Eksfoliacja- peeling ciała, złuszczanie,

Autor: MONIKA ORZECHOWSKA
Drukuj artykuł

Kąpiel, prysznic, mycie ciała, oczyszczania skóry z zanieczyszczeń nagromadzonych w skórze w ciągu całego dnia to w dzisiejszych czasach codziennie wykonywane zabiegi.

Wygładzanie skóry, usuwanie martwych komórek z powierzchni skóry podczas cotygodniowego złuszczania nie jest jednak już tak powszechnie przyjętym zwyczajem. Zabiegi te jednak, poza zapewnieniem przyjemności i komfortu, nie tylko zmiękczają skórę, ale również, dzięki likwidacji znajdującej się na skórze "bariery" (martwych komórek oraz zanieczyszczeń), wspomagają i optymalizują wchłanianie aktywnych składników, znajdujących się w nakładanych później na skórę produktach pielęgnacyjnych. Co więcej poprawiają cyrkulację krwi i wspomagają procesy odnowy komórkowej.

Złuszczanie skóry ciała jest więc niezbędnym etapem pielęgnacji skóry przygotowującym ją do dalszych zabiegów.

SPA&Wellness Panorama Morska w Jarosławcu proponuje peeling na bazie drobnoziarnistych kryształów i minerałów morskich, połączonych z jednym z czterech półszlachetnych balsamów, których formuła bogata jest w półszlachetne kamienie (Rodochrozytu, Malachitu, Smitsonitu i Hematytu), w zależności od wybranego produktu pomagają w relaksacji, usuwają toksyny lub wzmacniają tkanki.