Sonoforeza - ultradźwiękowa aplikacja

Autor: KATARZYNA KRYSZTOFIAK
Drukuj artykuł

Sonoforeza jest to wprowadzanie w głąb skóry substancji czynnych zawartych w ampułce odpowiednio dobranej do rodzaju i potrzeb skóry.

Dzięki ultradźwiękom składniki aktywne preparatu docierają do najgłębszych warstw naskórka. Działanie ampułki jest w skutek tego szybciej widoczne i długotrwałe.

Podczas zabiegu na skórę zostaje nałożona specjalna maseczka lub ampułka, a następnie przykładana jest głowica emitująca fale ultradźwiękowe w celu zwiększenia penetracji produktami aktywnymi.

Ciepło wytwarzane przez ultradźwięki penetruje głębiej tkankę, aby odprężyć skórę i mięśnie, podczas gdy głęboki, delikatny masaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Tym samym ultradźwięki ułatwiają penetrację substancjom leczniczym i preparatom, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne lub przyspieszają leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego, a także preparatom nawilżającym, odżywiającym i regenerującym skórę suchą, złuszczającą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną i dojrzałą.

Efektem tego jest:

- spłycenie zmarszczek
- ujędrnienie
- nawilżenie i wygładzenie skóry
- stymulacja mięśni
- dokładne odżywienie

Bardzo dobre efekty przynosi połączenie zabiegu peelingu kawitacyjnego z sonoforezą.

Do skorzystania z w/w zabiegów zaprasza SPA CENTRUM KOSMETYKI ESTETYCZNEJ w Płocku, ul. Tumska 16, tel. 024 3642255.