W smakowitych odcieniach caffe latte

Autor:
Drukuj artykuł

Otwarty aneks kuchenny to dobry sposób na optyczne powiększenie małego mieszkania oraz integrację życia rodzinnego. Aranżacja powstałej w ten sposób przestrzeni stanowi jednak niemałe wyzwanie. Co zrobić aby przejście pomiędzy kuchnią a salonem było płynne, a żadna z części pomieszczenia nie zdominowała tej drugiej?

W aranżacji połączonej przestrzeni kuchenno-salonowej ważne jest dokonanie podziału na poszczególne strefy przy jednoczesnym zachowaniu spójności stylu wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest wybór płytek ceramicznych w obrębie jednej kolekcji - różniących się odcieniem, lecz o tym samym rysunku i fakturze.

W łączonej przestrzeni świetnie sprawdzają się większe formaty, które doskonale pasują zarówno do kuchni, jak i eleganckiego salonu. Dodatkowo duże, gładkie powierzchnie powiększają optycznie przestrzeń, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach, w których aneks kuchenny jest koniecznością ze względu na niewielki metraż.

Kolekcja gresu szkliwionego Otis marki Ceramstic w formacie 60x60 cm i trzech różnych odcieniach beżu to idealne rozwiązanie w tego typu przestrzeniach. Jaśniejsze płytki - Otis Nude stanowią delikatne tło dla białych kuchennych mebli i dobrze komponują się z drewnianą sosnową podłogą w drugiej części pomieszczenia. W przestrzeni salonowej gres trafił na ścianę. Ciemniejszy Otis Brown stanowi nowoczesne i eleganckie wykończenie będące alternatywą dla farby czy tapety. Duże formaty sprawiły, że płytki ceramiczne "wychodzą" z kuchni i łazienek i coraz częściej goszczą w przestrzeni dziennej. Ciepłe odcienie i satynowe wykończenie płytek Otis czyni z nich kolekcję uniwersalną i ponadczasową.

Efekt? Przestrzennie, klimatycznie, w smakowitych odcieniach caffe latte.