Jakimi sposobami można pozbyć się zbędnego owłosienia?

Autor: Kasia Katarzyna
Drukuj artykuł

Już od paru lat panuje moda na gładkie ciało. Tylko jaki sposób depilacji jest najlepszy? Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać i jak dużo czasu chcemy poświęcić na depilację. Mamy dosyć duży wybór (lasery, depilatory, wosk, maszynki). Dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie.

DEPILACJA LASEROWA:

Polega na trwałym usunięciu owłosienia. Zabieg może być wykonany wyłącznie w gabinecie, gdzie lekarz dobiera częstotliwość fali świetlnej do koloru włosów i karnacji. Zabieg musi być powtórzony ok. trzech razy - seria taka kosztuje 400- 500 zł. Jest to dość kosztowny zabieg jednak warto poświęcić te pieniądze aby zapomnieć o depilacji i cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

DEPILACJA DEPILATOREM:

Polega na mechanicznym usuwaniu włosków wirującymi pęsetkami. Cieszy się dużym powodzeniem. Niestety taka depilacja jest bardzo bolesna i nie zaleca się jej do usuwania owłosienia z miejsc intymnych i pach, gdzie skóra jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić.

DEPILACJA WOSKIEM:

Polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy wosku. Zabieg ten możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domu przy pomocy gotowych plastrów. Metoda ta jest najbardziej skuteczna przy depilacji nóg i wąsika. Przy depilacji bikini i pach, może powodować podrażnienia skóry w tych miejscach.

DEPILACJA MASZYNKĄ:

Jest to bardzo szybka i bezbolesna metoda depilacji, jednak włoski odrastają już na drugi dzień. Do tego typu zabiegu oprócz maszynki potrzebny jest żel lub pianka do golenia. Na szczęście w drogeriach mamy ich duży wybór, więc nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego kosmetyku dla naszej skóry. Gdy rozpoczniesz depilację pamiętaj aby zbyt mocno nie dociskać maszynki do ciała, gdyż mogą powstać podrażnienia i zaczerwienienia.