Piękna porcelana z Ćmielowa na twoim stole.

Autor: Magia Porcelany
Drukuj artykuł
Dokładnie 220 lat temu w Ćmielowie powstała pierwsza w Polsce fabryka porcelany. Poprzez ponad dwa wieki produkcji i doskonalenia rzemiosła wykreowała się najbardziej rozpoznawalna marka wyrobów ceramicznych "Ćmielów".

Mając wiekowy bagaż doświadczeń Zakłady Porcelany Ćmielów oferują dziś porcelanę, która nie tylko szczyci się wysoką jakością ale także elegancją i urokiem zaklętym w jej wnętrzu. W dorobku fabryki odnajdziemy dziesiątki fasonów i setki dekoracji, którymi są lub były zdobione. Od tych, które zaprojektowano w XIX wieku i znane są tylko kolekcjonerom, po te, które są produkowane po dzień dzisiejszy.

Dziś niemal każda Pani domu posiada w swoim kredensie porcelanę. Często podając obiad lub kawę nie jesteśmy świadomi, że naczynia z których jemy lub pijemy to porcelana właśnie z Ćmielowa. Starsze pokolenia mogą mieć większą świadomość pochodzenia posiadanej porcelany. Wcześniej popularnym zwyczajem było obdarowanie młodej pary serwisem obiadowym. Z uwagi, że występowała duża trudność z dostępem do wielu dóbr taki prezent szczególnie cieszył małżeństwa i zapadał w ich pamięci. Obecnie na rynku jest wielu producentów porcelany lub produktów porcelano podobnych. Jeśli planujemy zakup serwisu obiadowego czy do kawy mamy bardzo szeroki wybór.

Decydując się na zakup porcelany Ćmielów otrzymamy szeroką ofertę serwisów obiadowych, kawowych, herbacianych, zestawów do ciasta i bulionu a także wiele innych produktów z porcelany.

Aktualnie oferowany asortyment to klasyczne fasony takie jak Rococo czy Feston jak również bardzo nowoczesne Akcent, Happa. W zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie od typowo okrągłych wzorów po te oparte na kwadracie. Jeszcze większą możliwość wyboru klienci mają w dekoracjach. Tych jest naprawdę bardzo dużo.

Skromne z cienkim paseczkiem złota i takie, które przyozdobione w bogatą kalkę lub malowane dużą ilością złota zachwycają swym urokiem. Są także dekoracje przeznaczone do stosowania w zmywarkach i mikrofalówkach. Kwestia cen w głównej mierze zależy właśnie od tychże dekoracji. Cen nie trzeba się bać, są serwisy które na pewno zmieszczą się w Państwa budżecie domowym. Warto wejść na stronę sklepu Porcelany Ćmielów www.cmielow-sklep.pl, przejrzeć ofertę i przekonać się na własne oczy jak piękne wyroby produkuje najstarsza w Polsce fabryka porcelany.