Jak dbać o cerę?

Autor: Kasia Katarzyna
Drukuj artykuł


Każda z kobiet marzy o pięknej, zdrowo wyglądającej cerze! Teraz wasze marzenia mogą się spełnić - wystarczy, że rano i wieczorem poświęcicie czas na codzienną pielęgnację waszej twarzy.

Każda buzia jest piękna! Trzeba tylko umieć wydobyć z niej to piękno! Oto kilka rad, dzięki, którym będziecie dumne ze swojej twarzy. Na początek musicie dowiedzieć się jaki rodzaj cery posiadacie:

1.Mieszana
2.Normalna
3.Sucha
4.Tłusta

W zależności od rodzaju cery musimy wybrać odpowiednie preparaty. Zacznijmy od oczyszczenia. Mycie twarzy wydaje się banalnie proste, warto jednak temu zabiegowi poświęcić więcej uwagi niż zwykle.

Skórę należy oczyszczać rano, żeby stała się świeża i promienna, a wieczorem - by zmyć makijaż i przygotować ją na przyjęcie regenerującego kremu na noc. Jeśli tego nie zrobimy, nawet najlepsze kosmetyki nie będą skuteczne.

Nie oczyszczajmy skóry zwykłym mydłem i wodą z kranu! Mydło niszczy warstwę ochronną skóry i zmienia jej kwaśny odczyn. Cera staje się wtedy podrażniona i napięta. Z kolei woda z kranu, zwłaszcza w miastach, jest "twarda" i chlorowana - więc również nie służy naszej cerze.

Mydło zastąpmy preparatami, które w połączeniu z wodą tworzą myjącą pianę (żele, pianki do mycia twarzy); polecam również stosowanie peelingu.

Następnie musimy dobrze przemyć buzię tonikiem. Tak przygotowana twarz jest gotowa na kolejne zabiegi kosmetyczne.

Na twarz nałóżcie maseczkę a po paru minutach ją zmyjcie.

Po tym zabiegu wklepcie w skórę twarzy krem dostosowany do rodzaju Waszej cery. Nie zapomnijcie stosować kremów na noc. Nocą, gdy śpimy, skóra pracuje i to bez wytchnienia! W czasie snu komórki dzielą się szybciej, a skóra, która nie musi jak za dnia bronić się przed stresem, zanieczyszczonym powietrzem, zmianami temperatur, jest zrelaksowana, lepiej ukrwiona i jej komórki mogą przystąpić do odnowy. Najintensywniej działają wówczas mechanizmy odpowiedzialne za jej odnowę i regenerację.

Gdy śpimy, łatwo też przyswajamy składniki odżywcze, których dostarczają skórze kosmetyki. Dlatego warto dobrze przygotować się do snu aby nasza skóra była piękna i promienna.