Colway - nowości 2012 - Prawdy i Mity o kolagenie naturalnym

Autor: Bądź piękna
Drukuj artykuł


Rewolucyjny eliksir młodości

Kolagen to białko proste, zbudowane wyłącznie z aminokwasów, należące do białek włóknistych, czyli mówiąc ściśle, fibrylarnych skleroprotein. Stanowi ponad 30 proc. masy protein organizmu ludzkiego. Kolagen z ryb jest wielkim odkryciem polskich biochemików, którzy opracowali metodę hydratacji kolagenu ze skór rybich. Obecnie hydrat kolagenowy otrzymuje się z ryb karpiowatych. Produkty kolagenowe są w pełni naturalne, nie zawierają żadnych konserwantów ani chemicznych ?ulepszaczy?, dlatego nie wywołują alergii. Kolagen potrójnej helisy pozyskany metodą hydratacji, zachowuje swoją budowę przestrzenną konstrukcji aminokwasowej i pełną biologiczną aktywność produktów jej rozpadu. Dodatkowo, działa na macierz zewnątrzkomórkową, czyli skórę właściwą, połączenie skórno ? naskórkowe i naskórek. To dzięki niemu tworzy się w tych warstwach skóry siatka proteinowa, której gęstość decyduje o sprężystości, jędrności i stopniu pomarszczenia skóry. Kolagen stosowany systematycznie, może przyczynić się do spłycenia zmarszczek i regeneracji skóry.

PRAWDY I MITY O KOLAGENIE
MIT: Kolagen nie przenika do komórek skóry właściwej, czyli nie działa transdermalnie
PRAWDA: Dla stymulacji odbudowy przez organizm kolagenu własnego wystarczy, jeśli łańcuchy peptydowe oraz aminokwasy wzbogacą przestrzeń pozakomórkową warstwy łączącej skórę z naskórkiem skóry właściwej. W kontakcie ze skórą, która ma temperaturę 36,7 następuje jego rozpad na maleńkie elementy (aminokwasy) i to one pokonują przestrzeń międzykomórkową. Kolagen Naturalny jako molekuła nie musi przenikać w całości przez skórę właściwą. Ważne jest potwierdzone naukowo dotarcie do fibroblastów , które wytwarzają kolagen ustrojowy.


MIT: Struktura spiralna kolagenu może być zachowana tylko w żywym organizmie
PRAWDA: Utrzymanie przez kolagen, który opuścił swoje naturalne środowisko ,czyli organizm żywego kręgowca lub ryby, struktury helikalnej, zdobytej tam w procesach metabolicznych, jest potwierdzona naukowo. Kolagen Naturalny jest więc ,żywym, białkiem, aktywnym biologicznie.
MIT: Kolagen jest molekularnie ?za duży? by poruszać się w epidermie
PRAWDA: Hydrat kolagenu ze skór rybich w postaci struktur spiralnych rozpada się w kontakcie z temperaturą skóry na elementy o średnicy od 1,4 do 120 nm i oczywiście przedostaje się do przestrzeni zewnątrzkomórkowej. Jego penetracja epidermy i połączenia skórno ? naskórkowego w matrycy zewnątrzkomórkowej jest bezsporna.
MIT: Kolagen rybi ma takie same właściwości jak kolagen ?wołowy? czy roślinny
PRAWDA: Tzw. ?kolagen wołowy? to włókno wyższorzędowego, nierozpuszczalnego kolagenu wycięte z karków młodego bydła. Białko o tak dużej masie cząsteczkowej nie ma żadnych szans na pokonanie bariery warstwy rogowej naskórka inaczej, niż metodą ostrzykiwania inwazyjnego. Implanty z włókien kolagenu wołowego przyjmują się u ok. 92 proc. pacjentów i degradują po ok. 7 miesiącach. Kolagen z ryb jest kolagenem uwodnionym, żywym, trzeciorzędowym i działa także po procesie hydrolizacji i po oddzieleniu go od tzw. organizmu dawcy.
MIT: Kolagen można przedawkować
PRAWDA: Kolagen jest naturalnym białkiem, jego przedawkowanie zarówno w postaci kosmetyków zewnętrznych, jak i kapsułek, jest praktycznie niemożliwe.
MIT: Kolagen systematycznie stosowany, może uzależniać
PRAWDA: Do tej pory nie ma badań klinicznych, które mogłyby potwierdzać tę tezę. Dotychczasowe badania wskazują, że zaobserwowany obiektywny przybytek tkanki skórnej po około 100-dniowym nieinwazyjnym liftingu kolagenowym, jest efektem nie tyle dostarczania tkance białka podporowego z zewnątrz, co ?obudzenia? fibroblastów poprzez taką właśnie stymulację i zmuszenia ich do wysiłku produkcyjnego w okresie, gdy zaczynają myśleć już o ?emeryturze?.
MIT: Warunki przechowywania nie mają wpływu na właściwości kolagenu
PRAWDA: Wyjątkowa struktura i właściwości rybiego kolagenu wymagają zapewnienia specjalnych warunków przechowywania. Zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura może zupełnie zniszczyć strukturę potrójnej helisy, przez co kolagen traci swą aktywność biologiczną. Kolagen Naturalny bezpiecznie można przechowywać w temperaturze od 5°C do 28°C.
MIT: Kolagen, podobnie jak wszystkie inne środki, działa na oznaki, a nie przyczyny starzenia
PRAWDA: Kolagen, jako pierwszy preparat na świecie działa na przyczyny starzenia się skóry i organizmu. Zmarszczki, najbardziej oczywista oznaka starzenia, są prostym skutkiem przerzedzenia się włókien kolagenowych w tkankach skórnych i temu właśnie zapobiega kolagen. Systematycznie stosowany (najlepiej dwukrotnie w ciągu dnia) na mokrą skórę likwiduje już po trzech miesiącach w 100% tzw. zmarszczki suche, powstające w wyniku deficytu wody w epidermie i spłyca świeże zmarszczki starcze i mimiczne. Kolagen Naturalny potrafi zatrzymać na całe lata główne procesy dysymilacji kolagenu organicznego typu I i III. Oznacza to, że nowe zmarszczki, w wyniku jego stosowania, mogą nie powstawać przez całe lata.
Mężczyźni mogą także stosować kosmetyki z kolagenem naturalnym, gdyż są to preparaty uniwersalne, przeznaczone również do regeneracji skóry męskiej. Można je stosować szczególnie po goleniu na podrażnioną i szorstką skórę. Redukują zaczerwienienia oraz wygładzają i nawilżają. Trzeba jednak pamiętać, aby używać je na wilgotną skórę.

