Atopowi Bohaterowie odkrywają nowe pasje

Autor:
Drukuj artykuł

Atopowe zapalenie skóry - coraz więcej rodziców kilkuletnich dzieci
w Polsce słyszy taką diagnozę. Wielu małych atopików z powodu m.in. widocznych zmian skórnych jest odrzucanych przez rówieśników, nie tylko w szkole czy przedszkolu, lecz także na placach zabaw czy podczas wakacyjnych wyjazdów. To często powoduje negatywne myślenie o własnej osobie, obniża samoocenę. Jak sprawić, aby dziecko z atopią poczuło się wyjątkowo? Co zrobić, aby zyskało siłę i odwagę do stawiania czoła przeciwnościom? Na te pytania odpowiada Ktoś wyjątkowy - trzecia część bajki terapeutycznej Atopowi Bohaterowie, stworzonej w ramach kampanii marki Emolium?

Dzieci z AZS codziennie zmagają się z poczuciem odmienności, wyśmiewaniem, wstydem i zaczepkami. Często są wycofane, niepewne, brak im wiary we własne możliwości. Ich wychowanie stawia przed rodzicami oraz opiekunami odpowiedzialne i bardzo trudne zadanie. Jak wytłumaczyć małemu dziecku, że jest inne od rówieśników? Jak nauczyć je radzenia sobie ze stresem? Podstawą jest kształtowanie odpowiednich postaw m. in. poprzez pielęgnowanie i rozwijanie umiejętności, które mogą być impulsem do odkrycia pasji, tak istotnych w budowaniu poczucia własnej wartości.

Trzeci odcinek bajki Atopowi Bohaterowie opowiada o 7-letniej Emilce, która spędza rodzinne wakacje nad morzem. Niekomfortowe sytuacje, którym musi stawić czoła, sprawiają, że dziewczynka poszukuje w sobie nowych umiejętności. Także sposobów, aby przezwyciężyć swoją nieśmiałość i wzbudzić podziw wśród rówieśników. Czy odzyska pewność siebie? Jakie pasje w sobie odkryje?

Bajka Atopowi Bohaterowie jest efektem współpracy z rodzicami małych atopików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą dzieci.

Trzeci odcinek bajki jest dostępny już teraz na www.atopowibohaterowie.pl/ebook.

Organizatorem kampanii "Atopowi Bohaterowie" jest marka Emolium, dla której ważna jest poprawa komfortu życia osób z dolegliwościami skórnymi, w tym m.in. AZS. Partnerami akcji są: Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.