Sztuka gotowania z myślą o najmłodszych

Autor:
Drukuj artykuł

Urozmaicona dieta, wysokiej jakości produkty, niewielka ilość cukru i żywność jak najmniej przetworzona? Większość rodziców dobrze wie, jak gotować dla swoich dzieci, jednak z powodu braku czasu nie zawsze im się to udaje. Tymczasem zdrowe gotowanie nie musi zajmować całego dnia. Na pewno nie z urządzeniem Thermomix?.

To, że dzieci potrzebują naturalnej i zróżnicowanej diety wydaje się być kwestią oczywistą. Jednak codzienny jadłospis najmłodszych coraz częściej obfituje w słodkie, gazowane napoje oraz słodkie i słone przekąski. Tymczasem powinniśmy zadbać, aby nasze pociechy jadły przede wszystkim dużo warzyw i owoców, a także odpowiednie ilości nabiału, mięs oraz ryb. Równie istotny jest także sposób przygotowywania posiłków. Wielu rodzicom niestety brakuje na to czasu, jednak z pomocą przychodzi technologia.

Zrób to sama!

Wielofunkcyjne urządzenie Thermomix? o kompaktowej budowie łączy
w sobie funkcje dwunastu różnych przyrządów kuchennych, maksymalnie upraszczając proces przygotowywania pełnowartościowych posiłków. Co można w nim zrobić? Właściwie wszystko - ważyć składniki, miksować, wyrabiać ciasto, podgrzewać, gotować (również na parze), rozdrabniać, przecierać, kroić, mieszać i siekać - niemal bez Twojego udziału. Dzięki temu codziennie będziesz mogła samodzielnie przyrządzać świeże i wartościowe dania dla swojego dziecka. Z urządzeniem Thermomix? w szybki i prosty sposób zrobisz owocowy jogurt bez dodatku cukru, pożywny przecier warzywny pozbawiony sztucznych konserwantów, a także przygotujesz pełnowartościową zupę, o której jakości nie będą musiały przekonywać Cię umieszczone na opakowaniach certyfikaty i atesty. Po prostu wrzucasz składniki i? gotowe. Nie musisz ani mieszać ani pilnować temperatury, a jeśli zdecydujesz się skorzystać z funkcji "gotowanie z ustawieniami" nie musisz nawet mieć własnego pomysłu na obiad! Wybierasz przepis, a Thermomix? - na czytelnym kolorowym ekranie - wyświetli krok po kroku dokładne instrukcje. Oczywiście, jeśli będziesz miała więcej czasu albo do wspólnego gotowania chcesz zaprosić dziecko - bez przeszkód możesz przełączyć się na tryb manualny i eksperymentować.

Niezastąpiony asystent

Thermomix? pozwala zachować pełną kontrolę nad każdym etapem przygotowania posiłków, które serwujesz swoim dzieciom. Dzięki temu możesz być pewna, że nie znajdzie się w nich nic, co mogłoby im zaszkodzić. Ponadto, możesz nie tylko kontrolować czas, jaki spędzasz
w kuchni, ale i obniżyć go do niezbędnego minimum i poświęcić wolne popołudnie na zabawę z pociechami. Thermomix? bierze na siebie większość pracochłonnych czynności związanych z gotowaniem, włącznie z myciem. Po użyciu urządzenia wystarczy wlać do niego wodę i włączyć na kilkanaście sekund na wysokich obrotach, wylać ją i przepłukać ponownie już czystą wodą. Nic bardziej prostego. Co więcej, wszystkie elementy naczynia miksującego można także myć w zmywarce, co stanowi jeszcze większą wygodę. I nic bardziej oszczędnego, bo domowe przygotowywanie posiłków to nie tylko inwestycja w zdrowie, ale i wymierna oszczędność! Ekoprodukty nie należą do najtańszych, a gotowane dania są drogie i niewarte swojej ceny. W ich składzie znajdziemy mnóstwo konserwantów, za które niekoniecznie chcemy płacić krocie. Urządzenie Thermomix? to zdroworozsądkowy wybór i morze kulinarnych możliwości dla Ciebie i Twojej rodziny. Dzięki niemu od najmłodszych lat będziesz mogła kształtować pozytywne nawyki żywieniowe swoich dzieci, uczulając je na obecność w gotowych daniach sztucznych składników i wskazując łatwo dostępną, zdrowszą alternatywę.

Thermomix? ? informacje
Thermomix? to jedna z dywizji grupy Vorwerk z siedzibą w Wuppertalu w Niemczech. Firma, założona w roku 1883 jako rodzinne przedsiębiorstwo, zajmuje się głównie dystrybucją wysokiej jakości produktów (w systemie sprzedaży bezpośredniej). Zalicza się do nich Thermomix?, wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które od ponad 50 lat ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków. Wyjątkowe połączenie ponad 12 funkcji w jednym urządzeniu oraz tysiące specjalnych przepisów gwarantujących przygotowanie pysznych dań zainspirowały dotąd ponad siedem milionów użytkowników na całym świecie. Ponad 30 000 przedstawicieli przeprowadza efektowne prezentacje możliwości urządzenia Thermomix? w domach klientów. Po dokonaniu zakupu klienci mogą korzystać z indywidualnego wsparcia. Firma ma swoje spółki w Niemczech, Austrii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech, w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Tajwanie, w Meksyku i Chinach. Sprzedaż Thermomixa w ponad 40 innych krajach prowadzona jest za pośrednictwem dystrybutorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thermomix.pl.