Jakie kosmetyki pod choinkę?

Autor: Anna Moczulewska
Drukuj artykuł

Boże Narodzenie już tuż, tuż, a niektórzy z nas nie mają jeszcze żadnych pomysłów na prezenty dla najbliższych. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Może się to skończyć przepłaceniem, spędzeniem całego popołudnia w korkach lub, co gorsza, utknięciem naszej paczki na poczcie. W końcu prezenty są nieodłącznym, miłym elementem każdej rodzinnej Wigilii.

Kosmetyczka dla żony? Masaż dla 82-letniej cioci?

Ostatnio bardzo modne są nietypowe prezenty jak skoki na bungee, paintball i inne sporty ekstremalne lub spędzenie relaksujących chwil w salonie kosmetycznym, masażu lub solarium. Pamiętaj, że nie wszystkim z rodziny takie prezenty mogą przypaść do gustu. Co więcej, karnet do kosmetyczki dla żony może zostać odebrany jako afront i sugestia, że coś jest nie tak z jej wyglądem. Masaż dla 82-letniej cioci też może nie wyjść na zdrowie. Lepiej skup się na rzeczach, które bliscy chcą dostać i będą z nich zadowoleni.

Drogie czy tańsze?

To, jakie prezenty wybierzesz zależy oczywiście od możliwości finansowych i od rodzinnych tradycji. W jednych domach są zasady, aby były to rzeczy symboliczne, a w innych musi być coś "bardziej z gestem". Weź to pod uwagę. Będzie niezręcznie, gdy obdarujesz wszystkich drogimi prezentami, a sam dostaniesz parę skarpet (lub na odwrót).

Jaki prezent?

Zastanów się czy prezent będzie pasował do danej osoby i co dostała rok temu, aby nie dawać tego samego dwa razy pod rząd. Na pewno każdy będzie zadowolony z czegoś praktycznego, co i tak musiałby kupić i co oszczędzi nadwątlony budżet. Wiadomo, że o higienę i urodę dbać muszą wszyscy, dlatego kosmetyki są dobrym pomysłem na prezent.

Co kobiecie?

Mężczyźni bardzo często mają problem ze zrozumieniem kobiet, ich świata "stu i jednego preparatu kosmetycznego" i wszystkich tych kobiecych ceremoniałów. I jak tu sprawić udany prezent? Niebotycznie drogi krem przeciwzmarszczkowy czy antycelulitowy też nie jest najlepszym wyjściem. Natomiast zawsze dobrym prezentem będzie zestaw kosmetyków, sól do kąpieli lub perfumy.

Co mężczyźnie?

Większość mężczyzn to gadżeciarze - lubią nowinki i otaczają się swoimi zabawkami, a na pewno każdy ma jakieś hobby czy pasję. Warto pomyśleć nad tym, co go zadowoli. Prezentem, który doskonale się sprawdzi będą kosmetyki. Jednak wysil się odrobinę i nie kupuj pary skarpet! Kup np. wodę lub balsam po goleniu. Po siłowni czy pracy w garażu przyda się żel pod prysznic i szampon do włosów, a po kąpieli balsam do ciała. Przydatny może być również zestaw kosmetyczny. Coraz większą popularnością cieszą się specjalne kosmetyki dla mężczyzn np. żel lub odżywczy krem do twarzy.

Pamiętajmy, dlaczego obchodzimy Święta Bożego Narodzenia i jaki jest ich sens. Obdarowujmy się prezentami z głębi serca i dla samej przyjemności dawania, nie oczekując niczego w zamian.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!