Jak zorganizować dziecku przyjęcie komunijne

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Okres transformacji gospodarczej w Polsce, oprócz zmian polityczno-ekonomicznych przyniósł także przekształcenia w sferze moralnej. Nasza tradycja oparta w głównej mierze na wartościach religii katolickiej stopniowo ulega zatarciu. Wydarzenia o charakterze duchowym, dziś stają się dodatkową okazją do hucznej zabawy. Jak zorganizować dziecku przyjęcie komunijne by uniknąć niestosowanej przesady w tym dniu?

Dobre przygotowania

Sakrament I Komunii Świętej to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika. Z tego też powodu w naszym kraju jest obchodzone tak uroczyście. Przyjęcie I Komunii przez nasze dzieci staje się niejako Świętem całej rodziny oraz jej najbliższych przyjaciół. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie tej ważnej uroczystości.

Zaproszenia

W dzisiejszych czasach nie sposób uniknąć standardów. Jednak zorganizowanie domowego spotkania, które odbywa się po uroczystościach kościelnych, nie musi oznaczać szaleństwa zakupowego- przecież może być ono urządzone w bardzo subtelny sposób. Zatem na wstępie pomyślmy o zaproszeniach. Odpowiednio przygotowane powiadomienie świadczy o wadze wydarzenia oraz podkreśla jego znaczenie dla rodziny. Na rynku możemy znaleźć szeroki wachlarz propozycji różnego rodzaju modeli zaproszeń. Różnią się one od siebie wielkością, kształtem oraz kolorami. Nowym trendem wydaje się zaproszenie na którym umieszczone jest wybrane przez nas zdjęcie.

Zdjęcia

Żeby utrwalić ten wyjątkowy moment, wiele rodzin decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego fotografa, który zadba o uwiecznienie na kliszy, tych bardzo często ulotnych, niedostrzegalnych chwil. Bardzo ciekawym pomysłem jest wydanie otrzymanych zdjęć w postaci fotoksiążki lub albumu tematycznego. Wydana w pięknej oprawie fotoksiążka, lub mini-fotoalbum posłuży nam przez długie lata jako pamiątka przyjęcia komunijnego. Wykonanie takich pamiątek oferują m.in. zakłady poligraficzne oraz fotolab internetowy Superfoto.pl.

Summa Summarum

Sakrament I Komunii Świętej jest niewątpliwie ważnym etapem w życiu religijnym naszych dzieci. Pamiętajmy, że w przygotowaniach do jego przyjęcia, najbardziej liczy się strefa duchowa. Inne elementy, takie jak spotkanie rodzinne oraz prezenty stanowią jedynie tło dla tego wydarzenia. Nie dajmy się zwariować marketingowemu szaleństwu, które w dzisiejszych czasach przybiera coraz większe rozmiary. Zachowując umiar, też możemy celebrować ten wyjątkowy dzień

VanguardPR