Przeciwdziałanie i redukcja efektów stresu włosa

Autor: MAGDALENA PAWŁOWSKA
Drukuj artykuł

Naturalnie piękne włosy: mocne, gęste i elastyczne, są odzwierciedleniem zarówno ogólnej kondycji zdrowotnej, odpowiednio dobranych kosmetyków jak i zabiegów pielęgnacyjno - fryzjerskich.

Włosy często narażone są na różne rodzaje stresu:

1. stres mechaniczny będący efektem powtarzającego się ruchu włókien włosowych, który prowadzi do wewnętrznego osłabienia oraz powierzchniowego uszkodzenia włosów na skutek tarcia
2. stres chemiczny wywołany przez inwazyjne upiększające zabiegi fryzjerskie
3. stres zewnętrzny związany z myciem, suszeniem, modelowaniem, a także ze szkodliwym wpływem środowiska (m.in. wahania temperatury, negatywny wpływ promieni UV)
4. stres wewnętrzny, na który wpływ ma kondycja zdrowotna organizmu, zaburzenia hormonalne i dynamiczny tryb życia.

Czynniki stresogenne powodują, że włosy często się łamią, stają się słabe, suche, matowe i wiotkie, a ich końcówki rozdwajają się.

Szampony i odżywki do pielęgnacji włosów Dr Irena Eris NU'FUSION HAIR TECHNOLOGY ( fusion - z ang. fuzja, energia, objętość) zapobiegając takim efektom, nie tylko ułatwiają układanie włosów, ale przede wszystkim intensywnie je wzmacniają. Aby dostarczyć włosom niezbędnych substancji pielęgnacyjno- stymulujących nowej generacji i długotrwale wpływać na poprawę jakości i wygląd włosów, Centrum Naukowo - Badawcze Dr Irena Eris stworzyło serię kosmetyków NU'FUSION HAIR TECHNOLOGY opartych na dwupłaszczyznowo działającym kompleksie FlexaFusion, wzbogaconym o witaminy, minerały i peptydy. Kompleks zdecydowanie przyspiesza rewitalizację struktury włosa i skóry głowy dostarczając odpowiednich składników aktywnych:

1. przeciwdziała wpływowi czynników stresogennych poprzez tworzenie powłoki ochronno-wzmacniającej
2. redukuje efekty już nagromadzonego stresu poprzez dostarczanie kompleksów aktywnych, zapewniających m.in. długotrwałe i głębokie nawilżenie warstwy korowej włosa, co widocznie poprawia jego elastyczność.

Różnorodność linii zapewnia możliwość doboru preparatu indywidualnie do typu włosów:

- DŁUGOTRWAŁA LEKKOŚĆ (włosy przetłuszczające się i normalne)
- ZDROWA SPRĘŻYSTOŚĆ (włosy farbowane, suche i zniszczone)
- NATURALNA OBJĘTOŚĆ (włosy cienkie i delikatne).

Rodzaj włosów: PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ I NORMALNE

Cel: PRZECIWDZIAŁANIE I REDUKCJA EFEKTÓW STRESU WŁOSA Przetłuszczanie jest efektem stresu wewnętrznego, na który składa się m.in. kondycja hormonalna organizmu.

- SZAMPON DŁUGOTRWAŁA LEKKOŚĆ

Główne składniki: FlexaFusion2XP + D-panthenol + alga brunatna

Efekty: Zawarta w SZAMPONIE DŁUGOTRWAŁA LEKKOŚĆ alga brunatna zmniejsza łojotok, zapobiega mikroprocesom zapalnym i chroni skórę przed podrażnieniem. Kwas salicylowy stymuluje złuszczanie powierzchniowych warstw zrogowaciałych, obumarłych komórek naskórka, normalizując jego funkcje. D-panthenol skutecznie koi nieprzyjemne objawy wywołane czynnikami drażniącymi i alergogennymi. Dzięki innowacyjnemu kompleksowi FlexaFusion2XP szampon pozostawia włosy zdrowo uniesione od skóry głowy, lekkie i wygładzone.

Stosowanie: Po nałożeniu szamponu na wilgotne włosy myć, delikatnie masując skórę głowy, następnie dokładnie spłukać. Kosmetyk odpowiedni do częstego stosowania. Dla uzyskania maksymalnego efektu używać w połączeniu z odżywką z tej serii.

- ODŻYWKA DŁUGOTRWAŁA LEKKOŚĆ

Główne składniki: FlexaFusion2CX + alantoina + kompleksy witaminowe

Efekty: Innowacyjny zestaw aminokwasów i peptydów siarkowych oraz nowoczesny kompleks FlexaFusion2CX połączony z witaminą B regulują wydzielanie sebum, normalizują funkcjonowanie skóry głowy, w efekcie zapewniając jej niezbędną równowagę. Alantoina łagodzi i nawilża, wygładzając łuski włosa i regenerując przesuszone końcówki. Odżywka pozostawia włosy zdrowo uniesione od skóry głowy, lekkie i wygładzone.

Stosowanie: Po umyciu szamponem niewielką ilość odżywki nanieść na wilgotne włosy i pozostawić na 1-3 minut. Następnie dokładnie spłukać. Kosmetyk odpowiedni do częstego stosowania.

Rodzaj włosów: CIENKIE I DELIKATNE


Cel: PRZECIWDZIAŁANIE I REDUKCJA EFEKTÓW STRESU WŁOSA Na obniżenie kondycji włosów cienkich i delikatnych wpływa zarówno stres mechaniczny, jak i zewnętrzny, związany m.in. z modelowaniem i suszeniem włosów.

- SZAMPON NATURALNA OBJĘTOŚĆ


Główne składniki: FlexaFusion2GJ + wyciągi z lilii i perły białej + ekstrakt z pestek jabłka


Efekty: Szampon NATURALNA OBJĘTOŚĆ pielęgnuje skórę głowy i cebulki włosowe, których jakość istotnie poprawia stan włosa. Innowacyjny kompleks FlexaFusion2GJ, wyciągi z białej perły i z lilii reaktywują naturalne procesy odnowy naskórka i łagodzą podrażnienia skóry. Ekstrakt z pestek jabłka stymuluje produkcję włókien kolagenu skóry głowy oraz odżywia i regeneruje łodygi włosów. Innowacyjne kondycjonery kationowe przyspieszają naprawę rozdwojonych końcówek. Szampon wzmacnia i odżywia włosy oraz dodaje im objętości i sprężystości.

Stosowanie: Po nałożeniu szamponu na wilgotne włosy myć, delikatnie masując skórę głowy, następnie dokładnie spłukać. Kosmetyk odpowiedni do częstego stosowania. Dla uzyskania maksymalnego efektu używać w połączeniu z odżywką z tej serii.


- ODŻYWKA NATURALNA OBJĘTOŚĆ

Główne składniki: FlexaFusion2CX + kompleksy roślinne

Efekty: Innowacyjne kompleksy roślinne oraz FlexaFusion2CX penetrują do wnętrza łodygi włosowej wygładzając jej powierzchnię, zapobiegając dalszym uszkodzeniom oraz wzmacniając strukturę włosa.
Odżywka bezpośrednio po aplikacji wzmacnia i odżywia włosy oraz dodaje im objętości i sprężystości.

Stosowanie: Po umyciu szamponem niewielką ilość odżywki nanieść na wilgotne włosy i pozostawić na 1-3 minut. Następnie dokładnie spłukać. Kosmetyk odpowiedni do częstego stosowania.


Rodzaj włosów: FARBOWANE, SUCHE I ZNISZCZONE

Cel: PRZECIWDZIAŁANIE I REDUKCJA EFEKTÓW STRESU WŁOSA Włosy farbowane, suche i zniszczone wymagają silnego nawilżenia i odżywienia - głównie z uwagi na stres chemiczny, wywołany zabiegami fryzjerskimi.

- SZAMPON ZDROWA SPRĘŻYSTOŚĆ

Główne składniki: FlexaFusion2XG + ekstrakt z owoców żurawiny + olej z jojoby

Efekty: Innowacyjny kompleks FlexaFusion2XG, nowoczesne polimery kationowe oraz ceramidy zapewniają długotrwałe nawilżenie włosów, zapobiegają utracie wody i przyspieszają regenerację rozdwojonych końcówek. Za odżywienie i wzmocnienie włosów, oraz aktywność anti-aging odpowiada innowacyjne połączenie wyciągu z żurawiny oraz oleju z jojoby. Szampon nadaje włosom zdrowy połysk, sprężystość i delikatną miękkość.

Stosowanie: Po nałożeniu szamponu na wilgotne włosy myć, delikatnie masując skórę głowy, następnie dokładnie spłukać. Kosmetyk odpowiedni do częstego stosowania. Dla uzyskania maksymalnego efektu używać w połączeniu z odżywką z tej serii.


Ceny preparatów:

szampony 49 PLN/250 ml
odżywki 53 PLN/200 ml