żywności w Warszawie oraz Psychologii biznesu na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, WSB Wrocław, Uniwersytecie Rzeszowskim. Współzałożyciel Szkoły trenerów i instruktorów Creative Professional Fitness. Specjalizuje się w diet&fit coachingu, treningach i szkoleniach. Project management, stworzyła strategie, koncepcje i zrealizowała wiele inwestycji fitness & wellness. Ekspert w dziedzinie fitnessu prowadzący liczne wykłady na wielu polskich i zagranicznych konferencjach, a także piszący liczne artykuły do wielu magazynów: Mens health, Runners World, Body Life, Trainer, Fitness Biznes.
www.twoj-coaching.pl
www.cpfitness.pl
www.fitness-consulting.pl