Kolagen Naturalny może być także stosowany w formie suplementu w postaci preparatu Colvita. Jego wpływ na organizm jest nieoceniony, może spowolnić osteoporozę i zregenerować tkankę łączną poprzez odnowienie wiązadeł kolagenowych, które osłabiają się wraz z wiekiem w wyniku procesu starzenia się organizmu. Białko w COLVICIE jest kolagenem typu I. Spożywany, częściowo wchłania się z żołądka, ale głównie z jelita cienkiego. Jest odporny na działanie enzymów proteolitycznych i niskiego pH soków żołądka, m.in. dlatego działa korzystnie w problemach z zaburzeniami perystaltyki i w niestrawnościach. Obok kolagenu nutrikosmetyk Colvita zawiera m.in. aktywną witaminę E oraz ekstrakt z alg morskich.

Jak Kolagen Naturalny działa na zdrowie i urodę?
Zastosowanie polskiego, rybiego kolagenu, biologicznie aktywnego dzięki zachowaniu potrójnej helisy w produktach kosmetycznych jest prawdopodobnie największym odkryciem polskiej nauki u schyłku minionego stulecia. Działanie kolagenu na zdrowie i poprawę urody potwierdziły liczne badania naukowe, przeprowadzone m.in. przez zespół naukowy prof. S. A. Batieczki i A.M. Liedzjewirowa, którzy opisali swoje doświadczenia w książce pt. ?Kolagen - nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości?. To wynik długoletnich obserwacji działania kolagenu na zdrowie i skórę, który wnikliwie badali ukraińscy naukowcy, zafascynowani polskim wynalazkiem, nazywając go - ?Przełomem w kosmetologii XXI wieku?. Jako pierwszy opatentował metodę pozyskiwania kolagenu rybiego inż. Mieczysław Skrodzki. Później jednakże wiele osób próbowało zawłaszczyć ten wynalazek. Przez wiele lat jednak nie umieli oni przekonać autorytetów kosmetologicznych o transdermalności polskiego kolagenu, a przede wszystkim wytworzyć go takim, aby zachowywał swoje bezsporne cechy eliksiru młodości; strukturę spiralną białek i biologiczną aktywność w temperaturach nie wymagających przechowywania go w lodówkach. Nikt bowiem nie kwestionował już od 2001 roku działania polskiego kolagenu potrójnej helisy. Problemem była niesłychana kruchość jego białek, a w efekcie trudności logistyki dystrybucyjnej.
Warunkiem odniesienia przez polski kolagen sukcesu rynkowego, było dopracowanie formuły preparatu zdolnego przenikać do komórek skóry, wbudowywać białko w bliźniacze łańcuchy ludzkie i zachowywać jednocześnie swe właściwości w temperaturach, jakie zazwyczaj nam towarzyszą. Pierwsze próby sprostania tym wymogom dały postać żelu transdermalnego, który jednakże zachowywał stabilność fizyko-chemiczną do temperatury zaledwie 17-18 st.C. Amerykańskie i francuskie badania kliniczne dowodziły, że rozpad struktury przestrzennej kolagenu w tych specyfikach, wywołuje już temperatura ciała ludzkiego, a nawet dłuższe przechowywanie w temperaturze pokojowej.
Na czym polegał przełom?
Przełomu dokonali w 2003 roku laboranci INVENTIA POLISH TECHNOLOGIES uzyskując kolagen o względnej masie cząsteczkowej znacząco mniejszej od ludzkiego, co pozwala mu wbudować się w łańcuchy aminokwasowe naszych białek, zanim temperatura ciała zburzy potrójną helisę. Stworzono pierwszy na świecie preparat zdolny metodą nieimplantową dostarczać skutecznie skórze właściwej to, czego brakuje jej, by zachować młodość - uzupełniać niedobór kolagenu rozpuszczalnego, aktywnego biologicznie.
Finalne produkty INVENTII - żel transdermalny Kolagen Naturalny Nowa Formuła 5-22, od 01-07-2004 - Unikalna Formuła 5-23, zaś od 2005 roku Formuła Q 5-26, są więc również wielkim krokiem w karierze polskiego wynalazku. Obecnie INVENTIA zrezygnowała z parabenowej metody podtrzymywania kolagenu, czego wynikiem było ustanowienie granic wytrzymałości temperaturowej na poziomie od 5 do 28 st. C. Praktycznie od września 2007 roku preparat można absolutnie bezpiecznie magazynować, przewozić, używać i nabyty przechowywać w temperaturze 5-28°C bez obaw o utratę właściwości. Czyni go to nieuciążliwym dla konsumentów.

