Karaibska sól morska w kosmetykach REF.

Autor:
Drukuj artykuł

Sól morska to nieodkryty dar natury, dlatego coraz częściej zostaje wykorzystywana w kosmetyce. Jedno z najnowszych zastosowań pojawia się w stylizacji i pielęgnacji włosów. Miss Kalifornii - Marianna Hewitt, przekonywała jakiś czas temu na blogu do pielęgnacyjnych właściwości soli morskiej, po której jej piękne loki głęboko się oczyszczają i zyskują naturalny skręt.

Właściwości lecznicze soli morskiej znane są już od dawna, potrafi dezynfekować skórę i jest wspaniałym środkiem peelingującym i mineralizującym dlatego świetnie odnalazła się w nowoczesnych kosmetykach.
Zaletą naturalnych składników kosmetycznych jest fakt, że traktują skórę wyjątkowo delikatnie. Dlatego sól morska w kosmetykach do stylizacji włosów doskonale sprawdza się także przy ich pielęgnacji. Nie tylko oczyszcza skórę i włosy, reguluje również sebum i dostarcza włosom minerały. Sól rozpulchnia ponadto delikatnie naskórek i włókna włosów aby składniki mineralne mogą wniknąć głęboko. Oprócz tego sól morska przyśpiesza przemianę materii w tkance podskórnej i wzmacnia cebulki włosów.

Jeśli marzysz o pięknych falach we włosach, kosmetyki z solą morską są właśnie dla Ciebie. W naturalny sposób podkreślają skręt włosa. W zależności od chęci Twoja fryzura może nabrać niezobowiązującego charakteru rodem z karaibskiej plaży - lekkiego skręcenia włosów ze zmatowieniem charakterystycznego dla surferek.

Może również przybrać formę romantyczną czy hollywoodzką - pięknych, wygładzonych loków delikatnie opadających na ramiona.
Jeszcze jedną zaletą kosmetyków z solą morską jest fakt, że fenomenalnie nadają włosom objętości, unoszą je u nasady i zachowują w świeżości na dłużej.

W ofercie kosmetyków REF dostępne są dwa produkty zawierające ten magiczny składnik. Znany stylistom na całym świecie Ocean Mist 303 - słona woda w spray?u, oraz Texture Cream 215 - krem nadający strukturę, który dołączył do kosmetyków REF w tym roku.