Poduszki na salony!

Autor: Bądź piękna
Drukuj artykuł

Jest jednym z nieodzownych elementów pokoju dziennego. Stanowi dekorację, lecz nie tylko. Jest przedmiotem pierwszej potrzeby - bo do czego przyłożyć głowę podczas wieczornego seansu filmowego, jeśli nie do niej?

Któż z nas nie zna popularnego scenariusza: wracamy z pracy zmęczeni, tymczasem w domu czeka nas kolejna porcja powinności. Wreszcie, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, z ulgą oddajemy się błogiemu odpoczynkowi. Dobywamy ulubionej lektury, lub zatapiamy się w fabule interesującego kina. Poddanie się opadającym powiekom jest tylko kwestią czasu. Nie miejmy z tego powodu wyrzutów - istnieje pogląd, że drzemka przed telewizorem jest właśnie tą najprzyjemniejszą. By jednak salonowe poduchy, prócz oczywistej funkcji praktycznej, pełniły godnie rolę efektownej dekoracji wnętrza, warto dobrze przemyśleć ich dobór. Wnętrza monochromatyczne lubią ascezę barw i tam znajdą zastosowanie wszelkie odcienie beżu, szarości, ecru. Bajeczne kolory i zabawne aplikacje to opcja dla amatorów żywych, radosnych aranżacji, a na pewno - dzieci. Bardzo modne są ostatnio przestrzenne motywy kwiatowe i geometryczne. Wykonane z materiałów błyszczących (atłas, satyna, tafta) lub matowych (wełna, nieustająco modny filc) w subtelny sposób wzbogacą wygląd naszej sofy czy fotela.

Te i wiele innych wzorów poduszek, stanowiących użyteczną dekorację salonu znajdziesz w sklepie internetowym Calvado.pl.