Kolagen wytwarzany jest w warunkach sterylnych, porównywalnych z laboratoryjnymi. Woda używana w produkcji poddawana zostaje hiperfiltracji metodą odwróconej osmozy, zaś narzędzia i naczynia procesowi odkażania. Preparat zawiera 5-9 razy więcej kolagenu od najlepszych światowych kosmetyków z tej grupy i jest od nich jednocześnie kilkakrotnie tańszy. Kolagen Naturalny jest produktem wolnym od jakichkolwiek barwników, czy aromatów chemicznych. Jego skład tworzą wyłącznie: czyste białka nieuczulające, caprylyl glycol, woda, oraz kwas mlekowy. Dla wielu osób uczulonych na setki składników kremów, żeli i odżywek - preparat ten będzie jedynym możliwym do używania dla celów odmłodzenia skóry. Jest to odkrycie dotąd niewykorzystane. Przed nim otwiera się perspektywa pełnego wykorzystania w trosce o zdrowie i utrzymanie młodego wyglądu skóry mimo upływu czasu.

Kolagen Naturalny ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie, ponieważ:
-przyspiesza przemianę materii i rozpad tłuszczu
-przeciwdziała zaparciom
-spowalnia zrzeszotnienie kości w początkach osteoporozy
-obniża poziom cholesterolu
-zwiększa odporność organizmu
-wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy
-redukuje działanie wolnych rodników i T ? lympfozytu
-poprawia krążenie i alkalizują krew
-usuwają obrzęki i opuchlizny
-detoksykują (również z pozostałości radioaktywnych)
-wspomagają leczenie nowotworów i włókniaków oraz choroby wieńcowej i marskości wątroby
-zmniejszają nadkwasotę oraz zapobiegają procesom gnilnym w jelitach
-przyspiesza rehabilitację po złamaniach, skręceniach, po porodzie
-zatrzymuje łysienie plackowate
-poprawia krążenie żylne i tętnicze
-reguluje nadpotliwość
-koi bóle reumatyczne i artretyczne
-wydatnie przyspiesza leczenie złamań, zwichnięć i stłuczeń
-hamuje postęp osteoporozy
-wpływa na poprawę wzroku
-zatrzymuje katar i koi skórę działając korzystnie na odmrożenia
Działanie dermatologiczne i kosmetyczne kolagenu:
-poprawia kondycję i regeneruje strukturę włosów
-przeciwdziała łojotokowi i innym problemom skóry tłustej - dzięki cynkowi działają przeciwzapalnie i bakteriobójczo
-doskonale przywraca skórze stan właściwy po peelingach inwazyjnych
-zawartość peptydów i witamin aktywnych sprzyja uelastycznieniu skóry
-poprawia ukrwienie skóry
-dzięki kwasowi alginowemu zwęża naczynka i leczą rumień
-stymuluje syntezę kolagenu, szczególnie typu I i III
-odbudowuje zwiotczałą skórę podczas odchudzania
-likwiduje przebarwienia skórne oraz grzybicę palców nóg i paznokci
-hamuje siwienie i wypadanie włosów
-przeciwdziała alergiom skórnym

