Odkryj stopy!

Autor: Katarzyna Fabijanczyk
Drukuj artykuł

Na zewnątrz jest coraz cieplej, czas więc pokazać stopy. Jak przygotować je do spotkania z latem? Poniżej znajduje się kilka prostych porad, które zapewnią im wspaniałe wejście na powitanie słonecznych dni.

Od czego zacząć? Od kąpieli stóp, która nie tylko zregeneruje naskórek, ale też przyjemnie zrelaksuje nogi. Wystarczy przygotować miskę z letnią wodą i dodać do niej garść kuchennej lub kosmetycznej soli. Po ok. 15 minutach moczenia stóp można przystąpić do usuwania zrogowaciałego naskórka ? zarówno z pięt, jak i śródstopia, gdzie skóra narażona jest na pękanie i powstawanie odcisków. Do tego niezbędne będą pumeks bądź specjalna tarka do stóp. Możemy też zafundować stopom specjalistyczny peeling ? zmiękczy i wygładzi skórę przywracając jej należyty wygląd. A teraz czas na płytkę paznokcia, którą obcinamy na kwadratowo ? tak skrócona, nie będzie wrastała w skórę. Nierówną powierzchnię paznokcia wyrównujemy za pomocą pilnika, a skórki odsuwamy.

Po takim zabiegu stopom należy się intensywna dawka nawilżenia. Pamiętajmy, że krem do pielęgnacji skóry stóp powinien być dostosowany do jej potrzeb ? jeśli ma skłonności do pękania, zaopatrzmy się np. w krem na pękające pięty z linii EXCLUSIVE COSMETICS (ok. 7 zł). Posiada hydroregulujący kompleks intensywnie nawilżających i delikatnie natłuszczających składników, oraz witamin A i E, dzięki czemu skutecznie regeneruje i przyspiesza gojenie powstałych na piętach obrzęków. Zawarta w kremie alantoina i d-pantenol koją i łagodzą podrażnienia. Regularnie stosowany zapewnia skórze pięt gładkość i elastyczność, zmniejszając skłonność do ponownego tworzenia się twardego i zrogowaciałego naskórka. Kosmetyk polecany jest także do pielęgnacji wysuszonej skóry łokci i kolan.

Od tej chwili, jeśli codziennie poświęcimy ich choć trochę uwagi, odpłacą nam się doskonałą kondycją i pięknym wyglądem.

Więcej informacji: www.switpharma.pl