Słoneczne Glinki Argiletz - naturalne kosmetyki

Autor: kosmetyki maya
Drukuj artykuł

Firma ARGILETZ S.A. istnieje od blisko 60-ciu lat. </b>Jej założycielem jest Pan Jean Hertz - pasjonat - a dzisiaj niepodważalny światowy lider w dziedzinie glinek.</b> Jego pasja zrodziła się z wielopokoleniowych, rodzinnych doświadczeń. Jako pierwszy w latach 50-tych we współpracy z lekarzami, laboratoriami i instytutami badawczymi podjął badania naukowe nad właściwościami glinek. Badania te wykazały, że <b>glinki a w szczególności glinka zielona, swoje wielorakie pozytywne działania pielęgnacyjne i lecznicze zawdzięczają w dużym stopniu, strukturze fizyko-chemicznej.</b> Np. glinka zielona najbardziej bogata w sole mineralne i mikroelementy takie jak: krzem, aluminium, magnez, wapno, żelazo, fosfor, sód, potas, miedź, cynk, selen - jest prawdziwą bombą mikroodżywczą niezbędną dla życia człowieka niezależnie od wieku.

Firma ARGILETZ do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje glinki najwyższej jakości, najbardziej czyste. Glinki suszone są na słońcu, co dodaje im energii - stąd "słoneczne glinki". <b>Wszystkie kolory glinek ARGILETZ a także wytwarzane produkty kosmetyczne, higieniczne czy lecznicze są w 100% naturalne.</b> Kolor jest wynikiem zawartych w glinkach ilości makro i mikroelementów. Na przykład glinka biała posiada większy procent aluminium niż inne glinki, a żółta większy procent żelaza itp. Glinki ARGILETZ nie są jonizowane, nie zawierają sztucznych konserwantów, nie są testowane na zwierzętach. Są przeciwzapalne, łagodzą ból, posiadają właściwości reminalizacyjne i absorpcyjne.

ARGILETZ produkuje aktualnie <b>produkty BIO w skład, których oprócz glinki wchodzą wyciągi z ziół, olejki eteryczne i inne składniki naturalne</b> pochodzące z upraw biologicznych lub z bardzo czystych ekologicznych terenów.

Posiada wszystkie obowiązujące certyfikaty w tym certyfikat ECORET i NORMĘ ISO 9001.

Od 1996 r. Argiletz posiada certyfikat dla glinki zielonej i glinki zielonej z cytryną jako suplement wzmacniający organizm.

<b>Na szczególną uwagę zasługuje najbardziej uznana przez klientów zielona glinka Argiletz.</b> Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk. Pasta uzyskana z proszku połączona z wodą ze sprawdzonych źródeł górskich zachowuje właściwości i zastosowanie glinki zielonej. Zapewnia bardzo wygodny i prosty sposób użycia.

<b>Dzałanie:</b>
Glinka zielona ma wspaniałe właściwości: dezynfekujące, absorpcyjne, gojące. Doskonale leczy trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom.

<b>Przeznaczenie:</b>
Ma szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego - okłady lecznicze i wyszczuplające.
W kosmetyce profesjonalnej glinka używana jest również do zabiegów formowania sylwetki Body Wrap.

<b>Ponadto w ofercie firmy Argiletz najdziemy glinkę czerwoną, różową, białą i żółtą.</b>