Letnia beztroska pod znakiem bezpieczeństwa, czyli jak właściwie dopajać niemowlę

Autor:
Drukuj artykuł

Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, uwielbiają letnie harce. Musimy jednak pamiętać, że im młodsza jest nasza pociecha, tym większe jest ryzyko odwodnienia. Dlatego też niezbędna
w gorące dni stanie się butelka krystalicznie czystej wody "Mama i ja", którą stworzono z myślą o najbardziej wrażliwym organizmie naszego maluszka. O tym, w jaki sposób dopajać latem niemowlę i chronić je przed niebezpieczną dla zdrowia utratą płynów opowiada lek. med. Marek Michalski - specjalista pediatrii i neonatologii, ordynator oddziału Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Źródło ukojenia

Delikatny organizm niemowląt wymaga nieustannej troski i uwagi, zwłaszcza gdy na dworze panują niepokojąco wysokie temperatury. Składające się w 80% z wody ciało małego dziecka nie tylko latem narażone jest na odwodnienie, niemniej ryzyko zagrożenia zdrowia wzrasta wprost proporcjonalnie do wzrostu temperatury. W ciągu pierwszych 6 miesięcy życia dziecka najlepszym pokarmem jest mleko matki, dlatego latem niemowlęta powinny być po prostu częściej karmione - mówi lek. med. Marek Michalski, z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jednak po przekroczeniu tego wieku dietę dziecka należy dodatkowo uzupełniać innymi napojami. W takiej sytuacji niezawodna stanie się niskozmineralizowana woda źródlana, którą możemy podawać łyżeczką lub wykorzystać do rozcieńczenia mleka modyfikowanego oraz codziennych posiłków - dodaje ekspert. Ważne jest, by podając niemowlętom wodę źródlaną wcześniej ją przegotować oraz ostudzić, a otwartą butelkę przechowywać w lodówce nie dłużej niż 24 h.

Mama, wakacje i ja

Latem kluczem do bezpieczeństwa naszej pociechy stanie się butelka krystalicznie czystej wody źródlanej "Mama i ja", która w naturalny i łagodny sposób ustabilizuje zawartość płynów
w organizmie dziecka. Ta rekomendowana przez Centrum Zdrowia Dziecka woda wydobywana jest wprost ze znajdującego się na głębokości 170 m źródła, zlokalizowanego na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Ekologiczne rejony jej pochodzenia są gwarancją czystości, a niski stopień mineralizacji sprawia, że woda "Mama i ja" to bezpieczny sposób na zapewnienie maleństwu ochrony przed negatywnymi skutkami odwodnienia. Podczas letnich wojaży niezwykle ważna jest wygoda, dlatego woda "Mama i ja", poza standardowymi butelkami o pojemności 1,5 l, jest dostępna również w mniejszej, półlitrowej wersji, którą dodatkowo wyposażono w bardzo poręczny "dziubek".
Woda "Mama i ja" to przepis na spokojne i zdrowe rodzinne wakacje, gdyż bez względu na to, czy udajemy się na dłuższy wyjazd, czy tylko na krótki spacer zadba ona o zdrowie oraz dobre samopoczucie naszego maluszka oraz całej rodziny.

Woda źródlana Mama i ja
Cena:
1,5 L - cena: 2zł
0,5 L- cena: 1,50zł

-------------------------------------------------------------------------------------
"Mama i ja" to marka źródlanej wody niegazowanej. Produkt przeznaczony jest w szczególności dla niemowląt i małych dzieci, kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. "Mama i ja" to marka należąca do firmy WOSANA S.A. Początki firmy sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą, jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą EN ISO 22000: 2005. "Mama i ja" posiada pozytywną opinię od Centrum Zdrowia Dziecka. Produkt dostępny jest w sieciach: Real, Makro, Tesco, Kaufland, Netto, Carrefour, Selgros, Auchan, Eurosklep e-sklepach dodomku.pl, frisco.pl oraz bdsklep.pl.

WOSANA S.A.
PRODUCENT SOKÓW, NAPOJÓW I WÓD ŹRÓDLANYCH
WOSANA SPÓŁKA AKCYJNA
z siedzibą w Andrychowie przy ul. Batorego 35a, 34-120 Andrychów
tel. 033/ 873 41 51
fax 033/ 873 41 53
e-mail: marketing@wosana.pl
www.wodadladziecka.pl

-------------------------------------------------------------------------------------
lek. med. Marek Michalski
Specjalista pediatrii i neonatologii, ordynator oddziału Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym
im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Prywatna Praktyka Pediatryczna Marek Michalski
ul. Trawowa 63 a
54-614 Wrocław
Tel. 601 750 304