Soczewki progresywne HOYALUX iD - najlepszy produkt dla każdego prezbiopa

Autor:
Drukuj artykuł

Hoya Lens Poland jest wiodącym producentem soczewek okularowych oraz produktów optycznych, opartych na ultranowoczesnych rozwiązaniach. Siła napędowa firmy tkwi w pasji tworzenia soczewek okularowych, połączonej z nieodpartym pragnieniem sięgania po coraz nowsze technologie i konstrukcje, gwarantujące każdemu użytkownikowi okularów coś więcej niż tylko zwykłą korekcję wzroku. Soczewki progresywne HOYALUX iD to najlepszy przykład połączenia jakości, innowacyjności oraz wartości wyznawanych przez markę od ponad 75 lat.
Po 40. roku życia u każdego człowieka rozwija się prezbiopia. To proces nieunikniony - wynika bowiem z naturalnego starzenia się narządu wzroku. Prezbiopia to nic innego, jak upośledzenie zdolności do ostrego widzenia z bliskiej odległości, wynikające z utraty elastyczności przez soczewkę oraz zaburzeń mechanizmu akomodacji. Oznacza to, że mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki muszą pracować intensywniej, aby odpowiednio przystosowywać się do oglądania świata. Pierwszym objawem prezbiopii jest konieczność odsuwania tekstu, który chcemy przeczytać coraz dalej - wówczas potrzebne stają się okulary do czytania, szycia i wszelkich innych aktywności, wymagających widzenia w bliży i sprawnej akomodacji oka.
Wspomnianym zmianom nie można zapobiec, ale na szczęście podlegają one korekcji poprzez zastosowanie soczewek progresywnych, oferujących łagodne przejście pomiędzy mocą korekcyjną do dali, a mocą do bliży. Soczewki progresywne to - upraszczając - połączenie trzech soczewek (do dali, strefy pośredniej i bliży) w jedną, co umożliwia tym samym ostre widzenie na każdą odległość, przy czym miejsce tego połączenia pozostaje niewidoczne.
Dzięki integracji przedniej i tylnej powierzchni progresywnej, Hoya całkowicie przedefiniowała pojęcie soczewek progresywnych, tworząc nową kategorię produktów, gwarantujących ostre, naturalne i komfortowe widzenie przy minimalnych zniekształceniach brzegowych. W ciągu ostatnich lat wypracowana przez markę technologia - iD FreeForm Design Technology - zdobyła nie tylko uznanie i wiele prestiżowych nagród na całym świecie, lecz przede wszystkim zaufanie niezliczonej liczby użytkowników okularów. Okulary z soczewkami progresywnymi z rodziny Hoyalux iD gwarantują bowiem naturalne i wyjątkowo komfortowe widzenie na każdą odległość.
Soczewki okularowe z rodziny Hoyalux iD dopasowywane są do indywidualnych potrzeb układu wzrokowego, aby zapewnić krystalicznie czyste widzenie, natychmiastową akomodację i perfekcyjną głębię widzenia. Wykonane są z lekkich i wytrzymałych materiałów, uszlachetnione najwyższej klasy powłoką antyrefleksyjną, zwiększającą odporność na zarysowania oraz ułatwiającą czyszczenie. Soczewki takie gwarantują szerokie pole widzenia na każdą odległość, eliminację efektu "pływania obrazu", uczucie pewności w każdej sytuacji oraz łagodne przejścia pomiędzy strefą do dali a strefą do bliży. Soczewki te dostępne są zarówno z krótką jak i długą strefą progresji umożliwiając tym samym indywidualne podejście do potrzeb klienta, jego korekcji wady wzroku i wymagań w zakresie wyboru oprawy.
Rodzina soczewek Hoyalux iD obejmuje różne konstrukcje, odpowiadające określonym potrzebom wzrokowym - Hoyalux iD MyStyle V+, Hoyalux iD Lifestyle V + X-Act oraz Hoyalux iD Lifestyle V +. W 100% spersonalizowane soczewki progresywne Hoyalux iD MyStyle V+, to zwycięzca Optical Product of The Year w kategorii najlepszego optycznego produktu roku, natomiast okularowe soczewki progresywne Hoyalux iD LifeStyle V+ docenione zostały Złotym Medalem MTP podczas Targów Optycznych OPTYKA 2012.


Firma: Hoya Lens Polska
Produkt: Soczewki progresywne
Cena od: 1300zł/ parę