POLKI POTRAFIĄ - 50 RÓL W 24 GODZINY

Autor:
Drukuj artykuł

Współczesne kobiety opanowały sztukę wielozadaniowości do perfekcji - wynika z Raportu Compeed? "Kobiety nie do zatrzymania", który powstał w oparciu o badania przeprowadzone wśród Polek(1). Tylko w ciągu 24 godzin pełnią one aż 50 różnych życiowych ról - począwszy od powiernika sekretów i mentora, aż po bardziej prozaicznie, jakimi są: opowiadacz dowcipów, czy też ogarniaczka spraw domowych. Jak im się to udaje?

Współczesne Polki to kobiety wyjątkowe, które z klasą i wdziękiem przebiegają na wysokich obcasach życiowy maraton pomiędzy pracą a domem z przystankami na bycie przyjaciółką, powierniczką sekretów, córką, czy dobrą sąsiadką. Są nie do zatrzymania i perfekcyjne w swojej wielozadaniowości, bo przez lata wypracowywały model, który łączy zachodnie postrzeganie kobiety sukcesu z obrazem najtroskliwszej polskiej pani domu. Raport Compeed? "Kobiety nie do zatrzymania" wykazał, że aktywność zawodowa i kariera, która jest ważna dla 62% Polek, idzie w zgodnej parze z życiem rodzinnym, które jest głównym priorytetem aż dla 82%. To dzięki ambicji (jako jedną ze swoich głównych cech wymieniło ją 62% respondentek), potrzebie doprowadzania wszystkiego do końca (82%), świetnej organizacji (73%) i zmotywowaniu (70%) z powodzeniem łączą one każdego dnia, ż 50 życiowych ról!

"To badanie pokazuje, że kobiety XXI wieku zrywają ze stereotypami zmęczonych i przepracowanych mam lub zestresowanych bizneswoman. Współczesne Polki są pełne ambicji i zapału, łączą karierę z rodziną pamiętając przy tym, by pozostać sobą. Są jednocześnie bardzo zdecydowane i zmotywowane, a przy tym wciąż delikatne i kobiece. Są kobietami nie do zatrzymania, które świetnie sobie radzą w realiach współczesnego świata" - powiedziała Brand Manager Compeed?,
Anna Deneka.

Jak wynika z raportu, Polki świetnie sobie radzą z zajmowaniem się kilkoma rzeczami na raz. Wielozadaniowość to cecha, którą dostrzega w sobie 76% kobiet i właśnie dzięki spełnianiu wielu obowiązków jednocześnie, aż 73% z nich czuje się ważna i potrzebna. Co więcej, ten sam odsetek kobiet mimo codziennego zabiegania zachowuje równowagę między życiem prywatnym, a zawodowym. Prawdopodobnie udaje im się to dzięki temu, że planują wszystko naprzód (75%) i starają się być elastyczne (76%).

I tak wychodząc z domu zrzucają kostium idealnej Matki Polki, zakładają ukochane szpilki, by z podniesioną głową i kobiecą postawą godną przebojowej kobiety XXI wieku ruszyć na podbój zawodowych meandrów. Aż 62% kobiet, które wzięły udział w badaniu przyznało, że właśnie ta sfera życia i rozwój kariery stanowi dla nich ważny element codzienności. 37% kobiet jest też zdania, że pracuje jedynie po to, by zdobyć środki na życie. Co ciekawe kobiety, które na co dzień noszą wysokie obcasy wskazywały tą odpowiedź dużo rzadziej(29%), dostrzegając w swojej pracy coś więcej niż obowiązek i źródło dochodu.

W życiu prywatnym Polki wyróżniają się empatią. Są dobrymi przyjaciółkami, które chętnie wysłuchują problemów znajomych (75%), wspierając ich w trudnych chwilach (67%).Są również niezastąpionymi powierniczkami sekretów (53%). Troszczą się o przyjaciół, rodzinę, a także dom robiąc codziennie zakupy, gotując i sprzątając. I to wszystko w ciągu 24 godzin!

Cały dzień na nogach to jednak nie lada wyzwanie. Co może w tym pomóc? Plastry Compeed?, które chronią Twoje stopy i przynoszą im ulgę. Uśmierzają ból i zapewniają ochronę przed pęcherzami w momentach, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Nie ważne jakie buty masz na sobie - plastry Compeed? umożliwiają Ci bycie nie do zatrzymania i pokonywanie przeszkód, które stoją na Twojej drodze. Więcej o tym, jak być kobietą, która nie daje się zatrzymać przeciwnościom losu, dowiesz się odwiedzając fanpage https://www.facebook.com/niedajsiezatrzymac.

***
O COMPEED?

Marka COMPEED?, ekspert w dziedzinie ochrony stóp, już od 30 lat dba o ich komfort i piękno, bez względu na to jakie buty nosisz.Produkty COMPEED? skutecznie chronią skórę stóp przed pęcherzami, otarciami, odciskami, zrogowaceniami czy pękającymi piętami. Poza działaniem ochronnym, COMPEED? zapewnia również szybkie gojenie powstałych wcześniej pęcherzy, oraz usuwanie odcisków i zrogowaceń, ale przede wszystkim natychmiastową ulgę w bólu, powodowaną przez te dolegliwości.

W 1985 roku wprowadzono na rynek pierwszy specjalistyczny plaster COMPEED? na pęcherze, opracowany z wykorzystaniem rewolucyjnej technologii "drugiej skóry". Dziś marka COMPEED? posiada w swej ofercie ponad 20 innowacyjnych produktów.

Produkty COMPEED? to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących intensywny tryb życia, oczekujących skutecznych rozwiązań i niezawodnej ochrony swoich stóp. To sprzymierzeńcy milionów kobiet na całym świecie, które uwielbiają szpilki oraz osób aktywnych fizycznie, których stopy narażone są na bolesne uszkodzenia, otarcia czy ucisk. 

(1) Badanie na zlecenie marki Compeed? zostało przeprowadzone w maju 2015 roku metodą CAWI wśród 1021 Polek w wieku 25-54 lat.