Organiczne mydełka z oślim mleczkiem od Donkey&Co.

Autor: Cedrynek Cedrynek
Drukuj artykuł

Prowansja kraina cennych olejków eterycznych, lawendy i oliwy z oliwek jest również ojczyzną wysokiej jakości mydeł. To właśnie z tej urokliwej krainy pochodzą ślicznie pachnące, wspomagające leczenie i przyjemnie pieniące się mydła z oślim mleczkiem - produkowane ręcznie wedle tradycyjnej receptury. Z myślą o wyznawcach dbałości o zdrowie, francuska firma Donkey&Co - przystosowawszy się do standardów Ecocert - stworzyła nadzwyczaj łagodne organiczne mydełka, które zawierają 5% organicznego oślego mleczka produkowanego we Francji.

Już Kleopatra wiedziała co jest dobre dla pięknej skóry. Jej kąpiele w oślim mleku przeszły do historii. Jak wiemy słynęła ze swej urody. Ośle mleko posiada właściwości nawilżające i zapobiega procesowi starzenia się skóry. Pozostawia na skórze uczucie komfortu. Dlaczego więc i my miałybyśmy odmówić sobie tej przyjemności?
Gładka i nawilżona skóra zawsze jest piękna.

Mleko ośle bogate jest w witaminy A, B1, B2, C, D i E, w minerały takie jak: wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, a także w kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Zawiera dużo retinolu, który ma znaczące działanie w walce ze zmarszczkami, przyspiesza produkcję kolagenu, wspomaga leczenie trądziku, egzemy, łuszczycy, a co najważniejsze perfekcyjnie nawilża.

Podstawą dla wszystkich rodzajów tych mydeł są zbawienne dla skóry składniki roślinne oznaczone przez Ecocert, takie jak oleje palmowe uzyskiwane zarówno z miąższu owoców palmowych jak i z ziaren owoców palmowych oraz organiczna gliceryna.

Dostępne są cztery rodzaje certyfikowanych mydełek:
1. Certyfikowane organiczne mydło z oślim mleczkiem z olejkiem ze słodkich migdałów i liścia laurowego
2. Certyfikowane organiczne mydło z oślim mleczkiem naturalne
3. Certyfikowane organiczne mydło z oślim mleczkiem z olejkiem z werbeny i masłem Shea
4. Donkey&Co. Certyfikowane organiczne mydło z oślim mleczkiem z zieloną glinką i olejkiem Petitgrain

Mydła Donkey&Co są uniwersalnymi kosmetykami - dzięki wyjątkowej delikatności mogą być stosowane do higieny zarówno twarzy jak i całego ciała. Posiadają znikomą zawartości wody, toteż mydła te starczają na 4 razy dłużej niż zwykłe, tradycyjne mydła. Te mydełka przeznaczone do codziennej toalety warto mieć w swojej łazience.

Mleko ośle, na przestrzeni dziejów, zrobiło ogromną karierę w kosmetyce. Szkoda, że jego drogocenne właściwości nie są w pełni doceniane w naszym kraju. Mydła z tym mlekiem naprawdę warte są uwagi. Mydełka z oślim mleczkiem dostępne są w naszym sklepie cedrynek.pl