Grzejnik z energooszczędnymi czujnikami

Autor:
Drukuj artykułNa polskim rynku dostępny jest grzejnik radiacyjny, który posiada dużą inercję cieplną, dzięki żeliwnemu elementowi grzewczemu i cienkowarstwowej folii grzewczej na obudowie ze szkła hartowanego. Wyposażono go w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki którym urządzenie samo obniża temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, jest noc lub podczas wietrzenia.

Czujnik ruchu i światła.
Atlantic wyprodukował grzejnik Alipsis, wyposażony w cyfrowy system regulacji temperatury pomieszczenia Sweet Control, który steruje elementem grzewczym. Samoczynnie obniży temperaturę w pokoju, gdy czujniki nie wykryją ruchu i kiedy zapadnie noc, gdyż nie ma sensu utrzymywać optymalnej temperatury, gdy nikogo nie ma lub, gdy wszyscy śpią. Natomiast, gdy sensory wykryją obecność osób i zwierząt i, gdy nastanie dzień, temperatura zostanie podniesiona.

Czujnik otwartych okien - wietrzenie.
Praca grzejników elektrycznych w czasie wietrzenia pomieszczeń jest nieefektywna i pochłania niepotrzebne kilowaty energii, za które później musimy zapłacić. Dlatego radiator Alipsis wyposażono również w funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system wykrywania otwartych okien. Specjalny czujnik w urządzeniu wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół grzejnika i przerywa jego pracę na określony czas. Nie zachodzi wówczas wytwarzanie energii w momencie, w którym będzie ona praktycznie w całości zmarnowana.

Inercja cieplna.
Dzięki konstrukcji elementu grzewczego wykonanego z żeliwa i obudowie zewnętrznej składającej się ze szklanej płyty czołowej, która pokryta jest cienkowarstwową folią grzewczą, urządzenie posiada bardzo dużą inercję cieplną. Rozwiązanie to przypomina swym charakterem komfort cieplny znany z pieców akumulacyjnych i jest patentem firmy Atlantic o nazwie system STI. Firma wykorzystała szkło hartowane SGG Securit, które z powodu odporności, wykorzystuje się do produkcji okien i drzwi antywłamaniowych.

Cena produktu wynosi 4 434 zł (1000W), 5 068 zł (1500W) lub 5 701 zł (2000W).

Link do zakładki nt. produktu na stronie producenta http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/alipsis/