H2O - wystarczy kropla... kremu

Autor:
Drukuj artykuł

Ufff, jak gorąco! W wyniku zmian klimatycznych tropikalne upały coraz częściej trafiają się także w Polsce. Wielu z nas już wie, że wodę trzeba pić regularnie, a latem - podwójnie. Ale czy wiemy, jak zatrzymać ten dobroczynny związek chemiczny w naszej skórze, która dzięki temu dłużej będzie świeża, piękna, zdrowa i młoda?
Bo o ile w samym organizmie zatrzymanie wody powoduje nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne, o tyle w samej skórze - jest absolutnie wskazane. Jednak, niestety, niełatwe. Dlaczego? Wynika to z nieubłaganych praw fizyki. Otóż chociaż w składzie powietrza znajdują się i tlen, i wodór. Nie-wiele w nim jest samego tlenku wodoru (H2O), czyli wody - zaledwie kilka procent. Tymczasem w naszej skórze jest jej aż 10%, a skoro powietrze nas otacza, zachodzi znany w naturze proces wyrównywania poziomów. Dlatego też skóra ciągle oddaje część wilgoci otoczeniu, co popularnie nazywamy poceniem. Są sytuacje, kiedy dzieje się to bardziej intensywnie - jak wysiłek fizyczny czy wyższa temperatura powietrza. Także z wiekiem skóra oddaje otoczeniu coraz więcej wody. Co się wtedy dzieje, wszyscy wiemy - skóra traci elastyczność, łuszczy się, rozluźniają się włókna kolagenowe i elastyna, a w efekcie pojawiają się zmarszczki i bruzdy.
Są jednak sposoby, i to bardzo proste, aby tę wodę w skórze, a w ślad za tym - jej młodość - za-trzymać na dłużej. Z pomocą przychodzi sama natura. To właśnie ona jest źródłem wyciągów roślinnych, które mają dobroczynny wpływ na naszą skórę. Jednym z nich jest galactoarabinan, czyli wy-ciąg z drzewa modrzewiowego, który z jednej strony zwiększa ochronę przeciwsłoneczną, z drugiej zaś - zapobiega przeznaskórkowej utracie wody. Znajdziemy go, razem z innymi wpływającymi na dobre nawilżenie skóry składnikami, w kremie ultranawilżającym Resibo.
Ten produkt młodego polskiego producenta kosmetyków naturalnych to idealny pokarm dla skóry. Zawiera aż 14 składników nawilżających, m.in. olej arganowy, Aquaxtrem tm, czyli wyciąg z korzenia rabarbaru, Cristalhyal - specjalnej budowy kwas hialuronowy czy Omega Plus - mieszaninę olejów zimnotłoczonych. W bogatym składzie kremu znajdziemy także olejek manuka, który działa anty-bakteryjnie i przeciwzapalnie, a więc jest to także produkt, który śmiało można polecić osobom borykającym się z niedoskonałościami cery.
Krem ultranawilżający Resibo to prawdziwa bomba witaminowo-odżywcza, która jednocześnie pielęgnuje, odżywia, zabezpiecza i aktywnie chroni skórę przed utratą wody. Co ważne, producent dodał do kremu mineralny filtr SPF 10, odpowiedni na dzień, nawet pod makijaż. I jeszcze jedno - krem jest niezwykle wydajny. Wystarczy kropla wielkości ziarna soczewicy, by zadbać o skórę naszej twarzy i szyi. Zdecydowanie nie powinno go zabraknąć w letniej kosmetyczce każdej kobiety, która dba o siebie. Tak jak wody w naszej codziennej diecie.
Krem ultranawilżający Resibo znajdziecie na www.resibo.pl. Poj. 50 ml, cena 79 zł.