NOWOŚCI COLWAY 2012
Witamina C-olway
Witamina C bierze udział w procesie powstawania kolagenu ustrojowego ? białka młodości i głównego składnika tkanki łącznej. C-olway zawiera witaminy z kiełków gryki i owocu pomarańczy gorzkiej, które cechuje najwyższa biodostępność, czyli stopień, w jakim witamina ta jest uwalniana w przewodzie pokarmowym z połączeń biochemicznych występujących w roślinie, wchłaniana i rozprowadzana do tkanek narządów, a następnie przyswajana. Suplement diety C-olway dostarcza organizmowi niezbędnej witaminy C, stymuluje proces kolagenogenezy, wspomaga układ odpornościowy i uszczelnia naczynia krwionośne oraz pomaga w odchudzaniu.
Cena: 89 zł; 100 kapsułek w opakowaniu

Ultranawilżający balsam kolagenowy do ciała
Dzięki zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych odbudowuje naturalną barierę lipidową naskórka, intensywnie odżywia i zmiękcza skórę. Staje się ona aksamitnie gładka i pełna blasku. Kolagen Naturalny wspiera dobroczynne właściwości m.in. NMF, masła Shea, skwalanu, oleju ze słodkich migdałów i kwasu hialuronowego. Starannie dobrane składniki łagodzą podrażnienia, eliminują dyskomfort z powodu ściągania i łuszczenia się skóry oraz chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki poprawie elastyczności skóry zmniejszają się tendencje do jej przedwczesnego starzenia. Skóra staje się wyraźnie gładsza, miękka, silnie odżywiona, zregenerowana, otulona przyjemnym uczuciem komfortu.
Cena: 157 zł; pojemność: 215 ml

Maska kolagenowa z nanozłotem
Dobroczynne działanie złota koloidalnego wspierane jest tu przez intensywnie regenerujące i odżywcze działanie rozcieńczonego do bezpiecznego temperaturowo roztworu hydratu kolagenu rybiego i elastyny, Pozostałe składniki czynne to witamina B3 oraz niezwykle skuteczne w nawilżaniu i odżywianiu skóry sole kwasu pyroglutaminowego i kwas hialuronowy. Bogaty w esencjonalne składniki aktywne i kojący ekstrakt z aloesu, wreszcie odmładzająca i znana ze skutecznej walki z wolnymi rodnikami ? witamina E. Maska doskonale i długotrwale nawilża twarz, przywraca jędrność i elastyczność, przy regularnym stosowaniu redukuje głębokość zmarszczek.
Cena: 147 zł; ilość sztuk w zestawie: 3

Powstrzymać procesy starzenia, czyli w poszukiwaniu kodu młodości
O tym, ile naprawdę mamy lat nie decyduje metryka, lecz kondycja tkanki łącznej i zawartość kolagenu ustrojowego. Bez nadzwyczajnych zabiegów można systematycznie utrzymywać swój wiek biologiczny na poziomie 5-10 lat niższym niż wiek wynikający z daty urodzenia. Odpowiednie odżywianie, tryb życia, ruch i stosowanie kosmetyków wyłącznie naturalnych, z kolagenem, może uchronić nas przed postępującym czasem i jego oznakami.
Bez wymiany kolagenu tkanki całego ciała ulegają postępującej degradacji, przed którą może nas uchronić wyłącznie jego uzupełnianie. Dysymilacja kolagenu ustrojowego jest uwarunkowana genetycznie, jednak tempo starzenia się zależy wyłącznie od tego, w jaki sposób dostosujemy się do warunków środowiska. Stosowanie preparatów na bazie Kolagenu Naturalnego doskonale wpisuje się w filozofię anty-aging. Zachowanie zdrowia i urody, przedłużanie młodości to signum temporis naszych czasów. Jednak najważniejsze jest zdrowie i stosowanie bezpiecznych preparatów, pozbawionych ryzyka wystąpienia nowotworów (w tym kosmetyków). A to jest i będzie dla firmy Colway priorytetem.

Kolagen Naturalny oddziałuje na wszystkie typy skóry. Ryzyko reakcji alergicznych na białko rybie jest w odróżnieniu od protein zwierzęcych czy roślinnych niewielkie (ok. 0,8%). Efektywnie nawilża skórę, zwiększa napięcie skóry i ujędrnia ją, dzięki czemu likwiduje zmarszczki mimiczne i tzw. ?worki pod oczami?. Aplikacja hydratu kolagenowego likwiduje po 110-130 dniach systematycznego używania zmarszczki suche, powstające w wyniku niedostatecznego zatrzymywania wody i substancji lipofilowych w epidermie.
Zapraszamy na stronę iColway Cosmetics - www.icolway.eu/MEDIA, na której dostępne są informacje o produktach i zdjęcia do publikacji, a także relacja z naszego śniadania prasowego i wypowiedzi ekspertów.

katarzynakizer@icolway.eu