Wracamy do formy po ciąży

Autor:
Drukuj artykuł

Ciąża to dla kobiecego organizmu czas pełen wyzwań. Powrót do formy po porodzie wymaga nie tylko wytrwałości, ale przede wszystkim motywacji. Odpowiednio dobrana dieta, którą można wspomóc ćwiczeniami - to gwarancja na szybkiej regeneracji. Ważne, aby nie zwlekać, ale zacząć od razu.
Wysiłek fizyczny
Początkowo nowa sytuacja, w jakiej znajduje się młoda mama, może powodować, że w natłoku wielu obowiązków, ćwiczenia będą przez nią odkładane na później. Taki schemat działania jest błędny. O ciało należy zacząć dbać niezwłocznie po porodzie. Aktywność fizyczna nie tylko przyśpieszy powrót do formy, ale doda też energii, wzmacniając pewność siebie oraz motywację. Młoda mama w swoich ćwiczeniach powinna szukać urozmaicenia, które pobudzi całe ciało. Podstawowy zestaw ćwiczeń powinien jednak skupiać się głównie na tych częściach ciała, których najmocniej dotknęły trudy ciąży. Należą do nich przede wszystkim mięśnie brzucha. Bardzo istotne jest, aby ćwiczenia rozpoczynać łagodnie, nie rzucając się od razu na głęboką wodę. Z biegiem czasu można zintensyfikować działania.
Zbilansowana dieta
Organizm matki tak w czasie ciąży, jak i po porodzie, wymaga wyjątkowego traktowania. Tyczy się to w szczególności diety. Kobiety w okresie ciąży przybierają na wadze średnio 10 kg. Te, którym ciężko jest oprzeć się ciążowym zachciankom, potrafią przybrać nawet 20 kg. Jeśli chcemy racjonalnie schudnąć po ciąży, pamiętajmy, żeby nie stosować bezrefleksyjnie metod polecanych przez bliskich. Każdy organizm jest bowiem inny i wymaga innych składników odżywczych. Z pomocą dla zabieganych mam przychodzi urządzenie Thermomix?, które nie tylko zaoszczędzi ich czas, ale również zadba o to, aby przygotowywane posiłki były lekkie, pozbawione tłuszczu i codziennie świeże. Multifunkcjonalność urządzenia pozwala, aby w jednym czasie przygotować kilka składników dania. Dzieje się tak dzięki specjalnym akcesoriom dedykowanym urządzeniu. Zaliczamy do nich przystawkę Varoma do gotowania na parze. Metoda ta jest niezastąpiona dla młodych mam, które wkładając do przystawki Varoma rybę, a do pasującego wkładu - warzywa, w niecałe 30 minut mogą przygotować zdrowy posiłek. Ponieważ urządzenie Thermomix? gotuje samo, kobieta może w tym samym czasie zająć się swoją pociechą lub ćwiczeniami.
W dzisiejszych czasach powrót do formy po ciąży i porodzie jest tylko kwestią czasu. Zdecydowanie warto ten czas na to poświęcić.