Delikatna formuła dla wrażliwej skóry naczynkowej

Autor:
Drukuj artykuł

Skóra ze zmianami naczyniowymi jest skórą wrażliwą, o cienkim naskórku, często z uszkodzonym płaszczem hydrolipidowym. Jest skłonna do zaczerwienień, charakteryzuje ją wzmożona reaktywność naczyń, widocznie rozszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje) i duża wrażliwość na czynniki środowiskowe. Właściwa pielęgnacja jest podstawą profilaktyki u osób wykazujących cechy skóry naczyniowej, ponieważ stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych może znacznie poprawić jej kondycję. Ważnym elementem rutyny pielęgnacyjnej jest oczyszczanie. Należy unikać mydeł, silnych detergentów oraz mechanicznego drażnienia skóry (pocierania). Wskazane jest stosowanie preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej, o działaniu nawilżającym i zapewniającym wzmocnienie funkcji bariery naskórkowej. Prawidłowo funkcjonująca bariera naskórkowa przyczynia się do skutecznej ochrony nadreaktywnych naczynek.

Nowy preparat - Oczyszczająca pianka na naczynka Iwostin Capillin jest przeznaczona do stosowania zarówno w fazie prerosacea, w której występuje napadowe czerwienienie się (flushing) oraz okresowo rumień, jak również w przypadku utrwalonych zmian naczyniowych, gdzie dominującymi objawami są teleangiektazje oraz rumień utrwalony. 88% osób testujących piankę potwierdza, że zmniejsza ona uczucie ściągnięcia i pieczenia skóry* oraz skłonność do pojawiania się objawów podrażnień, zaczerwienienia i rumienia**.

Badania aplikacyjne w Niezależnym Instytucie Badawczym na zlecenie Laboratorium Iwostin, efekt *po 1. użyciu i **po 21 dniach stosowania.

Wskazania: Codzienne oczyszczanie wrażliwej skóry naczynkowej. Pianka jest odpowiednia dla osób noszących szkła kontaktowe.
Właściwości:Sposób użycia: Należy nanieść odpowiednią ilość pianki na skórę twarzy i delikatnie rozprowadzić. Pozostałość usunąć płynem micelarnym lub wodą.
Substancje aktywne: Algi Aldavine 5x, Pronalen Aesculus HSCMS, Pullulan, pantenol, alantoina, witamina C.
Pojemność: 165 ml, cena ok. 35 zł.

Składniki aktywne w Oczyszczającej piance na naczynka Iwostin Capillin:

Algi Aldavine 5x
Połączenie unikalnych, aktywnych polisacharydów z dwóch alg: czerwonej i brązowej, otrzymane na drodze syntezy biotechnologicznej. Przeciwdziałają rozszerzaniu naczyń krwionośnych.

Pronalen Aesculus HSCMS
Escyna pozyskiwana z nasion kasztanowca, działa przeciwrumieniowo. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia.

Pullulan
Polisacharyd, jego użycie jako składnika kosmetyków pielęgnacyjnych powoduje nawilżenie skóry poprzez tworzenie warstwy okluzyjnej na powierzchni naskórka i obniżenie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL). Zmniejsza możliwość podrażnień i uczuleń, zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych poprzez tworzenie elastycznego, naturalnego filmu tzw. "drugiej skóry".

Pantenol
Doskonale przenika przez naskórek i dociera do głębszych jego warstw. Jest silnie działającym stymulatorem odnowy naskórka.

Alantoina
Substancja krystaliczna, pochodna mocznika. Jest składnikiem wszystkich tkanek, w których odbywa się energiczny rozrost i podział komórek. Wygładza i zmiękcza skórę, usuwa spękania i zgrubienia. Wykazuje także działanie łagodzące podrażnienia.

Witamina C
Działa antyrodnikowo. Zmniejsza uszkodzenia komórek oraz DNA, spowodowane promieniowaniem słonecznym. Stymuluje syntezę kolagenu, nadając skórze jędrność i elastyczność.