Grzejnik łazienkowy w wersji elektrycznej lub wodnej

Autor:
Drukuj artykułNa polskim rynku dostępny jest grzejnik łazienkowy, którego wersję wodną podłączyć można do instalacji C.O. Natomiast poza sezonem grzewczym, kiedy kaloryfery są zimne, ogrzeje pomieszczenie i wysuszy ręczniki dzięki grzałce. Z kolei jego wersja elektryczna posiada oleisty płyn grzewczy i niezależny wentylator. Urządzenia te wpasują się do łazienek w stylu modern, jak i glamour.

Wersja wodna podłączona do C.O.
Wiele osób, które posiada Centralne Ogrzewanie rezygnuje, z uwagi na koszty eksploatacji, z zakupu grzejnika elektrycznego do łazienki. Nie chcą płacić podwójnie, za ogrzewanie wodne i dodatkowo za prąd, który zużyje dodatkowy grzejnik łazienkowy. Jednak tracą tym samym możliwość suszenia ręczników, jak i ogrzewania pomieszczenia w chłodniejsze dni, poza sezonem grzewczym, kiedy tradycyjne kaloryfery są zimne.

Atlantic Polska oferuje niezależny grzejnik Doris w wersji wodnej (Mixt), który może funkcjonować przez cały rok. W okresie zimowym suszarka ta podłączona jest do instalacji wodnej, która zasilana jest kotłem C.O. lub innym urządzeniem grzewczym (kominek, pompa ciepła, itp.). Latem z kolei, dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej, może pracować jako typowy grzejnik elektryczny, susząc ręczniki, jak i ogrzewając łazienkę w chłodniejsze dni.

Wersja elektryczna z olejem i wentylatorem.
Grzejniki w wersji elektrycznej to urządzenia w pełni niezależne, gdyż bez względu na porę roku, zapewniają komfort cieplny, który potrzebny jest szczególnie w łazience, a także możliwość wysuszenia ręczników lub drobnej bielizny. Ich bardzo prosty montaż, eliminuje konieczność rozprowadzania rur instalacji sanitarnej w pomieszczeniu, gdyż wystarczy zwykłe podłączenie elektryczne.

Wnętrze Doris, w wersji elektrycznej (Ventilo), wypełnione jest oleistym płynem grzewczym Fluide, który gwarantuje równomierne wytwarzanie przyjemnego i łagodnego ciepła. Dlatego, mimo posiadania grzejnika elektrycznego, otrzymujemy dzięki niemu ciepło, które zbliżone jest charakterem do tego z C.O.

W model ten wbudowano wentylator Ventilo o mocy 1000W, który uruchamia się przyciskiem na termostacie i wybiera czas (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane. Następnie termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Ventilo jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. dosłownie w kilka minut, nie mówiąc o skutecznym wysuszeniu ręczników

Dane techniczne obydwu wersji.
Grzejniki z serii Doris posiadają grzałkę nurkową ze stali inox, natomiast obudowę ze stali wysokogatunkowej ST 321, pomalowanej białym lakierem epoxy-polyester. Ich elektroniczny termostat temperatury posiada 3 zakresy pracy temperatur tj. Komfort 10-28, Antyzamarzanie 7 lub Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 3,5 st.C.). Poza tym zarówno w wersję wodną, jak i elektryczną, wmontowano siatkowy filtr powietrza, wielokrotnego użytku. Bez konieczności zdejmowania urządzenia ze ściany, można go okresowo zdemontować i czyścić.

W stylistyce modern i glamour.
Suszarka wpasuje się do nowoczesnej łazienki, która urządzona będzie w ciepłych brązowych barwach. Mowa o płytkach imitujących drewno na podłodze, jak i farbie czy tynku na ścianie. Ciekawą propozycją jest zamontowanie w niej industrialnej kabiny prysznicowej, z deszczownicą i zimnymi płytami.

Jednak grzejnik ten będzie odpowiedni także do niebieskiej łazienki w stylu glamour, w której na podłodze będzie mozaika. Charakterystycznym elementem w niej mogą być srebrne zdobienia, chodzi zarówno o ramę lustra, jak i listwę dekoracyjną na ścianie. Dopełnieniem takiego pomieszczenia będzie barokowe krzesło, które obito srebrna tkaniną.

Cena wersji elektrycznej Doris wynosi 1 230 zł (1750W) lub 1 353 zł (2000W), natomiast wodnej 1 292 (1750W) lub 1 415 zł (2000W).

Link do zakładki nt. produktu na stronie producenta http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/suszarki_lazienkowe/doris/