Sztuka na tarasie

Autor:
Drukuj artykuł

Taras lub balkon powinien stanowić płynne przejście pomiędzy przestrzenią domową i zewnętrzną. Coraz częściej interpretujemy go jako "kontynuację" salonu rezygnując ze zwykłych ogrodowych mebli i wybierając takie, w których funkcjonalność i wytrzymałość połączona jest z dobrym designem.

Idealny mebel tarasowy powinien łączyć w sobie cechy wyposażenia ogrodowego - solidność, wytrzymałość - z estetyką i ciepłem domowym. Stolik Timeless marki Morgan & Möller zdaje się łączyć w sobie dwa żywioły. Drewno kojarzy się z naturą, beton z przestrzenią, którą człowiek naturze "odebrał". To nieoczywiste zestawienie daje niepowtarzalny efekt aranżacyjny. Jesionowe drewno ociepla i udomawia beton. Beton nadaje drewnu nowoczesny charakter. Projekt jest połączeniem skandynawskiej tradycji aranżacji wnętrz oraz polskiego modernizmu z lat 60-tych.

Designerski stolik z betonu architektonicznego uprzyjemni letnie chwile spędzone na tarasie, a zimą świetnie sprawdzi się w salonie. Specjalna technika natryskowa sprawia, że mebel jest lżejszy niż mogłoby się wydawać, co umożliwia jego swobodne przenoszenie.