Płyn micelarny Iwostin Purritin - Skóra tłusta i trądzikowa dokładnie oczyszczona

Autor:
Drukuj artykuł

Warszawa, 9 października 2015 - Linia Iwostin Purritin została poszerzona o nowy preparat - Płyn micelarny Iwostin Purritin, przeznaczony do oczyszczania i demakijażu skóry tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych. Produkt ma delikatną formułę oczyszczającą w postaci struktury micelarnej. W swojej recepturze zawiera zarówno składniki aktywne o działaniu ograniczającym rozwój bakterii oraz wydzielanie sebum (Physiogenyl?, Zincidone?), jak również łagodzące podrażnienia (pantenol, alantoina).

Pielęgnacja przeciwtrądzikowa jest z punktu widzenia konsumentów jedną z ważniejszych kategorii kosmetycznych. Obecnie trądzik to najczęściej spotykany problem u lekarza dermatologa, już co trzeci pacjent jest leczony z tego powodu u specjalisty, aż 59% z nich stanowią kobiety1.

W pielęgnacji skóry tego typu ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych oraz jej prawidłowe oczyszczanie. Jak mówi dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej lecznicy Melitus: "Podstawą pielęgnacji, zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej i trądzikowej jest dokładne oczyszczanie skóry. Łatwość zastosowania powszechnych dziś w użyciu preparatów do szybkiego oczyszczania twarzy - np. chusteczek czy preparatów typu 2 w 1 powoduje, że wiele kobiet nie "domywa" skóry, zwłaszcza podczas wieczornej toalety. Jak można się domyślać, nieprawidłowe, niedokładne oczyszczenie skóry po całym dniu spędzonym w zanieczyszczonych i dusznych pomieszczeniach, zazwyczaj w pełnym makijażu, nie sprzyja cerze problemowej. Nie usunięty brud gromadzący się na twarzy, to wydzielina łojowa zmieszana ze wszystkimi zanieczyszczeniami środowiska i preparatami do makijażu".

PŁYN MICELARNY IWOSTIN PURRITIN skutecznie oczyszcza twarz
jednym ruchem, bez konieczności nadmiernego pocierania i spłukiwania. Usuwa zanieczyszczenia i makijaż. Eliminuje nadmiar sebum i matuje skórę. Zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, nawilża, odświeża i koi. Preparat został przebadany okulistycznie i dermatologicznie.

Zastosowanie: Codzienne oczyszczanie i demakijaż twarzy i oczu.
Sposób użycia: Należy przetrzeć twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem, a następnie nałożyć odpowiedni krem z linii Iwostin Purritin. Produkt nie wymaga spłukiwania.
Składniki: Physiogenyl?, Zincidone?, pantenol, alantoina.
Cena: ok. 25 zł (215 ml).

Składniki aktywne w Płynie micelarnym Iwostin Purritin


Physiogenyl?
Działa energizująco, stymuluje wzrost i regenerację komórek naskórka. Stanowi źródło energii oraz cennych pierwiastków śladowych, takich jak cynk i mangan. Zapewnia również odpowiedni poziom nawilżenia naskórka.

Zincidone?
Aktywny fizjologiczny seboregulator, przeznaczony do rozwiązywania problemów skóry przetłuszczającej się. Reguluje wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii.

Pantenol
Przenika przez naskórek i dociera do głębszych jego warstw. Jest silnie działającym stymulatorem odnowy naskórka.

Alantoina
Substancja krystaliczna, pochodna mocznika. Jest składnikiem wszystkich tkanek, w których odbywa się energiczny rozrost i podział komórek. Wygładza i zmiękcza skórę, usuwa spękania i zgrubienia. Wykazuje także działanie łagodzące podrażnienia.Dodatkowych informacji udziela:
Alicja JABŁOŃSKA - KRZYWY
PR Manager Dermocosmetics
TEL.: +48 22 280 82 45 - CELL.: +48 724 247 245
e-mail: alicja.krzywy@sanofi.com
ul. BONIFRATERSKA 17, 00-203 WARSZAWA, Poland

Informacje o Nepentes Pharma
Nepentes Pharma koncentruje się na budowaniu pozycji rynkowej marek dermokosmetycznych i pediatrycznych. Zajmuje drugą, pod względem wartości sprzedaży, pozycję na rynku dermokosmetycznym w Polsce. Kreuje sukces takich marek, jak Emolium - lider rynku emolientów oraz Iwostin dedykowany skórze wrażliwej, wymagającej m.in. naczynkowej, ze zmianami trądzikowymi czy przebarwieniami, a także międzynarodowych marek pediatrycznych m.in. Marimer, A-cerumen. Nepentes Pharma jest częścią Grupy Sanofi w Polsce. Więcej informacji na www.nepentes.pl.

Informacje o Sanofi
Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme.